Hiç Oscar Kazanmayan 17 Oyuncu ve İşte Nedenleri

Hiç Oscar Kazanmayan 17 Oyuncu ve İşte Nedenleri

En az bir kez Oscar'a aday gösterilen ancak bu ödülü henüz kazanmamış 17 yetenekli oyuncu ve aktristi bir araya getirdik.

Tüm Hollywood yıldızları bir Oscar kazanmayı hayal ediyor. Neredeyse her yıl aday gösterilen “şanslı” oyuncular var ama her zaman kazanan bir başkası oluyor. Hayatın ve Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin onlara neden bu kadar adil olmadığını bulmaya karar verdik.

Tekmoloji olarak bu sorunun cevabını bulmaya karar verdik. Bazı oyuncuların henüz Oscar kazanamamasının birkaç geçerli nedeni olduğuna inanıyoruz. Aşağıda, gözlemlerimizden ve varsayımlarımızdan bazılarını bulabilirsiniz.

Örneğin, bazı oyuncular belirli bir rol çizgisi içinde kaldıkları için hala Oscar'sızdır, bazıları etkinlikten sonraki törende olduğu gibi, kendilerine puan verebilecek olaylardan uzak durmayı tercih eder ve bazıları yeterince şanslı değildir.

Hiç Oscar Kazanmayan 17 Oyuncu ve İşte Nedenleri


1
Amy Adams
Amy Adams, Doubt, The Master ve American Hustle gibi filmlerle Oscar'a 5 kez aday gösterildi. 2016 yılında, bilim kurgu filmi Arrival'da Louise Banks rolünde mükemmeldi. Ve bu rol için Oscar'a aday bile gösterilmedi, bu da hayranlarını öfkelendirdi.

Belki de Adams'ın bu kupayı hala kazanamamasının nedeni kariyerine Hollywood'da oldukça geç başlaması, sektöre başladığı sırada 25 yaşında olmasıydı. Bu yaşta, oyunculuk kariyerine erken yaşta başlamak oldukça normal olduğu için birçok yıldız birkaç kez Oscar'a aday gösterilir. Ancak Adams'ın önünde hâlâ çok zaman var.

2
Bradley Cooper
Bradley Cooper, üst üste 3 yıl Oscar'a aday gösterildi. İlk kez 2013 yılında Silver Linings Playbook'daki başrolü için En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterildiğinde gerçekleşti, ancak heykelciği Lincoln rolünde Daniel Day-Lewis'e gitti. Cooper, ertesi yıl American Hustle'da En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında aday gösterildi, ancak o zaman Oscar'ı kazanan Jared Leto'ydu. Üçüncü kez, American Sniper'da başrol için aday gösterildi, ancak Stephen Hawking'i oynayan Eddie Redmayne tarafından gölgede bırakıldı.

Görünüşe göre Cooper altın fırsatını henüz yakalayamadı. Film yönetmeni, yapımcı, senaryo yazarı ve başrol oyuncusu olduğu A Star Is Born projesi çok umut vericiydi. Bu çok uzun zamandır beklenen ve hak edilmiş heykelciği sonunda kazanacağını umuyorduk ama yine olmadı.

3
Saoirse Ronan
Saoirse Ronan sadece 24 yaşında ama şimdiden en prestijli film ödülü yarışına 3 kez katıldı. İlk adaylığı sadece 13 yaşındayken gerçekleşti ve Atonemetn'teki rolü içindi. Daha sonra Brooklyn'deki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu adaylarından biriydi ve geçen yıl Lady Bird'deki başrolü için neredeyse ödülü kazanıyordu.

Ronan, erken bir oyunculuk kariyerinin örneklerinden biridir. Ancak geçen yılki törende Frances McDormand (60 yaşında) ve Meryl Streep (68 yaşında) gibi güçlü oyuncularla rekabet etmek zorunda kaldı. Ronan röportajında ​​ödüller konusunda rekabetçi olmadığını ve adaylığın kendisi için bir zafer gibi hissettiğini söyledi. Mary Queen of Scots'taki Mary Stuart rolüyle bu yıl da kazanamadı.

4
Joaquin Phoenix (Güncelleme: Oscar'ı kaptı)
Joaquin Phoenix şimdiye kadar 3 Oscar adaylığı kazandı: biri Gladyatör için En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve hem Walk the Line hem de The Master için En İyi Erkek Oyuncu. Garip ama Her ve Inherent Vice'daki mükemmel oyunculuğu için asla aday gösterilmedi.

Phoenix'in bu bitmeyen etkinliklere katılmak istemediğine ve sırf ödül için değerlendirilmek üzere sayısız röportaj vermek zorunda olduğuna dair söylentiler var. Ama hiç biri Joker performansının önüne geçemedi ve sonunda heykelciği evine götürdü.

5
Helena Bonham Carter
Tim Burton’ın ilham perisi ve filmlerinin baş yıldızı iki kez Oscar'a aday gösterildi. İlk kez 1998'de The Wings of the Dove için En İyi Kadın Oyuncu adaylığı elde ettiğinde gerçekleşti. İkinci kez, 2011'de, tarihi dram The King’s Speech'teki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi. Ne yazık ki, her iki durumda da şans Carter'ın tarafında değildi. İlginçtir ki, herhangi bir ödül kazanmamış ve Dövüş Kulübü'ndeki Marla rolündeki olağanüstü performansıyla hiçbir şeye aday gösterilmemişti.

Carter'ın ödüller söz konusu olduğunda kötü şans laneti sadece Oscar'la ilgili değildir. Aynı zamanda 7 Altın Küre adayı ve asla kazanamadı. Akademi'nin muhafazakar üyeleri için imajının fazla kaba olması mümkün mü?

6
Johnny Depp
Uzun oyunculuk kariyeri boyunca Depp, 3 kez Oscar'a aday gösterildi. 2004'te Karayip Korsanları: Siyah İnci'nin Laneti dalında En İyi Erkek Oyuncu adayıydı, ancak Mystic River filminde Sean Penn'e kaybetti. Sonraki yıl Finding Neverland'de başrolü için aday gösterildi, ancak yine kaybetti. 2008'de, Depp müzikal dram Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street'teki başrolü için tekrar aday gösterildi, ancak Daniel Day-Lewis'e kaybetti.

Depp röportajlarında ödüllerle ilgilenmediğini söylüyor. Avrupalı ​​ve Amerikalı eleştirmenler tarafından olumlu karşılanan Black Mass çıkışından sonra “asla Oscar kazanmak istemediğini” söyledi, ödül kazanmak için değil, hayranları için oymadığını ekledi.

7
Sharon Stone
Sharon Stone, 40'tan fazla uzun metrajlı filmde rol aldı, ancak Basic Instinct'deki rolü sayesinde dünya çapında ünlü oldu. Oscar'a gelince, sadece bir kez Casino'daki rolüyle Oscar'a aday gösterildi, ancak ödül o yıl Susan Sarandon'a gitti.

Stone, Hollywood'da oyunculuk kariyerine da oldukça geç başladı. 34 yaşında ünlendi. Daha önce modellik yaptı ve 2. kalite filmlerde oyunculuk rolleri aldı. ABD'de tanınırlık bulamayınca odak noktasını Avrupa'ya kaydırdı. Akademi Ödülleri'nden daha az prestijli olmayan, Cannes Film Festivali'ni dünyanın en popüler ve saygın film festivallerinden biri yaptığını söylüyorlar. 90'larda Stone, festivalin hayırseverlik etkinliğinin ev sahibi ve teşvik edicisiydi.

8
Bill Murray
Milyonlarca kişi tarafından çok sevilen bu oyuncu, Lost in Translation'daki rolüyle 2004 yılında En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde sadece bir kez Oscar'a aday gösterildi. O yıl Sean Penn'e kaybetti. İlginçtir ki, Murray'in Groundhog Day ve Ghostbusters gibi ikonik filmlerdeki rollerine rağmen, onlar için hiçbir zaman ödül kazanmamış.

Murray, röportajlarından birinde artık Oscar yarışlarına katılmamaya karar verdiğini itiraf etti. Oscar kazanma arzusunu, berrak düşünmesini engelleyen bir virüse benzetti. Lost in Translation ile Oscar'ı kazanamayınca, “6 ay sonra virüsü kaptığımı fark ettim. Ben enfekte olmuştum. " Ayrıca, bu altın heykel nedeniyle bazı meslektaşlarının kariyerlerinin sekteye uğradığını da belirtti. "İnsanlar bir Oscar sonrası geri tepme yaşıyorlar," Oscar'a layık olmadığı sürece bir film yapamam "diye düşünmeye başlıyorlar. Görünüşe göre insanlar bundan sonra doğru seçimleri yapmakta zorlanıyor."

9
Keanu Reeves
Buna inanmak zor ama Keanu Reeves hiçbir zaman Oscar'a aday gösterilmedi. Speed ​​ve Point Break gibi başarılı filmlerden sonra dünya çapında bir ün kazandı ve The Matrix onu ikonik bir figür yaptı. Oynadığı filmlerin Oscar dahil pek çok ödül kazanmasına rağmen sadece MTV Film ödüllerini kazanmıştır.

Reeves'in asla Oscar'a aday gösterilmemesinin nedeni, gerçekten seçici bir oyuncu olmamasıyla ünlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bazen Knock Knock ve Siberia gibi hiç potansiyeli olmayan projelerde bile rol alıyor.

10
Tom Cruise
Tom Cruise, ilk kez 1990 yılında En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi. Born on the Fourth of July filmindeki rolü içindi ama Daniel Day-Lewis'e kaybetti. İkinci sefer, 7 yıl sonra Cruise'un Jerry Maguire'daki rolüne aday gösterilmesiyle gerçekleşti, ancak o zaman da galibiyeti Geoffrey Rush aldı. Magnolia'daki rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde üçüncü kez aday oldu.

Cruise’un durumu, Hollywood’da 2 tip oyuncu olduğunu söyleyen Pitt-Hanks Devamlılığı adlı bir teori ile açıklanabilir. İlk tip Brad Pitt'e benziyor, ikincisi Tom Hanks'a benziyor. Birinci türün oyuncular tutarlı bir şekilde mükemmel performans sergileyebilirler ancak ödülü asla kazanamazlar. "Hanks" türündeki oyuncular ise ilk başarılı çalışmaları için Oscar kazanabilir. Bilimle tartışamazsınız. Ancak Tom Cruise'un, ilk Oscar'ı için 20 yıl beklemek zorunda kalan Leonardo DiCaprio gibi gelecekte de bir Oscar kazanma şansı olduğunu umuyoruz.

11
Jessica Chastain
The Help, Jessica Chastain'e gerçek başarıyı getiren film oldu. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde hemen Oscar'a aday gösterildi. Ancak o zaman altın heykeli kazanamadı. Ertesi yıl Zero Dark Thirty filmine tekrar aday gösterildi, ancak Jennifer Lawrence'a kaybetti.

Jessica Chastain, oyunculuk kariyerine endüstri standartlarına göre oldukça geç başladı, başladığı sırada 33 yaşındaydı. Ayrıca Jessica'ya göre, kariyerinin başında çok kızıl ve demode olduğu söylendi. Neyse ki, şu anda başarısının zirvesinde ve yakın gelecekte gıpta ile bakılan Oscar'ı kazanma şansı çok yüksek.

12
Will Smith
Buna inanmak zor ama Will Smith çok az önemli ödül kazandı. Aynı zamanda oyunculuğu, hangi türde oynadığına bakılmaksızın her zaman iyi olmuştur. İlk adaylığı 2002'de biyografik film Ali'ye En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildiğinde gerçekleşti, ancak Denzel Washington'a kaybetti. 5 yıl sonra, oğlu Jaden ile birlikte oynadığı The Pursuit of Happyness filminde başrol için tekrar aday gösterildi, ancak o zaman da Oscar'ı kazanamadı.

Son zamanlarda, Will Smith ve Akademi arasındaki ilişki kötüleşti. 2016'da Will ve eşi Jada Pinkett Smith, Akademi Ödüllerini ırkçılıkla suçladılar ve beyaz olmayan insanları Oscar ödüllerine katılmaktan kaçınmaya çağırdılar.

13
Michelle Williams
Williams, 4 kez Oscar ikincisi oldu. Aday olduğu zamanlardan 2'si Blue Valentine ve My Week with Marilyn filmleriyle En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde oldu. Michelle, Marilyn'in rolü için 22 kilo almak zorunda kaldı. Diğer 2 kez Brokeback Mountain ve Manchester by the Sea filmlerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Ama eçen yıl All the Money in the World'deki çalışması için Oscar'a aday bile gösterilmedi.

Son zamanlarda, oyuncu derin ve dramatik rollerden I Feel Pretty ve Venom gibi daha basit projelere geçmeye karar verdi.

14
Keira Knightley
Şu an 33 yaşında olan Keira birçok başarılı filmde rol aldı ve iki kez Oscar'a aday gösterildi. İlk adaylık, Pride & Prejudice'deki rolü için 2006'da gerçekleşti. İkincisi, 2015'te tarihi dram The Imitation Game'deki rolüyle gerçekleşti.

Çok çeşitli rollerine ve eleştirmenlerden gelen olumlu geri bildirimlerine rağmen, Oscar Ödülleri'nde şanssız görünüyor. Ancak, kısa süre önce anne oldu ve umarız en iyi rolleri ve ödülleri henüz gelmemiştir.

15
Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. ile olan durum da haksız görünüyor. İlk olarak uzun zaman önce 1993'te Chaplin'de En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi. O sırada Al Pacino'ya kaybetti. İkincisi ve sonuncusu ise 2009'da Tropic Thunder En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde aday gösterildiğinde gerçekleşti. Ancak 2009 töreninde diğer tüm adayların da kazanma şansı yoktu çünkü Heath Ledger, Kara Şövalye'deki Joker rolüyle ölümünden sonra Oscar'a layık görülmüştü.

Şu anda, Robert Downey Jr. birçok kişi tarafından Tony Stark olarak görülüyor. Bu, iyi bir oyuncunun tek bir karaktere nasıl rehin kaldığının klasik bir örneğidir. Ancak geçenlerde artık Iron Man oynamayacağını itiraf etti. Artık 53 yaşında süper kahraman kostümü içinde acınası görüneceğini söyledi.

16
Glenn Close
Pek çok kişi Glenn Close'u 101 Dalmaçyalı filmindeki Cruella De Vil rolüyle tanıyor. Ancak çok azı Close'un 36 yıllık kariyeri boyunca 6 kez Oscar'a aday gösterildiğinin farkında. İlk 5 adaylığının 80'lerde gerçekleştiğinden bahsetmeye değer. Son adaylığı 2012'de Albert Nobbs'daki Albert Nobbs rolüyle gerçekleşti.

Belki de oyuncu, Jessica Lange, Cher ve Meryl Streep gibi aktrislere yenildiği için kiminle karşılaştığı konusunda şanssız olmuştur. Glenn bu yıl uzun zamandır beklenen Oscar'ını The Wife filmindeki rolüyle de maalesef kazanamadı.

17
Brad Pitt
Bu, yukarıda bahsettiğimiz Pitt-Hanks Sürekliliği adlı teorinin bir başka temsilcisidir. Hala bu oyuncunun neden Oscar kazanmadığını anlayamıyoruz. Pitt’in ilk adaylığı 1996’da Twelve Monkeys’deki destekleyici rolüyle gerçekleşti. İkincisi, 2009'da Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'ndeki rolü için gerçekleşti, ancak bir kez daha şanssızdı. 2012'de Brad Pitt, En İyi Erkek Oyuncu ve Yapımcı dalında 2 kez aday göstermişti ve Moneyball'da En İyi Film Ödülü'nü kazandı ve ama En iyi oyuncu Oscar'ını yine kaybetti. Sonunda, uzun zamandır beklenen altın heykelini kazanmayı başardı, ancak oyunculuğu için değildi, 12 Years a Slave'in yapımcısıydı.

Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir Ve Tüm Veriler Nasıl İndirilir Önceki

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir Ve Tüm Veriler Nasıl İndirilir

AMD, CES 2021'de Yeni Ryzen 5000 Serisi İşlemcisini Tanıttı! Sonraki

AMD, CES 2021'de Yeni Ryzen 5000 Serisi İşlemcisini Tanıttı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.