Google Duo özellikleri ile ön planda!

Google Duo özellikleri ile ön planda!

Google Duo, video konferans uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Duo uygulamasının, kullanımını kolaylaştırmak için Google yeni özellikler yayınladı.

Google'ın görüntülü arama uygulaması Duo, coronavirus salgını bizi evlerimize kilitlediğinden beri kullanımda bir artış gördü. Aslında, Google her hafta 10 milyon kişinin Google Duo'ya kaydolduğunu ve birçok ülkede arama sürelerinin 10 katın üzerinde arttığını söylüyor.

Açıkçası, Duo bu zamanlarda gerçekten önemli bir yer almaktadır. Google artık uygulamayı daha güvenilir ve kullanışlı hale getirmek için dört yeni özellik ekliyor. Google Duo'nun geliştirdiği yeni güncellemeler, AV1 video codec bileşenine geçme, mesajları otomatik olarak kaydetme, anlık görüntü özelliği gibi çeşitli özellikleri yayınladı.

Google Duo Görüntülü Sohbet

Google Duo özellikleri ile ön planda!

Google Duo uçtan uca şifreli ve ses kesintilerini önlemek için AI kullanıyor. Ayrıca, Android'de düşük bant genişliklerinde bile gerçekten iyi performans gösteren tek görüntülü arama uygulamalarından biri ve şimdi şirket, uygulamanın çok düşük bant genişliklerinde bile daha kaliteli video çekmesini sağlayan AV1 video codec bileşeni için destek ekliyor. Ayrıca Duo uygulaması, kullanıcıların önemli anıları kaydetmek için video görüşmesi uygulamasında kaydetme bölümü mevcuttur. 

Google kısa bir süre önce grup çağırma sınırlarını, bir gruptaki önceki 8 üyeyle karşılaştırıldığında bir gruptaki 12 katılımcıya yükseltti. Şirket, platforma çok sayıda grup video görüşmesinin yapıldığını (aslında 8 kat daha fazla) gözlemliyor ve bu nedenle önümüzdeki haftalarda, Duo görüşmelerinin grup boyutunu daha da artırmayı planlıyor.

Google Duo Video Konferans

Google, kullanıcıların uygulamada birbirlerine gönderdikleri kişiselleştirilmiş mesajları kaydetme yeteneği eklemek için çalışıyor. Bu mesajlar, Duo kullanıcılarının birbirlerine gönderebileceği fotoğraflar, notlar ve karalamalar ile birlikte hem video hem de sesli mesajları içerir. Servis ayrıca “Seni özlüyorum” veya “Seni düşünüyorum” gibi mesajlar göndermek için AR efektleri ekledi.

Google Duo tüm platformlarda çalışıyor. App Store veya Play Store'dan indirilebilir veya Mac, Windows ve Chrome OS'de bir web tarayıcısı üzerinden erişilebilir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Bugün kullanmanız gereken en iyi Android 10 özellikleri Önceki

Bugün kullanmanız gereken en iyi Android 10 özellikleri

Lost dizisi oyuncularının son halleri Sonraki

Lost dizisi oyuncularının son halleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.