Huawei Rekabeti Arttırmak İçin Ekran Pazarına Giriyor!


Teknoloji devi Huawei son dönemde, ABD kaynaklı yaşadığı baskılar nedeniyle büyük sıkıntılar ile karşı karşıyadır. Şirket, azalan akıllı telefon işini telafi etmek adına, ekran pazarına gireceğini ve bu pazarda kendi gibi Çinli olan Xiaomi ile rekabet edeceği belirtildi.

Huawei, küresel olarak oldukça iyi işleyen birçok işletmeye sahip çok uluslu bir şirkettir. Huawei'nin akıllı telefon işi çok iyi gidiyor. Ancak, geçen yıldan beri ABD'den gelen yasaklar, şirketin akıllı telefon işini olumsuz yönde etkiliyor.

Özellikle, ABD tarafından yapılan baskılar sonucunda, Huawei için işlemci üreten firmalar, şirket ile ilişkisini bitirmeye başladı. İşlemci tedariki konusunda şuan için Çinli üretici çaresiz durumda gözüküyor.

Huawei Mate 40 serisi, son amiral gemisi akıllı telefonu olabilir ancak Huawei tamamen pes etmiyor. Akıllı telefon işi teknik olarak zemine oturduğundan, dışarı olan bağları azalmış olacağını söylüyor. Tabi öncelik, işlemci üretecek kapasiteye ulaşmak yada işlemci üreten bir firma ile uzun soluklu bir anlaşma yapmaktan geçiyor.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> Rekabeti Arttırmak İçin Ekran Pazarına Giriyor!

Huawei Rekabeti Arttırmak İçin Ekran Pazarına Giriyor!

Son haberlere göre Huawei, kendi markalı teşhir ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, oyun pazarı için kavisli ekranlar yatırım yapmaktadır. Çünkü şirket rekabeti arttırmak ve Çinli üreticilerlede rekabet edebilecek boyuta gelmek istiyor.

Huawei'nin amacı, Xiaomi gibi gelişmekte olan üreticilerle rekabet etmektir.  Bu şirket, BOE Technology Group'un bir ODM (Orijinal Tasarım Üreticisi) kuruluşudur. Huawei için ekranlarının ilk grubu, 2 veya 3 monitör şeklinde olacaktır.

Ayrıca şirket, oyun pazarı için kavisli ekran monitörlerin üretim görevini TPV Teknolojisine devredecek. İlk sipariş yaklaşık 1 milyon birimdir ve ekran boyutu mevcut ana akım olan, 27 inç ve 34 inç modeller olacak.

Analistler, Huawei'nin ekran pazarına iddialı girişinin, Huawei'nin masaüstü bilgisayar pazarına da girmeye hazırlandığı yönündeki artan piyasa spekülasyonu ile uyumlu olduğuna inanıyor.

Önceki haberlere göre, Huawei'nin ilk masaüstü modeli HiSilicon'ın 7nm Kunpeng 920 3211K işlemcisini kullanacak olan "Qingyun W510" olacak. Bu PC UOS sistemi olacaktır. Bu, China Electronics Group ve Wuhan ShenZhiDuo Technology Co.'nun yer aldığı bir grup tarafından geliştirilmiştir. Çin işletim sistemi, sektördeki birçok şirketin ortak çabasıdır.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> Rekabeti Arttırmak İçin Ekran Pazarına Giriyor!

Huawei Ayrıca Masaüstü PC Pazarına da Girecek

Ayrıca, Huawei firmasının masaüstü bilgisayar görüntüleri de, Huawei'nin resmi geliştirici web sitesinde yayınlandı. Bilgisayarın görüntüleri temelde medya raporları ile tutarlıdır. 

Ayrıca, Huawei masaüstü bilgisayarının Çinli Foxconn Electronics'in yan kuruluşu olan “Hongfujin Precision Industry (Wuhan) Company” tarafından üretileceğine dair haberler var.

Analistler, Huawei masaüstü bilgisayarlarının ilk olarak işletmeler gibi önemli kullanıcı gruplarına sağlanacağını tahmin ediyor. Bu cihazlar bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Çinli üretici, azalan akıllı telefon işini telafi etmek için ekranı veya PC pazarını kullanabilecek mi? Şirketin bu alanlarda üstün olup olmayacağını sadece zaman gösterecek.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Prison Break Geri Geliyor

Sonraki

Japonlar Transformens Benzeri Dev Robot Yaptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.