Google Akıllı Banka Kartı Geliştiriyor

Google Akıllı Banka Kartı Geliştiriyor

Google firması coronavirüs pandemesi nedeniyle insanların evde kalmalarını fırsat bilerek, akıllı bir banka kartı üzerine çalışıyor. Yeni banka kartı, Apple kart'a yakın paralellikte olacağı söyleniyor.

Google coronavirüs pandemisi nedeniyle, insanların evden çıkamadığını bilerek, daha çok arge projelerini geliştirmek için zaman harcıyor. TechCrunch tarafından en son yapılan açıklamaya göre, Google firması müşterileri için online platform üzerinden ve bireysel olarak mağazalarda alışveriş yapmalarına sağlayacak, aynı zamanda yapılan alışverişleri takip etmelerine yardımcı olacağını söylediği akıllı bir banka kartı üzerinde çalışma yürütüyor

Google firmasının yeni ödeme sistemi, rakibi konumdaki Apple kart ile aynı pararellikte olacağı ve Apple kart'ta hangi işlemi yapıyorsanız aynısını Google kart ile de yapabileceksiniz. Visa tabanlı kart, ne harcadığınızı ve nerede harcadığınızı ayrıntılı olarak izleyebilecektir.

Google kart'ta güvenlik de önemli bir rol oynayacaktır. Hızlı bir şekilde sıfırlayabileceğiniz veya engelleyebileceğiniz bir sanal kart numaranız olacak ve kayıp veya çalınmış bir fiziksel kartı kilitlemeniz gerekirse sanal kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Paylaştığınız veriler üzerinde kontrol sahibi olacağınıza dair çalışmalar da var.

Google Pay

Google Akıllı Banka Kartı Geliştiriyor

Google sözcüsü yaptığı açıklamada, yakın zamanda arge ekibinin Google Pay üzerinden ödeme işlemlerinin daha da geliştirilerek, uzun vadeli olmasını umduğu bir ödeme kartı üzerinde çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Ayrıca Apple Pay ile Apple Card'a gibi bu alanda kendini ispatlamış sanal kartlara rakip olması konusunda heyecanlı olduğunu açıkladı. 

Google firması ile banka kartı işbirliğini yapması beklenen, Citi Bank ve Stanford Federal Kredi Birliği ile yola devam edileceği söyleniyor. Apple ve diğer teknoloji devleri gibi, telefon üzerinden tek bir işlem ile ödeme işlemi yapılabilecek ve sanal kart üzerinden kullanıcılara bir hizmet başlatacak.

Google sanal kart ile ulaşmak isteği, online platformalardan alışveriş yapmak konusunda güven sorunu yaşayan müşterilerini, Sanal kart aracılıyla bakiye aktararak ödeme işlemlerini daha güvenli yapmalarına imkan sağlayacak.

Google ödeme biriminin tanıtımını, reklam gücünü kullanarak yapmayı planlıyor. Google ödeme sistemi geliştirdiğinde ve bunu piyasaya sürmek istediğinde hızlı bir şekilde pazarlamasını yapabilir. En azından daha fazla bilgi paylaşmayı tercih eden müşteriler için reklam ölçümünü geliştirmek ve hatta reklamları hedeflemek için verileri kullanabilir.

Google piyasaya sürmeyi düşündüğü ödeme araçlarını, insanlar arasında hızlı bir şekilde yayılır mı bilemeyiz. Bu tamamen alışkanlıklar ve güven duygusu ile alakalıdır. Evde kalan insanlar vakit geçirmek için alışveriş yapmak istemektedir. Google firması da bu durumu iyi analiz etmekte ve bu durumu kendisi için avantajlı çevirmek için, farklı alanlara yatırım yapabilir.

Visa ödeme aracı

Google ödeme aracının, müşterileri için online satın alma işlemlerini takibini izlemesine izin vereceği söyleniyor. Müşteriler eğer bir güven sorunu yaşayacaklarını düşünürlerse uygulamadan Google Pay giriş yaparak kartlarını hızlıcana kilitleyebilecekler.

Son olarak Google firmasının yeni ödeme aracı, Visa ayrıcalığı ile kartlarını müşterilerine aktaracağı söyleniyor, ancak şirket Mastercard gibi alternatif diğer kart üreticileri ile de çalışma yürüteceği ve güvenliğinide, pin kodu veya parmak izi okuyucusu ile sağlayacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sıfırdan bir Blog Nasıl Başlatılır - 2.bölüm Önceki

Sıfırdan bir Blog Nasıl Başlatılır - 2.bölüm

Facebook Gaming Uygulaması ile Twitch'e Rakip Olacak Sonraki

Facebook Gaming Uygulaması ile Twitch'e Rakip Olacak

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.