iPhone 12'nin iPhone 11'e benzer olacağı söyleniyor.(sadece renk dışında!)

iPhone 12'nin iPhone 11'e benzer olacağı söyleniyor.(sadece renk dışında!)

iPhone'nun 2020 modeli iPhone 12 için söylentiler oldukça fazla, bu söylentilere bakacak olursak iPhone 11 ile hemen hemen benzer olacağı yönünde. iPhone 12 modeli, renk konusunda ekstrem bir değişikliğe gidecek gibi.

Aylardır merakla beklenen iPhone 12 modeli hakkında söylentiler; Apple'ın, 2020 yılı için iPhone serisinin yeni bir tasarıma sahip olacağını sağlam kaynaklardan duyuyorduk. Bu hafta ki Apple Core toplantısında, tam tersini iddia eden bir raporu inceledik, iPhone 12, iPhone 11 ile aynı görünecek.

iPhone 12 iPhone 11 ile aynı görünebilir mi?

Tam olarak aynı değil, ama oldukça benzer olabilir. Japon bloğu  Mac Otakara'nın yeni raporu, iPhone 12'nin iPhone 11 ile çok benzer bir metal kasaya sahip olacağını, ancak hafif eğimli kenarlara sahip olacağını iddia ediyor. Blog, bu bilgilerin kaynağı olarak isimsiz bir Çinli tedarikçiye atıfta bulundu.

Yuvarlak kenarların geri dönüşü mü? Bu rapor , daha önce duyulan söylentilerle, özellikle de Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun söylentileriyle çelişiyor. Son birkaç ay içinde Kuo, 2020 de ki iPhone'un iPhone 4'ü anımsatan tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağını söyledi (veya daha yakın zamanda iPad Pro gibi ). Bu, mevcut iPhone 11 serisinden tanıdığımız kavisli tasarım yerine en son iPhone 5S modelinde kullanılan kare kenar tasarımı kullanılabilir anlamına geliyor.

iPhone 12'nin iPhone 11'e benzer olacağı söyleniyor.​

Net olmayan açıklamara rağmen; Mac Otakara'nın ısrarla desteklediği belli bir söylenti var. İPhone 12'nin hala üç farklı ekran boyutunda olması bekleniyor: birincisi 5,4 inç, ikinci 6,1 inç ve son olarak 6,7 inç modeli.

 Bu ayrıntıyı birkaç aydır başka yerlerde de görüyoruz. Yine de bu raporda, en büyük iPhone'un (şimdilik iPhone 12 Pro Max diyelim) mevcut iPhone 11 Pro Max'den daha uzun ve daha ince olması bekleniyor.

Yepyeni rengi ile iPhone 12 Pro

Bu haftaki farklı iPhone söylentilerinde : Leaker Max Weinbach , yeni bir iPhone 12 Pro ve Pro Max renk seçeneği hakkında Everything Apple Pro ile ayrıntıları paylaştı. İPhone 12'nin lacivert rengi. Apple'ın iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max ile tanıttığı gece yarısı yeşili yerine, Apple'ın yeni iPhone rengi lacivert olabilir (belki de Apple 2020 renk trendleri hakkında bir araştırma yaptı?). Trend raporunun da belirttiği gibi lacivertin "hayali mavi" olarak markalı olup olmadığını öğrenmek için Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek.

Apple, ekran içi TouchID için yeni bir patent aldı

Bu hafta Apple, dâhili parmak izi okuyuculu OLED ekranın patentini aldı. Apple'lın patent alma birimi, bu ekranın iki modda çalışabilir olduğunu söylüyor: Biri TouchID'nin ekranın altında çalışmasına izin veren optik algılama olarak, diğeri de dokunma algılaması için olduğu gelen haberler arasında.

Diğer taraftan Galaxy S10 Plus'ta ultrasonik parmak izi okuyucu özeliğini özetleyecek olursak, bu teknoloji sayesinde, normal parmak izi okuyuculardan daha hızlı ve taklit edilmesi imkansıza yakın denebilecek bir sisteme sahip oluyoruz. Ekranın su ve parmak gibi bir nesne ya da ortam ışığı veya parmak gibi bir şey arasında ayrım yapabilecek. Galaxy Note 10 Plus gibi Android telefonlardaki bazı ultrasonik parmak izi okuyucuları, parmaklarınız biraz ıslakken çalışabiliyor. Bu teknolojinin Apple mühendisleri tarafından nasıl kullanılacağını görmemiz gerekecek.

Apple düşük maliyetli iPhone üretime girdi

Bloomberg'e göre daha ucuz ve ekonomik modeli olan iPhone 9 şubat ayında satışa başlıyor. Yeni çıkacak olan model, iPhone SE'den beri çıkarılan ilk düşük maliyetli telefon modeli olacak. Apple'nin yeni modeli 2017'deki iPhone 8'e benziyor olacak ve 4.7 inç ekrana sahip olacak. iPhone 8 hala piyasada ve 449 dolar fiyat etiketiyle satılırken, Apple muhtemelen 399 $ 'a mal olan bu daha ucuz telefonu 4.7 inçlik boyutta olacak ve iPhone 8 ile aynı genel tasarıma sahip olacak.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft, Windows 10'a desteğini sürdürecek mi? Önceki

Microsoft, Windows 10'a desteğini sürdürecek mi?

Siri geçmişinizi devre dışı bırakma ve silme Sonraki

Siri geçmişinizi devre dışı bırakma ve silme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.