God of War Ragnarok: PS5 devam oyunu hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey

God of War Ragnarok: PS5 devam oyunu hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey

God of War Ragnarok'un dev bir yeni fragmanı var ve şimdiden inanılmaz heyecanlandık. İşte fragmandan dikkat çeken noktalar

God of War Ragnarok - evet, baştan beri adı buydu - PlayStation Eylül vitrininin büyük finaliydi ve bize arkadaşlar, düşmanlar, Baba Kratos ve ciddi bir büyüme evresinden geçen bir Atreus ile dolu etli bir fragman verdi. Önce fragmanı tekrar izleyelim...

Fragman bize, yeni karakterler ve üzerinde düşünmemiz gereken birçok potansiyel olay noktası da dahil olmak üzere oyun hakkında birçok yeni ayrıntı verdi. Tüm bu bilgiler, çıkış tarihi ve bildiğimiz diğer her şey için okumaya devam edin.

God of War Ragnarok çıkış tarihi

Sony Santa Monica ve PlayStation Studios geçtiğimiz günlerde God of War Ragnarok'un 2022'ye ertelendiğini duyurdu. Daha önce de belirtildiği gibi bu büyük bir sürpriz değildi. 2021'in ortasında herhangi bir oynanış, sinematik, hikaye detayı ve hatta uygun bir fragman görmemiş olmamız, bir gecikmenin kaçınılmaz olduğu anlamına geliyordu.

God of War Ragnarok hikayesi

God of War Ragnarok hikayesi

Yeni God of War Ragnarok fragmanı bize hikayeden ne bekleyeceğimiz konusunda iyi bir fikir verdi. 2018'in God of War'unun sona ermesinden bu yana yıllar geçti, bunun kanıtı, dev genlerini göstermeye başlayan daha yaşlı, daha kendine güvenen bir Atreus.

Baba ve oğul birlikte kıyametin efsanevi İskandinav versiyonu olan Ragnarok ile yüzleşirken God of War'dan düşman edindikleri Freya, Thor gibi yeni düşmanlarlarla boğuşmak zorundadır. Kratos ayrıca oğlunun asi çizgisiyle ve Atreus'un gerçekte kim olduğu konusundaki sorularla da başa çıkmaya çalışacaktır. Hikaye Dokuz Diyar'da geçecek - God of War'da sadece altı tane gördünüz - Vanaheim, Svartalfheim ve Asgard'ı karışıma ekleyecek.

Fragman ayrıca Sony Santa Monica'nın geliştiricisinin "kalan son devlerden biri" olduğunu söylediği Angrboda gibi bazı ilgi çekici yeni karakterleri de tanıtıyor. Sondaki büyük adam mı? Bu, Thor ve Baldur'un üvey kardeşi Odin'in oğlu Tyr, ancak kendi babası tarafından hapsedildi ve büyük olasılıkla babasıyla hesaplaşmak istiyor.

God of War'ı bitirdiyseniz ancak hızlanmak için sonun hatırlatılmasına ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin...

**SPOILER**

Cidden, spoiler. 2018'in sonunda Savaş Tanrısı Kratos ve Atreus, Faye, namı diğer Bayan Kratos'un aslında Laufey adında bir dev olduğunu ve Atreus'u yarı tanrı ve yarı dev yapan ve başka bir isimle Loki olduğunu keşfeder. Evet, o Loki, İskandinav mitolojisinden, genellikle bir düzenbaz olarak tasvir edilen, bazen şekil değiştirme yetenekleri olan Loki. God of War, İskandinav mitolojisiyle oldukça hızlı oynadı, ancak ne olacağına dair bazı ipuçları verebilir.

Bu büyük vahiy yoldan çekildiğinde, Fimbulwinter'ın geleceği söylendi. İskandinav mitolojisi dersinizi atladıysanız o zaman bunun İskandinav kıyameti Ragnarok'tan önceki üç yıllık bir 'harika kış' olduğunu bilin.

Oyun bttiğinde, eve döndüğünüzde ikinci bir son var ve orada 'birkaç yıl sonra' Thor ortaya çıkıyor. Kratos ona ne istediğini sorduktan sonra biten kısa bir rüya gibi görünüyor. Thor, Kratos'un 'oğullarını öldürme' olayının intikamını almak istiyor olabilir veya Ragnarok'u durdurmak için yardımını isteyebilir.

God of War Ragnarok oyuncu kadrosu

İnanılmaz Christopher Judge Kratos, Sunny Suljic ise Atreus olarak geri dönüyor. Aşağıda, bazı tanıdık yüzlerle ve Norse destanındaki rolleri henüz görülmeye devam eden bazı yeni karakterlerle oyuncu kadrosunun geri kalanını kontrol edebilirsiniz.

Önemli eklemeler arasında Odin rolünde Richard Schiff (The West Wing'de Toby Ziegler) ve Thor rolünde Ryan Hurst (The Walking Dead'deki Beta) yer alıyor.

Freya - Danielle Bisutti

Thor - Ryan Hurst

Odin-Richard Schiff

Angrboda - Laya Hayes

Tyr - Ben Prendergast

Mimir - Alastair Duncan

Sindri-Adam Harrington

Brok - Robert Craighead

Durlin - Usman Müttefik

God of War Ragnarok teaser fragmanı

God of War Ragnarok, geçen yılki PS5 vitrininde kısa ve şifreli bir teaser fragmanıyla çıkış yaptı. Aslında oyunun herhangi bir görüntüsünü görmüyoruz; sadece bir İskandinav sembolü ve "Ragnarok'un geldiğinin" teyidi. Ayrıca arka planda Kratos'un Atreus'u ve bizden şüphelenmeyen izleyicileri kendimiz "hazırlamamız" gerektiği konusunda uyardığını duyabilirsiniz. Görünüşe göre oyunun adını baştan beri biliyorduk...

God of War Ragnarok oyun yönetmeni

God of War Ragnarok oyun yönetmeni

God of War, oyun yönetmeni Cory Barlog'u internet üzerinden ünlü yaptı ancak yeni oyun için rolü Eric Williams üstleniyor. 2004'ten beri God of War serisi üzerinde çalışıyor ve GamesRadar+'a yakın zamanda verdiği bir röportajda seri için yeni pozisyon aracını istediğini açıkladı.

Williams, "Geçen sefer yaptığımıza sadık kalarak, baba-oğul ilişkisini devam ettiriyor" diye açıklıyor. "Bu sadece 'oh, bunu annem için bitirdik, artık yeter' gibi durmuyor. Hayır, hayatta devam eden çok şey var ve ilerlemeye devam ediyor."

"Geçen sefer, bir sürü yetişkinin konuştuğu bir çocuktu. Bu sanki, şey, bazı farklı bakış açıları var. Dünyadaki bir çocuğun bakış açısından bakacağız, onların siyah olduğunu düşündükleri şeyleri çözeceğiz ve beyaz, ya da belki çok daha fazla gri ve çok daha fazla aile dinamiği."

God of War Ragnarok PS5'e özel mi?

God of War Ragnarok PS5'e özel mi?

Hayır, God of War Ragnarok PS5'e özel değil, PlayStation'a özel. PlayStation Blog'daki bir röportajda PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, bir sonraki God of War oyununun PS4'ün yanı sıra PS5'te de çıkacağını ve bunun onu nesiller arası bir sürüm haline getireceğini doğruladı.


Yazarın Diğer Yazıları

Telefonunuz Açılmazsa Ne Yapmalısınız? Önceki

Telefonunuz Açılmazsa Ne Yapmalısınız?

iPhone'niz, iOS 15 yüklemesine hazır mı? Sonraki

iPhone'niz, iOS 15 yüklemesine hazır mı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.