iPhone 12'de 5G nasıl kapatılır?

iPhone 12'de 5G nasıl kapatılır?

Apple'ın iPhone 12'sinde 5G varsayılan olarak açıktır ve ağ hızı ile pilinizi dengelemek için tasarlanmış bir Akıllı Veri Modu tarafından yönetilir, bunu kapatabilirsiniz. İşte iPhone 12'de 5G'yi kapatmanın yolu.

Apple iPhone 12 serisi, şirketin 5G teknolojisine sahip mobil cihazlarının ilk neslidir. Bu, yeni telefonunuzu önümüzdeki beş yıl boyunca geleceğe hazırlamak için çok önemlidir. Counterpoint Research, iPhone 12'yi ilk iki hafta içinde en çok satan 5G akıllı telefon ilan ederek, Ekim 2020'deki tüm akıllı telefon satışlarının yaklaşık %25'ini oluşturduğu ve iPhone 12 Pro'nun konumunu haklı çıkardığı için 5G'nin büyümesi için de kilit rol oynuyor gibi görünüyor.

5G, arttırılmış bağlantı hızlarından yararlanır. Yeni nesil ağ desteği daha fazla yerde kullanılabilir hale gelirken, 5G'nin henüz mevcut olmadığı birçok yer var, çünkü bağlantı aynı zamanda taşıyıcıya ve konuma da bağlı olduğundan, mevcut 5G'yi kullanmak isteyeceksiniz. ABD'de Verizon, AT&T ve T-Mobile artık ülke çapında 5G sunuyor, ancak kapsamın çoğunu önemli nüfus yoğunluğuna sahip büyük metropol alanlarında ve çevresinde bulabilirsiniz.

Temel olarak, ihtiyacınızı dengelemeniz gerekir. Daha yüksek bağlantı hızları, Twitter özet akışınızda gezinmek için gereksiz olsa da, tam uzunlukta bir film indirmek için son derece uygun olabilir. iPhone 12'nin 5G özelliklerini nasıl kullanmak istediğiniz size kalmış ve Apple onu esnek ve özelleştirmeyi kolaylaştırdı. Apple'ın iPhone 12'sinde 5G varsayılan olarak açıktır ve ağ hızı ile pilinizi dengelemek için tasarlanmış bir Akıllı Veri Modu tarafından yönetilir, bunu kapatabilirsiniz. İşte iPhone 12'de 5G'yi kapatmanın yolu.

iPhone 12'de 5G nasıl kapatılır?

iPhone 12'de 5G nasıl kapatılır?

Bu talimatlar iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max'te çalışacaktır.

Ayarlar > Hücresel'e gidin.

Hücresel Veri Seçenekleri'ne dokunun.

Ses ve Veri üzerine dokunun. Büyük olasılıkla, 5G Otomatik ayarında olacaktır.

Telefonun 5G kullanmasını önlemek için LTE'ye dokunun. İstediğiniz zaman geri değiştirebilirsiniz.

5G'yi neden kapatalım?

5G Otomatik ayarına bağlı kalmak muhtemelen en iyisidir, böylece mümkün olan yerlerde daha yüksek hızlardan faydalanabilir ve olmadığı yerlerde pil ömründen tasarruf edebilirsiniz. Ekstra hız kritik değilse ve pil ömrüyle ilgili uzun vadeli endişeleriniz varsa, şimdilik 5G'yi tamamen kapalı bırakın. 5G Açık ayarı, pil ömrüne bakılmaksızın, mümkün olan her yerde 5G'yi otomatik olarak kullanır. Tersine, 5G Auto, ağı yalnızca pil ömrünü önemli ölçüde etkilemediğinde kullanır.

Ne yapmalısınız? Apple'ın varsayılan seçenekleri çoğu insan için en verimli olanıdır, bu nedenle ayarlarla oynamaya kendinizi mecbur hissetmeyin. Telefon ve operatör arasında ağ kullanımı muhtemelen en iyi hız ve pil kullanımı kombinasyonunu sunar. Veri modunuzu, telefonun, video akışının kalitesini veya görüntülü sohbeti en üst düzeye çıkarmak da dahil olmak üzere mümkün olan her şey için 5G kullanmasına izin veren varsayılan Standarttan 5G'de Daha Fazla Veriye İzin Ver olarak da ayarlayabilirsiniz.

Ne yaparsanız yapın, planınızın 5G'yi desteklediğinden emin olmak için veya yeni ağ teknolojisine uyum sağlamak için planınızı ayarlamanız veya hatta SIM kartınızı değiştirmeniz gerekip gerekmediğini operatörünüzle iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.


Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft, Windows 11'i yayınlamaya hazır görünüyor. Önceki

Microsoft, Windows 11'i yayınlamaya hazır görünüyor.

Apple'ın Safari Tarayıcısında Gizli 19 Püf Noktası Sonraki

Apple'ın Safari Tarayıcısında Gizli 19 Püf Noktası

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.