Google Asistan Nasıl Kapatılır?


Google Asistan'ı rahatsız edici bulursanız kapatın. Akıllı telefonunuzda veya akıllı ev cihazınızda Google'ın AI sesli yardımcısını nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kim en iyi sanal asistana sahip? Özellikle Amazon'un Alexa'sı, Apple'ın Siri'si ve Google Asistanı genellikle aynı görevleri yerine getirebildiğini söylemek zor. Sanal Asistanı uyandırma sözcüğünü söylüyorsunuz ve telefonunuzda, akıllı ev cihazınızda veya akıllı hoparlörünüzde hayat buluyor.

Çoğunlukla, sesle etkinleştirilen asistanı kapatmak, ilk etapta akıllı bir cihaza sahip olma amacını ortadan kaldırır. Ancak, özellikle akıllı telefonunuzda susturmak veya başkalarının dinlemesini sınırlamak isteyebileceğiniz zamanlar vardır.

İster teknoloji şirketlerinin özel konuşmaları dinlemesini durdurun, isterseniz de biraz daha huzur almaya çalışın, evinizi ve çeşitli cihazlarınızı güvenceye almak için atabileceğiniz adımlar var. Google'ın AI asistanı söz konusu olduğunda, süreç kolay bir işlemdir.

Google Asistan nedir?

Google Asistan, telefonlar, tabletler, bilgisayarlar ve akıllı ev cihazları için yapay zeka ile çalışan bir sanal asistandır. İnternet'te arama yapmak, mesaj göndermek, müzik çalmak, hava durumunu kontrol etmek, etkinlikleri programlamak, alarm ayarlamak, akıllı ev ayarlarını yapmak ve çok daha fazlası için sesli komutlar veya klavye girişi aracılığıyla Asistan ile etkileşime geçebilirsiniz.

Google Asistan, hizmetin kendi başına gerçekleştirebileceği bir milyondan fazla işleme sahiptir ve her zaman daha fazlası eklenmektedir. Yapay zekanın Google'ın geniş uygulama yelpazesi ve üçüncü taraf hizmetleriyle entegrasyonu sayesinde daha fazla işlem mümkün.

Uyumlu Cihazlar

2016'da çıkış yapan Google Asistan, Google Home akıllı hoparlörüne ve Google'ın Allo mesajlaşma uygulamasına eşlik etmek ve Amazon'un Alexa ve Apple'ın Siri'si ile rekabet etmek üzere çıkarıldı. Allo sonuçta rafa kaldırılırken, Google Asistan bir Android işletim sistemi entegrasyonu ve bağımsız bir uygulama olarak yaşıyor.

Google Asistan şimdi iOS ve Android mobil cihazlarda, Google akıllı hoparlörlerde ve ekranlarda, Chromebook'larda, akıllı saatlerde ve hatta Pixel Bud kablosuz kulaklıklarda kullanılabilir. Ayrıca Android Auto aracılığıyla bazı otomobillerde de kullanılabilir ve Android TV cihazlarıyla uyumludur. Her zaman yeni entegrasyonlar eklenmektedir.

Google Asistan'ı Kapatma

Google Asistan özelliğine sahip Android ve Chrome OS destekli cihazlarda, hizmet işletim sistemine eklenir. Bu, AI'nin tamamen kaldırılamayacağı, sadece kapatılacağı veya devre dışı bırakılacağı anlamına gelir. İOS cihazlar uygulamayı App Store'dan indirmenizi gerektirdiğinden, Google Asistan basitçe kaldırılabilir.

Android Cihazlar

Google Asistan uygulamasını açın; AI Android telefonunuzda veya tabletinizde işletim sistemine pişirilirse, ana sayfa düğmesini basılı tutun. Keşfet'e dokunun, profil simgenizi seçin ve Ayarlar'ı seçin. Asistan sekmesinin altında cihazınızı seçin ve Google Asistan'ın yanındaki anahtarı kapatın.

Chrome OS Cihazları

Android'de olduğu gibi Chrome OS'de Google Asistan'ı tamamen devre dışı bırakamazsınız, ancak uyandırma sözcüğü kapatılabilir. Chromebook'unuzda sağ alt köşedeki saati ve Ayarlar'ı seçin.

Arama ve Asistan'ın altında Google Asistan'ı seçin ve Ayarlar'ı tıklayın. Cihazlar altında listelenen Chromebook'u seçin, ardından Ses Eşleşmesi ile Erişim'in yanındaki anahtarı değiştirin. Artık "OK, Google" dediğinizde Google Asistan yanıt vermeyecek.

Ses aktivasyonu kapatılacak olsa da, diğer yöntemler devam edecektir. Hala Chromebook klavyesindeki Google Asistan düğmesine basarak veya Pixelbook'ta başlatıcıyı basılı tutarak AI'yı çalıştırabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Netflix Otomatik Oynatma özelliği nasıl kapatılır?

Sonraki

ABD Hükümeti, TikTok'u Amerikalı Bir Şirkete Devrini İstiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.