Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi

Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi

Her ne kadar teknolojiyle haşır neşir olsak da işten sonra ve tatillerde dizi izlemeyi de seviyoruz. Dolayısıyla bu listemizde yalnızca en iyi dizileri topladık, bu nedenle TV'nizde çok uzun süre takılma riskine karşı uyaralım.

Diziler artık sadece pembe dizi olmaktan çıktı ve bugün filmler kadar iyiler. Pek çok dizi, birçok bölüm boyunca izleyicilerini koltuklarından bir yere hareket ettirmezler ve onları yeni olay örgüleriyle şaşırtmayı başarır. Hava kötüleştiğinde, en sevdiğiniz diziyi her zaman evde izleyebilirsiniz.

Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi


1
Pride and Prejudice, 1995
Jane Austen tarafından yazılan ünlü romanın bir dizi versiyonudur. Romanın 2 ana karakteri - Elizabeth ve Bay Darcy birçok modern kitap ve filmde bulunabilir. Kitap 19. yüzyılda yazılmış olsa da, insanların birbirlerini sevdiklerini söylemelerine izin vermeyen gurur, züppelik ve sosyal farklılıklar konuları günümüzde bile hala çok güncel konulardır. İngiliz dili ve edebiyatı günlerim gözlerimin önüne geldi şimdiden :(
IMDb puanı - 8.8

2
Şahsiyet, 2018
Ana karakter Agâh, İstanbul'da sakin bir hayat yaşamaktadır. Karısı vefat eder ve kızı yurtdışına gider. Ardından kendisine Alzheimer hastalığı teşhisi konur, bu da yakında tüm anılarını kaybedeceği anlamına gelir. Ancak Agâh, hatırlamamanın bir avantaj olduğunu anlar. Bu, nihayet ona kötü planını deneme şansı verir. Bu karar onu, İstanbul cinayet masasındaki tek kadın polis memuru olan Nevra ile bir araya getirir.
IMDb puanı - 9.1

3
Sherlock, 2010–2017
Arthur Conan Doyle tarafından yazılan inanılmaz derecede popüler romanın modern versiyonu. Sherlock Holmes artık Londra'da yaşıyor ve kitaptaki prototipinden daha eksantrik. Dr. Watson, Afganistan'daki savaşın tramvasından muzdarip. TSSB'si var, ancak yine de sosyopat oda arkadaşına insan ilişkilerinin inceliklerini öğretmeye karar veriyor.
IMDb puanı - 9.1

4
True Detective, 2014 - günümüz
Bu, tüm sezonların hikayelerinin farklı olduğu ancak yaratıcının ve atmosferin aynı olduğu başka bir antoloji dizisi. İlk True Detective sezonu bizi Louisiana bataklıklarına götürdü. İkincisi, endüstriyel bir şehrin karanlık yüzüyle ilgiliydi. Üçüncüsü, farklı zamanlar arasında bir hızlı tren gibiydi. Sonunda karakterlere neler olup biteceğini tahmin etmek neredeyse imkansız. Aslında korku türünde olmasa da, görseller ve sesler gerçekten korkutucu bir atmosfer yaratıyor.
IMDb puanı - 8.9

5
Fleabag, 2016–2019
Genç bir kız modern Londra'da yaşıyor, hayatın tüm zorluklarıyla başa çıkmaya çalışıyor ve insanların ona sunduğu tüm yardımları reddediyor. Etrafındaki dünyayı değiştirme girişimleri, olağandışı sonuçlara yol açar.
IMDb puanı - 8.7

6
Death Note: Desu nôto, 2006–2007
Bu, daha önce hiç anime izlemeyenlerin bile muhtemelen keyif alacağı ikonik bir anime dizisidir. Konu zeki bir liseli çocuk hakkındadır. Eline çok ilginç bir defter geçer - adı orada yazılı olan herkes ölür. Bu yüzden, çocuk çeker emaneti sağlar adaleti ve bu deftere suçluların isimlerini yazmaya başlar. Polis, bu vakayı araştırmak için en iyi dedektifi görevlendirir.
IMDb puanı - 9.0

7
The Marvelous Mrs.Maisel, 2017 - günümüz
Büyüleyici ve enerjik Miriam geleceğini çok detaylı bir şekilde planladı: üniversite, düğün, mükemmel aile ve çocuklar. Ve planı gerçekleşti. New York'ta eşi ve 2 çocuğuyla yaşıyor. Ama bir gün kocası kaçar ve başka bir kadınla birlikte yaşar ve şimdi Miriam, hayatını sıfırdan yeniden inşa etmek zorundadır.
IMDb puanı - 8.7

8
Dark, 2017–2020
Gerçekten karanlık bir atmosfere sahip bir Alman dizisi. Küçük bir kasabada, 4 aile arasındaki ikili yaşama ve garip ilişkiye ışık tutan 2 çocuk ortadan kaybolur. Karanlık ormanlar, sinir krizi geçirmek üzere olan karakterler ve beklenmedik olay örgüsü - tüm bunlar sizi 3 sezon boyunca diken üstünde hissettirecek.
IMDb puanı - 8.8

9
Breaking Bad, 2008–2013
İzleyicilerinin işini kolaylaştırmayan harika bir dizi. Karanlık gerçekçiliği seviyorsanız, bu diziden (bana göre gelmiş geçmiş en iyisi) kesinlikle keyif alacaksınız. Okul öğretmeni Walter White aniden ölümcül bir hastalığı olduğunu ve yaşamak için sadece 2 yılı kaldığını öğrenir. Kaybedecek hiçbir şeyi yok ve hamile karısı ve oğlunun geçimini sağlamak için her şeyi yapması gerekiyor. Ama tehlikede olmayacak... Tehlikenin ta kendisi olacak.
IMDb puanı - 9.5

10
When They See Us, 2019
1989'da New York'ta meydana gelen gerçek olaylara dayanıyor. 5 genç bir suçla mahkum edildi ve 6 ila 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak cezaevindeyken masum olduklarında ısrar ettiler. Dizi, ilk sorgulamalardan başlayıp serbest bırakılmalarıyla sona eren 1989-2002 dönemini kapsıyor.
IMDb puanı - 8.9

11
The Sopranos, 1999–2007
Bu dizide karanlık dram, kara komedi ile iç içe geçiyor. Tony Soprano'nun gözünden bir mafya ailesinin hayatını izleyeceksiniz. Çalışma günleri ve farklı aile sahneleri, Tony'nin terapistiyle konuştuğu sahnelerle içiçe geçmiş şekilde sunulur. İtalyan aksanıyla konuştukları İngilizceye hayran kalacak ve Tony ile birlikte sürekli karnınız acıkacak.
IMDb puanı - 9.2

12
Only Fools and Horses..., 1981–2003
Ana karakterler Londra'da yaşayan bir ailedir. 2 kardeş ellerinden geldiğince para kazanmaya çalışıyor. Tabii ki, bunu mümkün olduğunca az çalışarak yapmak niyetindeler.
IMDb puanı - 8.9

13
Peaky Blinders, 2013 - günümüz
Dizi, bir önceki yüzyılın 20'li yıllarında, Birmingham'da geçiyor. Bu çetenin üyeleri ve kardeşler, Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra eve döndükten sonra acımasız gangsterlere dönüşürler. Peaky Blinders sadece yerel işin bir parçası değil, aynı zamanda tüm ülkeyi etkileyen olayların bir parçası haline geliyor.
IMDb puanı - 8.8

14
Curb Your Enthusiasm, 2000 - günümüz
Ana karakter Larry isteyebileceğiniz her şeye sahiptir: harika bir kariyer, iyi arkadaşlar ve sevgi dolu bir eş. Ama çok iyi bir mizacı yok, bu da onu her zaman çok aptal ve garip durumlara sokuyor. Dizi, baş rolü oynayan dizinin de yaratıcısı olan Larry David'in hayatına dayanıyor.
IMDb puanı - 8.7

15
Stranger Things, 2016 - günümüz
Herkesin birbirini çok iyi tanıdığı küçük bir kasabada tuhaf şeyler olmaya başlar. Ve 4 iyi arkadaş bu olayların ortasında kalır. Bunlardan biri kaybolduğunda, diğer 3'ü onu aramaya başlar. 80'ler atmosferini sevenlerin kaçırmaması gereken bir dizi.
IMDb puanı - 8.8

16
Friends, 1994–2004
Defalarca izleyebileceğiniz kısa hikayelerden oluşan bir dizi. 6 ana karakter - Ross, Rachel, Monica, Chandler, Phoebe ve Joey New York'ta yaşıyor. 10 yıl içinde arkadaşların çok komik anları olur, aile hayatının tadına varırlar ve sevmeyi ve iyi arkadaş olmayı öğrenirler.
IMDb puanı - 8.9

17
The Boys, 2019 - günümüz
Modern dünyada, bazı insanların süper güçleri var ve diğerleri bu insanların gerçek kahramanlar olduğunu düşünüyor. Ama parlak kıyafetler ve reklamlar altında, sıradan insanlara karşı gurur ve aşağılamayla dolu oldukça aşağılık insanlardır. Daha sonra, bir grup erkek bu sözde kahramanları bulur. Ve hepsinin kendi intikam nedenleri vardır.
IMDb puanı - 8.7

18
The Office, 2005–2013
Bu dizi, orijinal İngiliz versiyonuna dayanmaktadır (ki bu da zaman ayırmaya değer). Pennsylvania'daki normal bir şirkette çalışan insanların hayatlarının hikayesini anlatan bir sahte belgesel. Hepsinin kendine özgü tuhaflıkları olan meslektaşlar genellikle tartışır ve kendilerini gerçekten garip durumların ortasında bulurlar.
IMDb puanı - 8.9

19
Vratice Se Rode, 2007–2008
Bu Sırp dizisi, hayatlarını hırsızlık yaparak kazanmaya çalışan Belgradlı 2 adam hakkında, ancak gerçekten çok beceriksizler ve her zaman hata yaparlar. Dizi, Sırbistan'ın başkentinde ve küçük bir köyde geçiyor. Aşk, dostluk, kader, yaşam ve ölüm hakkındadır.
IMDb puanı - 8.9

20
Monty Python’s Flying Circus, 1969–1974
Bir İngiliz komedi klasiği. Mizah burada kelimenin tam anlamıyla absürt ve izleyiciler neden güldüklerini bile anlamıyorlar. Pek çok hikaye gerçekten çılgınca, bazıları biraz tatsız ve hatta müstehcen ama yine de inanılmaz derecede komik.
IMDb puanı - 8.8

21
Game of Thrones, 2011–2019
İşte geldik iki gözümüzün çiçeğine. George Martin tarafından yazılan ünlü kitap serisine dayanmaktadır. Kitapları okuyup okumamanız gerçekten önemli değil, yine de diziyi izlemelisiniz. Martin’in serideki yeni kitabı A Song of Ice and Fire’ın 2021’de piyasaya sürülmesi gerektiğini belirtmekte fayda var, bu nedenle dizi izlemek ve ardından yeni kitapla karşılaştırmak için şimdi iyi bir zaman. Gerçekten son sezona kadar size bildiğiniz tüm dizileri, tüm senaryoları ve tüm ölümleri unutturacak efsane bir yapım.
IMDb puanı - 9.2

22
Nathan for You, 2013–2017
Bu bir komedi belgeseli. Ana karakter Nathan Fielder, küçük şirketlerin çalışmaya başlamasına yardımcı olur. Hem kendi yaşam deneyimini hem de pek çok teorik bilgiyi kullanıyor. Ancak çoğu zaman, alışılmadık kararları ve orijinal yaklaşımı oldukça öngörülemeyen sonuçlara yol açar.
IMDb puanı - 8.8

23
Frozen Planet, 2011–2012
Gezegenimizde buzla kaplı sessiz topraklar var. Görünüşe göre bu tür bir soğukta hiçbir şey olamaz. Ancak bu belgeselin yaratıcıları aksini söylüyor. Gerçekten ilgi çekici ve hatta korkutucu birçok yaşam formu var.
IMDb puanı - 9.0

24
It’s Always Sunny in Philadelphia, 2005 - günümüz
5 arkadaşın güney Philadelphia'da pek başarılı olmayan bir İrlanda barı var. Çok da iyi arkadaş değillerdir ve her zaman savaşır, rekabet ederler ve birbirlerine bir şeyler kanıtlamaya çalışırlar. Ve nasıl zengin olunacağına dair tüm harika planları, genellikle felaketle sonuçlanır.
IMDb puanı - 8.8

25
Avatar: The Last Airbender, 2005–2008
Bu dizinin fantezi dünyasında 4 farklı millet var. Uluslardan birinin parçası olmak, belirli sihirli güçlere sahip olmak demektir. Ve bu dünyadaki denge, tüm güçlere sahip bir Avatar tarafından sağlanmaktadır. Ancak denge kayboldu, bu yüzden genç bir Avatar dünyayı kurtarmak zorunda.
IMDb puanı - 9.2

26
Rick and Morty, 2013 - günümüz
Dahi ama tamamen utanmaz bir bilim adamı olan Rick ve o kadar da akıllı olmayan torunu Morty, evreni araştırır ve genellikle kaos yaratırlar.
IMDb puanı - 9.2

27
Cosmos: A Spacetime Odyssey, 2014
Yıldızların ve evrenin destansı bir hikayesidir. Dizinin sunucusu, ünlü bilim adamı Neil deGrasse Tyson. Sadece bizden milyonlarca ışık yılı uzaktaki yıldızlardan değil, aynı zamanda yaşamın kökenlerinden ve evrim mekanizmalarından da söz ediyor.
IMDb puanı - 9.2

28
The Crown, 2016 - günümüz
24 yaşında kendisini çok zor bir durumda bulan genç Kraliçe II. Elizabeth'in hikayesidir. Dünyanın en ünlü hanedanının Kraliçesi olmak ve ünlü Sir Winston Churchill ile bir ilişki kurmak zorundadır. Dünya kaos içindedir ve genç bir Kraliçe tahta geçer.
IMDb puanı - 8.7

29
Firefly, 2002–2003
Bu, tüm hayranlarını sonuyla derinden hayal kırıklığına uğratan ikonik bir dizi. Hikaye, Firefly uzay gemisinin kaptanının farklı ekibi ile her türlü macerayı deneyimlediği uzak gelecekte geçiyor. Ekip, yasal ve yasa dışı her türlü işi yapar ve çoğu zaman zorlu ahlaki ikilemlerle uğraşmak zorundadır.
IMDb puanı - 9.0

30
Black Mirror, 2011 - günümüz
Bu, birbirinden bağımsız kısa bölümlerden oluşan başka bir antoloji dizisidir. Hikayelerin her birinde yazarlar, modern teknoloji ve bunun dünyayı ve çevremizdeki insanları nasıl değiştirdiği hakkında bir mesaj gönderirler. Bazı bölümler komik, diğerleri korkutucu ve bazıları son derece üzücü. Ama hepsi bizi görünürde bariz şeyler hakkında düşündürüyor.
IMDb puanı - 8.8

31
Planet Earth, 2006 ve 2016
Her belgesel, BBC tarafından gezegenimizle ilgili hazırlanan diziler kadar ilginç değildir. Çevremizdeki dünyada hayal ettiğimiz dünyadan daha dramatik ve eğlenceli anlar var. Harika fotoğraflar, parlak ve doygun renkler ve Hanz Zimmer tarafından bestelenen çarpıcı bir müzikle bu seri, 8 veya 80 yaşında olsanız da herkes için harikadır.
IMDb puanı - 9.5

32
Rome, 2005–2007
Roma İmparatorluğu'nun nasıl ortaya çıktığına dair keyifli ve aksiyon dolu bir hikaye. Ve bu dizinin gerçekten harika olan yanı, hikayenin Ceasar ve ailesi gibi güçlü insanların ve Romalı askerler ve akrabaları gibi sıradan insanların gözünden anlatılmasıdır. Jenerik müziği hemen kulaklarımda çınladı bile.
IMDb puanı - 8.7

33
Gravity Falls, 2012–2016
Bu animasyon o kadar saçma bir mizah içeriyor ki her yetişkini güldürebilir. İkizler Mable ve Dipper, Gravity Falls adlı kasabada Stan amcalarını ziyaret etmek için tatile çıkarlar. Ancak sakin bir kasabadaki sıkıcı yaz günleri inanılmaz maceralarla sonuçlanır. Karakterler fantastik canavarlarla tanışacak, gizemli bir günlük bulacak ve garip ormanları keşfedecek.
IMDb puanı - 8.8

34
Twin Peaks, 1990–1991
Huzurlu ve sessiz Twin Peaks kasabasında her şey yolundadır. Ama sonra, Laura Palmer'ın cesedi göl kenarında bulunur. FBI ajanı Cooper, cinayeti araştırmak için Twin Peaks'e gelir. Ancak dava, onu düşündüğünden çok daha ileriye götürüyor.
IMDb puanı - 8.8

35
Fargo, 2014 - günümüz
Katil ve sosyopat Lorne Malvo, Bemidji adlı bir kasabadaki bir hastaneye kaldırılır. Yanlışlıkla bazı karanlık ve trajik olayların başlangıç ​​noktası olan sigorta acentesi Lester Nygaard ile tanışır. Fargo, şu anda 4 sezonu olan bir antolojik kara komedi - polisiye dram dizisidir.
IMDb puanı - 8.9

36
Over the Garden Wall, 2014
Zaman ve mekanda kaybolmuş, Unknown (Bilinmeyen) adında gizemli bir orman var. Burası Wirt ve Greg adında 2 kardeşin ortaya çıktığı yerdir. Yeni arkadaşlarıyla ormanın içinden eve dönüş yollarını bulmaya çalışırlar. Dizideki müzik ve görseller kesinlikle çok etkileyici.
IMDb puanı - 8.8

37
Chernobyl, 2019
Dizi 1986'da Çernobil Nükleer Santrali'nde meydana gelen felaketteki gerçek olaylara dayanıyor. Sadece tesisteki olayları değil, aynı zamanda başkalarını kurtarmak için ölenlerin değil, imkansız durumlarda ölen sıradan insanların hikayelerini de görüyoruz. Dönemin gerçekliği, 1980'lerin ortalarında SSCB'nin atmosferine dalmak için mükemmel derecede büyük ayrıntılarla yeniden yaratıldı. 5 bölümlük mini diziyi tek solukta izleyeceksiniz.
IMDb puanı - 9.4

Yazarın Diğer Yazıları

Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek! Önceki

Google, Play Store'de Uygulama Karşılaştırma Özelliği Getirecek!

Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada! Sonraki

Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.