Gerçek Film Tutkunlarını Bile Şaşırtacak 10 Film Gerçeği

Gerçek Film Tutkunlarını Bile Şaşırtacak 10 Film Gerçeği

Tekmoloji olarak, bir sonraki film gecesinde aileniz veya arkadaşlarınızla bilginizi geliştirmek için kullanabileceğiniz 10 ünlü film hakkında bazı harika ayrıntılar keşfettik.

En sevdiğimiz filmler hakkında daha fazla şey öğrenmek, onları yeniden keşfetmeye benzetilebilir. Beklenmedik kamera girişleri, prodüksiyon sırları ve bir filmin sonuyla ilgili gizli ipuçları, filmleri tamamen yeni bir açıdan görmek için ihtiyacınız olan her şeydir.

Gerçek Film Tutkunlarını Bile Şaşırtacak 10 Film Gerçeği


1
Birds of Prey'de Boomerang filmine yapılan gönderme
Harley Quinn’in Suicide Squad'daki meslektaşının, Harley, polis karakolundan ayrılırken tanıdık bir aranıyor posteri fark ettiğinde kısa bir süre göründüğünü görebiliyoruz. Birds of Prey'de Kaptan Boomerang’ın fotoğrafına işaret ediyor ve “Hey, o adamı tanıyorum!” diyor.

2
Christopher Plummer, Knives Out'da annesini oynayan aktristen daha yaşlı.
Christopher Plummer’ın karakteri çok uzun süre ortalıkta kalmasa da, annesi tüm film boyunca başroldeydi. İlginç olan, onu oynayan aktris K Callan'ın aslında Knives Out'u çekerken 90 yaşında olan Plummer'dan 6 yaş küçük olması.

3
Red Skull, Avengers: Infinity War'da veya Avengers: Endgame'de Hugo Weaving tarafından oynanmadı.
Captain America: The First Avenger'de Hugo Weaving, filmin sonunda uzayın bilinmeyen kısımlarına ışınlanan kötü kalpli Red Skull'u canlandırdı. Pek çok hayranı şaşırtarak, daha sonra hem Infinity War'da hem de Endgame'de taş koruyucusu olarak geri dönüyor. Ancak, karakter aslında aktör Ross Marquand tarafından yeniden şekillendirildi ve canlandırıldı. Kimler kandı bu değişime?

4
Billy Zane Titanic'te bir peruk takmıştı.
Bahse gireriz ki, 1997'nin efsanevi filminde gördüğümüz Billy Zane’in gerçek saçı olmadığını asla tahmin edemezdiniz. Gerçek hayatta oyuncu aslında keldir, ancak yönetmen Rose’un havalı nişanlısının daha ikna edici olması için sağlıklı bir saça ihtiyacı olduğunu düşünmüş olmalı. Saçı olan karizmatik bir oyuncu yerine karizmatık olmayan oyuncuya saç uyduruldu.

5
Cast Away çekimlerine, Tom Hanks'ın rolüne bürünmesine izin vermek için bir yıldan fazla ara aldı.
Cast Away'in başlangıcında, Tom Hanks'ın karakteri ortalama bir adama benziyor, ancak adada çok zaman geçirdikten sonra vücudunun ciddi şekilde yetersiz beslenmesi şaşırtıcı değil. Kendini özgün göstermek için çekimler bir yıl boyunca durduruldu, böylece Hanks 50 kilo verebildi ve saçlarını uzatabildi.

6
Avatar'daki hayvan sesleri Jurassic Park'tan ödünç alınmıştır.
James Cameron’ın Avatarını izlediyseniz ve yaratıkların seslerinin kulağa tanıdık geldiğini düşündüyseniz, haklısınız! Bunları ilk başta ayırt etmek zor ama aslında Jurassic Park'taki T-Rex ve Raptors'dan sesler duyuyorsunuz.

7
Michael Caine, Joker'i The Dark Knight'ta ilk kez gördüğünde repliklerini unuttu.
Heath Ledger'ın The Dark Knight'ta Joker'i oynarken olabildiğince ikna edici olmak için fazladan adımlar attığı bir sır değil, ama şaşırtıcı olan şey sette rol arkadaşlarını korkutmayı başarması. Joker ve yandaşlarının Bruce Wayne’in partisini mahvettiği sahnede, Michael Caine tarafından canlandırılan Alfred, onları asansörde durdurmak için oradadır, ancak bunun yerine korku içinde uzaklaşır. Caine'in aslında birkaç replik söylemesi gerekiyordu, ama Ledger'ı ilk kez karakterde görüyordu, bu onu çok korkuttu, tek bir kelime bile edemedi.

8
The Social Network'da Fight Club Paskalya Yumurtası
The Social Network'ten bir sahnede Mark Zuckerberg, bir Facebook hesabında insanlara çeşitli sanat eserleri hakkında yorum yaptırarak sınavında kopya çekiyor. Mark, kimliğini gizlemek için, profili için Tyler Durden takma adını göz açıp kapayıncaya kadar kaçırırsınız. İlginç bir şekilde Tyler Durden, tıpkı The Social Network gibi David Fincher tarafından yönetilen Fight Club'ın ana karakteri ve orada da... neyse izlemeyenler vardır söylemeyelim.

9
Inception'da Cobb'un totemiyle ilgili bize yalan söylendi.
Inception'da, dönen fırıldağın Leonardo DiCaprio'nun karakterinin gerçek totemi olduğu söylenir, ancak dikkat ederseniz bir noktada, aslında karısına ait olduğunu ortaya çıkarır. Teori, Cobb’un gerçek toteminin, film boyunca göze çarpan alyans olmasıdır.

10
Gerçek hayatta takmaz ama rüyasında yüzüğü vardır, bu yüzden karısıyla sürekli orada karşılaşır. Ek olarak, toteminizin nasıl çalıştığını kimsenin bilemeyeceğini biliyoruz, ancak Cobb'un dönen fırıldağı filmdeki her karaktere göstermede bir sıkıntısı yok, bu da bu teoriyi daha da kanıtlıyor. Bu yüzden, Cobb'un sonunda çıkıp çıkmadığını hâlâ merak ediyorsanız, sol eline bakın.

11
Buzz'ın Home Alone'daki kız arkadaşı aslında bir kız değil.
Kevin, Home Alone'da bir sahnede ağabeyinin kız arkadaşının fotoğrafını bulur ve içten bir tiksinti ile tepki verir. Yönetmen Chris Columbus kimseyi gücendirmemek için gerçek bir aktris kullanmak istemedi ve onun yerine kız gibi giyinmiş bir erkek çocuk yapmaya karar verdi. Sonunda, filmin sanat yönetmeninin oğlunu bir stand-in olarak kullanmaya başladılar ve bu da sayısız Home Alone hayranı tarafından ıskalandı.

Yazarın Diğer Yazıları

Huami Amazfit GTS 2 Mini ve Amazfit Pop Pro Akıllı Saatler Satışta! Önceki

Huami Amazfit GTS 2 Mini ve Amazfit Pop Pro Akıllı Saatler Satışta!

Leonardo DiCaprio, Netflix İçin Çekilen Yeni Komedi Filmi Setinde İlk Kez Görüldü Sonraki

Leonardo DiCaprio, Netflix İçin Çekilen Yeni Komedi Filmi Setinde İlk Kez Görüldü

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.