Fortnite'de nasıl kazanılır?

Fortnite'de nasıl kazanılır?

Fortnite, dünyadaki en büyük oyunlardan sadece biri değil, aynı zamanda yayın desteği ve popülerlik kazandı. Yine de, pek çok oyuncu o kadar tatmin edici Victory Royale'ı henüz görmedi, bu yüzden size Fortnite'da nasıl kazanacağınızı göstermek için buradayız.

Bu rehber yeni başlayanlar için değildir. Bu gelişmiş ipuçları, kendilerini savunmak için basit bir kalenin nasıl inşa edileceğini, sandıkları nasıl hızlı bir şekilde bulacağını, hangi silahların ne yaptığını vb. bilenler içindir. 

Ses efektlerini görselleştir'i açın

Ses efektlerini görselleştir'i açın

Bir maça bile girmeden önce, Fortnite içindeki Ayarlar'a ve ardından Ses bölümüne gidin. Burada, Ses Efektlerini Görselleştirme seçeneğini bulacaksınız. Bunu açtığınızda düşmanın ayak sesleri ve sandıkları dahil birçok sesin görsel bildirimini alırsınız. Yakındaki düşmanların nerede olduğunu her zaman net bir şekilde görebileceğiniz için bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır. Ayrıca, güçlü bir ekipmana sahip olmak sizi zafere götürebileceğinden sandıkların nerede olduğunu bilmenize yardımcı olur.

İniş yeri seçmek

İniş yeri seçmek

Battle Royale'deki tüm ana oyun modları için ipuçlarını inceleyeceğiz. Bunu yapmadan önce, oyuna nasıl başlayacağınızdan bahsedelim. Maçın başında seçtiğiniz iniş bölgesi, diğer her şeyin akışını belirleyecektir. Yanlış seçerseniz, hızlı bir ölüm anlamına gelebilir. Colossal Coliseum gibi en sıcak bölgelere yalnızca en kendine güvenen ve yetenekli atıcılar gidebilir. Bu yerler, hazırlıklı değilseniz, gerçekleşmeyi bekleyen bir katliam festivalidir.

Bunun yerine, haritada genellikle belirtilen konumların yakınında bulunan adsız evleri ve alanları seçmek isteyeceksiniz. Bunlara örnek olarak Slurpy Swamp'ın güneydoğusundaki merkez ve Retail Row'un kuzeyindeki bölümler verilebilir. Bu alanlar daha az oyuncu görüyor ancak yine de garantili ganimet var.

Haritadaki pek popüler olmayan ana konumları da seçebilirsiniz. Bu her sezon değişir, ancak genellikle Steamy Stacks ve Coral Castle gibi kenarlarda olanlar sağlam seçeneklerdir.

Fortnite'taki yenilikleri takip etmeye değer. Yeni bir yer var mı? Önceden var olan bir konum büyük bir değişiklik aldı mı? Böyle noktalardan uzak durun. Örneğin, 2. sezon beşinci bölüm, haritanın merkezini tamamen ortasında bir krater bulunan büyük bir çöle dönüştürdü. Bu kesinlikle iyi silahlanmış turistleri çekecektir.

Fortnite'de tek başına nasıl kazanılır?

Fortnite'de tek başına nasıl kazanılır?

Battle Royale'de tek başına oynamak oldukça zor olabilir, ancak kartlarınızı doğru oynarsanız, rekabeti nasıl ilerilere gideceğinizi çabucak öğreneceksiniz. Birinin arkanızı kollamasının faydalarına sahip değilsiniz ve her şeyi kendi başınıza başarmak zorundasınız, ancak çevrenizdeki herkesin birbirine karşı olduğunu bilmenin de faydalarıa sahipsiniz.

Her birinin artıları ve eksileri olduğu için soloların takım tabanlı modlardan daha zor olup olmadığı tartışmalıdır. Güzel olan şey, aynı anda (tipik olarak) birden fazla düşman tarafından sayıca üstün olmaktan endişelenmenize gerek olmamasıdır; bu, çatışmalarınızın çoğunun bire bir olacağı anlamına gelir. Takım arkadaşlarınızın performansı hakkında endişelenmenize gerek kalmaması da güzel olabilir.

Hazırlık önemlidir

Hazırlık önemlidir

Çok yönlü bir ekipmana sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu ne kadar söylesek azdır. İndikten sonra önceliğiniz her karşılaşmaya uygun nadir silahlar bulmak olmalıdır. Bu, av tüfeği, SMG'ler, saldırı tüfeği anlamına gelir ve bir keskin nişancılığınıza güveniyorsanız, onlardan birini de alın. Silah ne kadar nadir olursa, o kadar fazla hasar verir, bu yüzden zaten sahip olduğunuz silahların daha iyi versiyonları için gözlerinizi dört açın.

Bununla birlikte, her zaman bir tür iyileştirici öğeye sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Bu bir ilk yardım çantası, kalkan iksiri veya sarf malzemelerinden herhangi biri olsun - envanterinizi iyileştirici öğelerden yoksun bırakmamaya çalışın. Birine kesinlikle düşmediğiniz sürece, bir çatışmadan sonra muhtemelen en azından biraz hasar alacaksınız, bu nedenle karakterinizi iyileştirici eşyalar üzerinde stokta tutmak, bir sonraki savaş için mümkün olduğunca hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır. Ve iyileşmeniz gerektiğinde, bunu diğer rakiplerin silah seslerinden uzak bir alanda yaptığınızdan emin olun.

Agresif oynayarak nasıl kazanılır?

Agresif oynayarak nasıl kazanılır?

Ateşli silahlarla koşmayı seven oyuncularla Fortnite'ı nasıl kazanacağınıza dair ipuçları vererek başlayalım. Agresif bir tipseniz kazanmak imkansız değildir, ancak başarması biraz daha zordur.

Agresif oynamanın en büyük sorunu, mümkün olduğunca çok düşmanı yağmalamak ve öldürmek gibi tekil hedefinize odaklanırken etrafınızda olanları gözden kaçırmanın kolay olmasıdır. Haritanın etrafında koşarken, bu sinir bozucu keskin nişancıları ayak parmaklarında tutmak için birkaç saniyede bir zıplamanızı öneririz. Kendinize iyi surround ses desteğine sahip sağlam kulaklıklar aldığınızdan emin olun. Ayak seslerinden mermilere kadar her etkiyi duymak ve hangi yönden geldiklerini bilmek isteyeceksiniz.

Yönden bahsetmişken, her zaman fırtınanın oluşumunun farkında olursunuz. Dikkat etmezseniz fırtınaya kapılmak kolaydır. Rotanız açısından, çemberin merkezinde kalmanın ve kenar mahallelerde kalmanın artıları ve eksileri var.

Çembere girmek için son saniyeye kadar bekleyen oldukça fazla çekingen oyuncu var ve bundan yararlanabilirsiniz. Ne kadar geç olursa, oyuncular o kadar temkinli olur. Kendinizi sağlam bir kale ile çemberin ortasına yerleştirirseniz, çevrenizde harika bir görüş noktasına sahip olacaksınız, ancak muhtemelen düşmanlarınız tarafından fark edileceksiniz. Konumunuzu, oyundaki becerinize ve özgüveninize dayandırmalısınız. Birden fazla düşmanla başa çıkabileceğinizi düşünüyorsanız, çemberin ortası kötü bir nokta olmayabilir.

Son düzlük

Son düzlük

Son 10'dayken kalan tüm oyuncuları izleyebilmeniz için kendinize sağlam bir kule inşa etmekte yarar var. Ancak, bunu doğru yapmanız gerekir. Bu, kendinizi bir anda ölümün kollarına atmamak için sağlam bir temel oluşturmak anlamına gelir. Bunu etrafınıza duvarlar örerek yapın, sonra yükselin, sonra daha fazla duvar, sonra rampa yapın ve tekrarlayın. Bu aynı zamanda tuzakları kullanma zamanıdır.

Şüphesiz suikastçılara üstünlük sağlamak için kalenizin dibine yakın birkaç tuzak kurun. Bu, oyuncuları ortadan kaldırmaya ve tahtınızı çemberin merkezinde tutmaya odaklanmanız için size huzur verecektir. Maçta bu noktaya geldiğinizde, en az bir keskin nişancı tüfeği, av tüfeği ve roketatar sahibi olmak isteyeceksiniz. El bombası gibi ekstra patlayıcılar bir artıdır, bu yüzden bunlara sahip olmanın da zararı olmaz.

Kalenizdeyken, savunmasız düşmanları ortadan kaldırmak için keskin nişancı tüfeğinizi ve diğer kaleleri yok etmek için roketatarları kullanmak isteyeceksiniz.

Tüfeğiniz, kısa mesafeli son düellolar için veya herhangi bir nedenle bir kişi size gizlice yaklaşabilirse en iyi arkadaşınız olacaktır. Ancak her duruma uygun silahlarla geldiğinizden emin olun. Maçın sonunda cephaneliğimizde bir SMG, pompalı tüfek ve saldırı tüfeği bulundurmamız alışılmadık bir durum değil. Keskin nişancılar da iyidir, ancak kullanımı daha zordur ve ustalaşmak için çok fazla pratik gerektirirler.

Sinsice oynayarak nasıl kazanılır?

Sinsice oynayarak nasıl kazanılır?

Bölgelerde gizlice dolaşıp kamp yapmakta yanlış bir şey yok. Bu stili tercih eden bir oyuncuysanız, en iyi varlığınız ihtiyattır. Bir sonraki daireye giderken, mevcut alanın kenarında kalmak isteyeceksiniz. Agresif oyuncunun aksine, sonuna kadar aksiyondan mümkün olduğunca uzakta kalmak isteyeceksiniz.

Bu, boş olan yerlere gitmek ve maçın sonunda bu son düelloları bekleyerek ganimet toplamak anlamına gelir. Yakınlarda silah sesleri duyarsanız, ters yöne gidin veya iyi bir çalı bulun ve ne olduğunu izleyin. Oyuncuların Fortnite ile ilgili en büyük yanlış anlamalarından biri, gördüğünüz her oyuncuya saldırmaktır. Öldürmek değil, hayatta kalmak, size zafer kazandırır.

Başka kavgalar gördüğünüzde gölgelerde saklanmanızı ve sahilin hareket etmesi için açık olana kadar beklemenizi öneririz. Maç sona yaklaştıkça, birçok oyuncu acele ediyor veya envanterleri dolu olarak geride değerli silahlar bırakabiliyor. Bundan yararlanın. Bu aynı zamanda drop'lar için de geçerlidir. Bir Drop'a asla ilk giden olmayın. Bunun yerine yakınlarda bekleyin ve gözlemleyin. Bir süre sonra kimse görünmezse, devam edin.

Bu stille, inşaatı hücum yerine savunma için kullanmak isteyeceksiniz. Yalnızca görüldüğünüzde veya bir kale limanını kullandığınızı bildiğiniz zaman duvarlar inşa edin. Bunu yapmak için, maç boyunca geçtiğiniz her ağaca ve kayaya vurmak için bir saniye ayırın. Bu tuhaf görünebilir, ancak yanınızdan koşarken sürekli olarak her nesneye vurursanız her malzeme toplanır. Bir ağacı veya kayayı tamamen yok etmenize gerek yok. Aslında, bunu yapmak pozisyonunuzu çabucak ele verebilir.

Son anlar

Son anlar

Maçın son anlarında, bir sonraki daireye geçmek için son saniyeye kadar beklemek isteyeceksiniz. Güvende olmak için son anlara kadar beklediğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Vaktiniz varsa, dağlarda ve kasabalarda uzun yol almak yardımcı olur. Düşmanların nerede olduğunu takip etmek için sık sık siperden sipere geçin. Beş veya daha az kişi kalana kadar etkileşimde bulunmayın.

O zaman bile dövüşlerden yararlanmak isteyeceksiniz. Oyuncuların dikkati başka biriyle savaşırken dikkatleri dağılmışken, üstünlük sahibi görünen kişiyi seçin ve yanına veya kalelerine gizlice yaklaşın. Kazanır kazanmaz, sahip olduğunuz her şeyi üstüne yağdırın. Altlarındaki temeli yok edin, patlayıcılarınızı kullanın ve onları vurun.

Yanlış kumar oynarsanız ve yakınınızdaki kişi savaşı kaybederse, sorun değil. Kalan düşmanınız sizin tam olarak aynı noktada olmanızı beklemez, bu yüzden bu değerli saniyeleri ya düşmüş düşmanın kalesini ele geçirmek ya da son düşmanınızın arkasına gizlice girmek için kullanın. Av tüfeği, yakınsanız Victory Royale'ı yakaladığınız için en iyi arkadaşınız olacaktır. Aksi takdirde, düşmanlardan birinin uzaktan "üçüncü taraf" olarak birbirine karşı çıkmasından yararlanabilirsiniz. Ardından, bu noktada sağlığı muhtemelen düşük olacak diğer düşmanı ortadan kaldırın.

Fortnite Duo veya Squad nasıl kazanılır?

Fortnite Duo veya Squad nasıl kazanılır?

Ne tür bir oyuncu olduğunuzu pekiştirmek için yukarıdaki ipuçlarını kullanın; agresif veya sinsi ya da ikisinin arasında bir yerde. Bu önemlidir, çünkü Fortnite'ta takım maçlarını kazanmanın en önemli parçası, sizin ve takım arkadaşlarınızın en iyi oldukları şeylerden yararlanmaktır.

Bu, rolleri aranızda bölmek anlamına gelir. Sürekli iletişim kurmak isteyeceksiniz. Bir kasabaya inerseniz, takım arkadaşınız bir ev alırken siz başka bir ev alın. Eğer bir takımdaysanız, her zaman her bir kişinin arkasını kollayacak bir partneri olduğundan emin olun. Grubunuz için liderin kim olduğunu bilin ve onların emirlerine uyun. Bu kişinin strateji ve becerilerinde kendinden emin ve hızlı olması gerekir.

Birlikte çalıştığınız sürece, Fortnite'ı takım olarak kazanmak kendi başınıza kazanmaktan daha yönetilebilir. En iyi yöntemlerden biri, birinin dikkat dağıtma görevi görürken, diğerinin destek atıcısı olarak görev yapmasını sağlamaktır. Bu, rekabetin sonuna yaklaştığınızda, özellikle rakipleriniz takımınızda kaç kişinin kaldığını bilemiyorsa, mükemmel bir stratejidir.

Dikkat dağıtan oyuncu, düşmanlarla yüz yüze buluşacak, ana dövüşçü (ler) yakınlarda gizlice dolaşırken ve arkadan veya yanlarından saldırmak için mükemmel anı beklerken dikkatlerini çekecek. Bu, bir takım diğeriyle karşı karşıya kaldığında, o Victory Royale'ı elde etmenin inanılmaz derecede karlı bir yoludur. Takımınız diğer herkesi geride bıraktığında, tam kuvvetli bir saldırıda tüm gücünüzü açığa çıkarmanız ve Fortnite zaferini kaçırmanız kesinlikle sorun değil.

Bunu akılda tutarak, açıklama metinlerinin nasıl verimli bir şekilde yapılacağını anlamak önemlidir. Profesyonel oyuncular genellikle bir takım arkadaşına seslendiklerinde daha etkilidir. Bir düşmanın size yakın olduğunu belirtmek için "dibimde" gibi jargon kelimeleri, bir savaşın yoğunluğu sırasında çok yardımcı olur. Tam olarak bu ifadeyi açıkça kullanmak zorunda değilsin, ancak amaç, yapabildiğin en az sayıda kelimeyle yeterince söylemektir. Bir rakibin sağlık seviyesi düşükse, takım arkadaşlarınızı uyarmanız da yararlıdır. "Zayıflar" bu durumda kullanılacak sağlam bir ifadedir. Üretken ve hızlı bir şekilde iletişim kurmak gerekir, çünkü bir saniyelik uyarı bile takımınızın rakiplerinizi fethetmesine ve galip olmasına neden olabilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Hem Gaming Hem Tasarım İçin | Corsair M65 RGB Elite İnceleme Önceki

Hem Gaming Hem Tasarım İçin | Corsair M65 RGB Elite İnceleme

PS5 oyunlarını 120 FPS'de nasıl oynayabilirsiniz? Sonraki

PS5 oyunlarını 120 FPS'de nasıl oynayabilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.