Google Görüntülü Sohbet Uygulamasına Yeni Özellikler Getirdi

Google Görüntülü Sohbet Uygulamasına Yeni Özellikler Getirdi

Google Duo açıkladığı yeni özellikler sayesinde, grup video görüşmeleri yapabilecek, ayrıca aile mod'u özelliği sayesinde, görüşme sırasında farklı çıkartmalar kullanabileceksiniz.

Coronavirüs pandemisi nedeniyle, sosyal izalasyonun olduğu bu zamanlarda, görüntülü sohbet uygulamalarının kullanım oranları bir hayli arttı. Bu durumun farkında olan görünlütü sohbet uygulama devleri, kendilerini geliştirmeye ve birbiriyle rekabet etmeye başladılar. Her geçen gün farklı güncellemeler ve özelliklerle müşterilerinin karşısına çıkmaya başladılar.

Arama devi Google firmasıda, kendini birçok alanda geliştirdiği gibi, görüntülü sohbet uygulaması alanında da kendini geliştirme konusunda uzak kalmadı. Google Duo için yapılan açıklamaya göre, görüntülü sohbet uygulaması yakında web üzerinde grup video görüşmeleri yapmanıza izin verecek. 

Google, coronavirüs salgını nedeniyle sosyal uzaklaşma sırasında arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanın kullanışlı bir yolu olabilir, ancak grup çağrısına katılmak için, bir Google hesabına ihtiyacınız olacak. Bu özellik önümüzdeki haftalarda Chrome'da önizleme olarak sunuluyor olacak.

<a href='/google-duo/'>Google Duo</a> Aile Modu

Duo'da, ekrana gerçek zamanlı olarak çizim yapmanıza ve Snapchat benzeri maskeleri ve efektleri kendinize uygulamanıza izin veren yeni bir “aile modu” güncellemesi alacağını açıkladı. 

Duo, aile modundayken ekran düğmelerini kapatmak ve sessize almak için gizleyecek, böylece uygulama içinde oyun oynamak ve ekran üzerinde karalama yapmak mümkün olacak. 

Google hesabınızla oturumunuz açıkken Duo kullanıyorsanız aile modu kullanılabilir olacak. Google, Snapchat benzeri maskeler ve efektler, Android ve iOS'ta yaptığınız bire bir aramalarda da mevcut olacak. 

Google geçen ay, görüntülü arama kalitesini artırmak, yan yana fotoğraf modu sunmak ve Duo grubu çağrı boyutunu sekizden 12'ye çıkarmak için, AV1 video codec'ini Duo çağrı kalitesi sunacak.

Google Görüntülü Sohbet Uygulamasına Yeni Özellikler Getirdi​

Google Duo Görüntülü Sohbet

Google Duo'da yönetim şeklide değişeceği söylendi. VP ve G Suite genel müdürü Javier Soltero Google Duo uygulamasında sorumlu kişi olacağı açıklandı. Bu, şimdi Google'ın diğer görüntülü arama hizmeti Duo ve Google Meet'u denetlediğini göstergesi olduğu söyleniyor.

Google firması görünütülü sohbet uygulamalarını geliştirmek istiyor, ve bu konuda daha profesyonel insanlarla çalışmak istiyor. Soltero Google Duo uygulamasını farklı vizyon anlayışı sayesinde bir adım öteye taşıyacak kişi oldugu söyleniyor. 

Google firması yenilik döneminde ilk yaptığı uygulama, Google Meet uygulamasını işletme odaklı bir uygulama yapmaktan çıkartarak, tüm Google kullanıcıları için ücretsiz kullanıma açması olarak gösteriliyor.

Sizce Google Duo uygulaması, Zoom uygulamasına rakip olabilecek mi? Düşüncelerinizi lütfen yorumlar bölümüne yazmayı unutmayın!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Video oyunlarında DLC nedir, ne işe yarar? Önceki

Video oyunlarında DLC nedir, ne işe yarar?

Büyüdükçe evrime kafa atan ünlü çocuk oyuncular Sonraki

Büyüdükçe evrime kafa atan ünlü çocuk oyuncular

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.