Samsung'un 2021 Planlarında Ucuz Ve Esnek Akıllı Telefonlar Var


Samsung firması 2021 yılında büyük bir çıkış yakalamak istiyor. Şirket 2021 yılında, 5G ağları desteleyen ucuz ve esnek akıllı telefonları piyasaya sürmek istiyor.

Samsung firması son dönemde, farklı tasarıma sahip akıllı telefonlar ile piyasada önemli bir yer kapsamaktadır. Özellikle, hem amiral gemisi akıllı telefonları hemde orta segment akıllı telefonları ile kullanıcıların isteklerini tam olarak karşılamaktadır.

Ayrıca, Samsung'un mobil bölümü, 2020'nin üçüncü çeyreğinde salgının üstesinden gelmeyi başardı. Uluslararası piyasada yaşanan kısıtlayıcı kilitlenmenin ardından, tüm teknoloji firmaları kademeli olarak çalışmalarına geri döndü. Samsung, pandemi sonrası teknolojik gelişmelerden tam olarak yararlandığını göstermek için, yeni ürünleri sunmaya ve büyük toplantılar yapmaya devam ediyor. 

Samsung firması, 2020'nin üçüncü çeyreğinde gerçekleşen karını açıkladı ve mobil cihaz segmentin geçen yıla göre karı %51 oranında arttığı açıklandı. Ayrıca şirket yeni yılda da, yükselişe devam edeceğini açıkladı. Şirket 2021 planlarını şimdiden yapmaya başladı.

Samsung'un 2021 Planlarında Ucuz Ve Esnek Akıllı Telefonlar Var

Samsung'un 2021 Planlarında Ucuz Ve Esnek Akıllı Telefonlar Var

Samsung, Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Fold 2'nin piyasaya sürülmesiyle akıllı telefon satışlarının önceki çeyrekte keskin bir şekilde arttığını söyledi. Şirket ayrıca özellikle Hindistan gibi pazarlarda büyük bir kazanç elde etti.

Karlılığı artırmak için iş tarafında da farklı adımlar attı. Bunlar, azaltılmış pazarlama maliyetleri yoluyla daha uygun maliyetli cihazları piyasaya sürmek oldu. Samsung'un bu kategorilerde Galaxy Tab S7, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Buds Live gibi yeni ürünler sunmasıyla, tablet ve dizüstü bilgisayar satışları da bu yılın üçüncü çeyreğinde yükseldi.

Samsung, mobil ürünlerine olan talebin 4. çeyrekte azalacağı söyleniyor. Bunun temel nedeni, yeni ürünlerin pazarda yer alması ve şirketin yeni ürün için bir sonraki yılı beklemesi olacağı gösterilmektedir. Ayrıca artan rekabet piyasayı her zamankinde daha zorlu yapmasıdır ve pazarlama maliyetleri geleneksel olarak 4. çeyrekte daha yüksek olma eğilimindedir.

Samsung firması, pandeminin etkilerinden kurtulduğunu açıklarken, önümüzdeki yıl içinde akıllı telefon pazarının kendileri için önemli bir noktaya geleceğini söylüyorlar. Şirketin stratejisi; satış merkezlerini genişletmek, esnek akıllı telefonu yelpazesini daha da genişletmek ve daha uygun fiyatlı, toplu dolaşıma sahip 5G akıllı telefonları piyasaya sürmektir.

Samsung'un 2021 Planlarında Ucuz Ve Esnek Akıllı Telefonlar Var

Çinli markaların piyasada önemli bir yere sahip olması ile Samsung firması katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonları piyasaya sürerek birçok firma arasından sıyrılmak istemektedir. Çünkü birçok marka artık üstün özelliklere sahip amiral gemisi akıllı telefonu piyasaya sürüyor. Şirket bu durum karşısında yeni bir konsept olan, katlanabilir amiral gemisi cihazları piyasaya sürdü. Söylentiye göre, ilerki zamanda tüm amiral gemisi cihazları katlanabilir konsetptine sahip olacak.

2021'in ilk katlanabilir akıllı telefonu muhtemelen Galaxy Z Flip 2 olacak. Galaxy Z Fold da önümüzdeki yıl üstün özelliklere sahip olacak yeni bir modeli piyasaya sürülecek. Ayrıca, Galaxy Z Fold'un bir "Lite" modelide piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak bu konu ile ilgili net bir açıklama, Samsung tarafından gelmedi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Kate Winslet, Avatar 2'de Tom Cruise'un Sualtı Rekorunu Kırdı

Sonraki

Google Meet, Arka Plan Değiştirme Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.