Google Meet, Arka Plan Değiştirme Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu


Google Ağustos ayında yaptığı açıklama ile, Google Meet uygulamasına arka plan değiştirme özelliği getireceğini söylemişti. Şirket bu özelliği tüm kullanıcıları için aktif hale getirdiğini açıkladı. Artık, Google Meet ile görüşme yaparken arka planı siz belirleyeceksiniz.

Google firması, birçok alanda kendini ön plana çıkarmaya çalışıyor. Özellikle pandemi döneminde, görüntülü görüşme platformları oldukça popüler hale geldi. Şirket, Google Meet adı altında bir görüntülü görüşme uygulamasını daha önce piyasaya sürmüştü.

Tabi piyasada bu tarz uygulamalar oldukça fazla bulunmaktadır. Şirket diğer firmalardan sıyırmak için, Ağustos ayında yeni bir özellikten bahsetmişti. Bu özelliğe göre, video konferans sırasında ister kendi belirlediğiniz, isterse de hazır resimleri arka plan görüntüsü olarak oluşturulabilecek. Bu özellik daha önce bildirilmişti. Şimdi Google arka plan değiştirme özelliği tüm kullanıcılar için aktif hale geldi.

Google Meet, Arka Plan Değiştirme Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

Google Meet, Arka Plan Değiştirme Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

Artık çevrenizi gizlemek için kendi resminizi veya Google'ın özenle seçtiği manzara, arka plan ve ofis alanlarını kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, son zamanlarda Google, rahatsız edici arka plan gürültüsünü filtreleme ve uygulamadaki arka planınızı bulanıklaştırma özelliğini ekledi.

Google Meet arka plan değiştirme özelliği doğrudan tarayıcınızdan çalışır ve herhangi bir uzantıya veya yazılıma ihtiyaç duymaz. Ancak, Google Meet'in yeni arka planı değiştirme özelliği; ChromeOS, Windows ve Mac masaüstü / Dizüstü cihazlarda mevcuttur. 

Yeni özellik, çok yakında akıllı telefonlarda (Android / iOS) kullanıma sunulacaktır. Bu özellik uygulamada varsayılan olarak KAPALI durumdadır, AÇIK duruma getirmek için size adım adım rehberlik edeceğiz.

Google Meet Görüntülü Görüşmesinde Arka Plan Nasıl Değiştirilir?

1-) Google Meet'i açın.

2-) Bir Toplantı seçin ve kendi görüntünüzün sağ alt köşesinde bir arka plan değiştir simgesi göreceksiniz, Video görüşmesine başlamadan önce arka planı değiştirmek için simgeye tıklayın. 4. adıma gidin.

Google Meet, Arka Plan Değiştirme Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

3-) Eğer görüşme yapıyorsanız ve bu video görüşmesi sırasında arka planı değiştirmek istiyorsanız, sağ alt tarafa yerleştirilmiş " Üç nokta simgeli Diğer Seçeneklere"  tıklayın.

<a href='/google-meet/'>Google Meet</a> Görüntülü Görüşmesinde Arka Plan Nasıl Değiştirilir?

4-) Şimdi bazı seçenekler göreceksiniz, "Arka planı değiştiri" seçin.

5-) Bir video görüşmesi başlatmadan önce veya bir video görüşmesi sırasında arka planı değiştirmeye çalışıyorsanız, 4. adımda Arka planı değiştir simgesine tıkladıktan sonra aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz. Bunları zevkinize göre seçebilirsiniz.

  • Arka planınızı tamamen bulanıklaştırmak için Arka planınızı bulanıklaştır'ı tıklayın.
  • Arka planınızı biraz bulanıklaştırmak için Arka planınızı biraz bulanıklaştır'ı tıklayın.
  • Önceden yüklenmiş bir arka planı seçmek için bir arka planı tıklayın.
  • Arka planınız için kendi resminizi yüklemek için Ekle'yi tıklayın.

Görüntülü Görüşme Uygulaması; Google Meet'in Kısa Geçmişi

Google Meet, Mart 2017'de başlatılan bir video konferans hizmetidir. İOS cihazlarda Şubat 2017'den itibaren yalnızca davetle kullanılabilen bir program aracılığıyla kullanılabilmesine rağmen Google Meet, coronavirüs salgınlarına kadar çok popüler değildi. Coronavirüs salgını sırasında, uygulama kullanımı hızla arttı. Raporlar, Ocak-Nisan 2020 arasında günde 100 milyon kullanıcının Google Meet kullandığını söylüyor. Yine de Google Meet, Zoom Meetings uygulamasının çok gerisindedir.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Samsung'un 2021 Planlarında Ucuz Ve Esnek Akıllı Telefonlar Var

Sonraki

Ailenin her şey olduğunu kanıtlayan 12 güzel film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.