Google Haritalar Sosyal Medya Gibi Çalışacak!

Google Haritalar Sosyal Medya Gibi Çalışacak!

Google firması popüler uygulamalarından, Google haritaları Sosyal Medya haline getiren özellik kullanıma sunuldu. Artık uygulama sayesinde kişileri takip ederek, bulunduğunuz mekanları paylaşabileceksiniz.

Google firması tarafından piyasaya sürülen Google Haritalar, yeni güncellemeler ile kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Firma, Google haritalar üzerinden sosyalleşmek için yeni bir özellik getirmişti.

Goolge'un yeni geliştirdiği bu özellik sayesinde kişilerin sosyaleşmesi hızlanacak, fakat Facebook veya Twitter gibi bir sosyal medya sitesi olması biraz zor gibi duruyor. Ancak bu, teknoloji devinin mevcut uygulamalarında ve hizmetlerinde kişilerin sosyalleşmesi için özellikler sağlamasını engellemez. 

Neredeyse bir yıl önce Google, Google Haritalar kullanıcılarının en sevdikleri “yerel rehberleri” takip etmelerini ve gittikleri yerlerin konum bilgisini paylaşmayı sağlayan bir özellik planladığını açıklamıştı.

<a href='/google-haritalar/'>Google Haritalar</a> Yeni Güncelleme Geldi.

Google Haritalar Sosyal Medya Gibi Çalışacak!

Google firmasının söylediğine göre, artık gittiğiniz yerin konum bilgisini paylaşabileceksiniz, ayrıca gittiğiniz yerlerde diğer kullanıcıları takip ederek onların neler yaptığından haberdar olabileceksiniz.

Örneğin; butik bir otel veya restoran hizmetini paylaşan kullanıcı o bölgede mevcut olan takipcilerini bu mekana yönlendirebilecektir. Google, tüm kullanıcıların birbirini takip etmesine izin vermek için özelliği genişletiyor.

Google, bu özelliğin uygulamanın kullanımını kolaylaştıracağına inanmaktadır. Şirkete göre, Google Haritalar kullanıcıları artık, herkese açık olarak fotoğraf, yorum veya liste paylaşarak diğer kullanıcıları takip edebiliyor olacak. Bu durumda, artık onları takip edip önerilerini ve güncellemelerini Google Haritalar'ın Güncellemeler sekmesine iletebilirsiniz.

Google Haritalar Sosyal Medya Gibi Çalışacak!

Tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, kullanıcı profilinde de artık bir “İzle” düğmesi olacak. Tıpkı Instagram'da olduğu gibi bir biyografinin yanı sıra bir ekran görüntüsü de olacak. Instagram'ın adımlarını takip ederek, kullanıcıların takipçilerinin sayısını ve takip ettikleri kullanıcı sayısını da göreceksiniz.

Ayrıca, Google Haritalar profilinde yeni bir konu filtresi de mevcut olacak. Bu, kullanıcıların en çok paylaştığı konuları ve önerileri görüntülemelerine olanak tanıyacak. Bu yerlerden bazıları restoranlar, kamp alanları, parklar vb. İçerebilir.

Google firması yeni güncelleme ile alakalı şunları söyledi; “Son fincan sütlü kahveyi kaydeden bir kahve sever ya da her şeyi gözden geçiren bir memleket uzmanı olun, diğer Google Haritalar kullanıcılarını takip edebilirsiniz, herkese açık profiliniz üzerinden çevrenizdeki yerler hakkında bilgi almak için Google Haritalardan popüler kullanıcıları takip ederek bilgi alabilirsiniz." Şeklinde açıklamada bulundu.

Google bu güncellemede güvenliğide ön planda tuttuğunu söyledi. Kullanıcıların Google Haritalar'daki yayınlarının herkese açık olup olmadığını kontrol edebileceklerini unutmamaları gerektiğini hatırlattı.

Kullanıcılar ayrıca, Google Haritalar'da kişileri takip edebilmeleri için, ilgili hesaplardan izin almaları gerekecektir. Sosyalleşmek isteyen kişiler bile, isterlerse profillerini “kısıtlanmış” olarak ayarlayabilir. 

Google, profiliniz kısıtlandıysa, profilinizdeki içeriği görebilmeleri için yeni takipçileri onaylamanız gerektiğini söylüyor. Şu anda, Google bu özelliği kademeli olarak tanıtmaktadır. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix'te ödeme yöntemi nasıl değiştirilir? Önceki

Netflix'te ödeme yöntemi nasıl değiştirilir?

ByteDance, TikTok'u Microsoft'a Satmaya Hazırlanıyor Sonraki

ByteDance, TikTok'u Microsoft'a Satmaya Hazırlanıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.