iPhone 12 Pro / Pro Max 120Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak


iPhone 12 serisi, her geçen gün farklı sızıntılar ile karşımızı çıkıyor. Gelen bilgilere göre, iPhone 12 Pro ve Pro Max akıllı telefonlar, 120 Hz ekran yenileme hızı sahip olacağı ve OLED ekran teknoloji kullanacağı doğrultusundadır.

Ice Universe adlı twitter sayfasında paylaşılan bir tweet'e göre, Apple'ın yakın zamanda piyasaya sürmeyi düşündüğü iPhone 12 Pro / Pro Max akıllı telefonlar ekran yenileme hızı olarak maksimun bir seviye'de kullacılarına hizmet vereceğini söyleniyor.

120 Hz ekran yenileme hızı ile karşımıza çıkacak olan iki akıllı telefon, kullacılarına pürüzsüz bir ekran görüntüsü sunmanın yanında, amiral gemisi rakiplerine karşı büyük bir başarı elde edecek.

Ice Universe attığı tweet'e göre, <a href='/iphone/'>iPhone</a> 12 serisi 120 Hz yenileme hızına sahip olacak.

Son zamanlarda Apple, iOS 14 sistemini geliştirmek için büyük bir ekip kurduğu ve üstün özellikli iPhone 12 serisi akıllı telefonları piyasaya sürmek için elinden gelen çalışmayı yaptığı söyleniyor.

Apple yeni getireceği akıllı telefonların en dikkat çeken özelliğide ekran yenileme hızının 120 Hz olacağı söyleniyor. Mevcut iPhone'un en yüksek yenileme hızı 60Hz'dir. Bundan önce Apple, iPad Pro'da ilk olarak ProMotion değişken yenileme hızı teknolojisini benimsedi.

Ayrıca, Apple akıllı telefonlarına OLED ekran teknolojisi getirmek istemesi, iPhone'ların ekran performans kalitesini arttırmak için olduğu bildirildi. Bu teknoloji, yumaşak bir dokunuş, yüksek tepki hızı elde etmek ve pil ömründen tasarruf etmek için yenileme oranını ekranda görüntülenen içeriğe göre dinamik olarak ayarlayabilir.

Değişken yenileme hızı teknolojisi Apple Pencil'ın gecikmesini de azaltabilir. Bu bağlamda, bir Apple analisti Guo Minghao bir zamanlar iPhone'un gelecekte Apple Pencil'ı destekleyebileceğini açıkladı.

iPhone 12 Pro / Pro Max 120Hz Yenileme Hızına Sahip Olacak

Dört farklı <a href='/iphone/'>iPhone</a> 12 serisi <a href='/akilli-telefon/'>akıllı telefon</a> piyasaya sürülecek!

Apple'ın bu sonbaharda dört iPhone piyasaya sürmesi bekleniyor. Bir adet 5,4 inç, iki adet 6,1 inç ve bir adet 6,7 inç iPhoneları yakında piyasada göreceğiz. Söylentiler, 6.7 inçlik  iPhone ve 6.1 inçlik modelin, üç kamerayla donatılmış ileri teknoloji cihazlar olacağını, 5.4 inçlik model ve diğer bir model olan, 6.1 inçlik model ise çift kameralarla donatılmış düşük kaliteli iPhone'lar olacağını söyleniyor. Son iki modelin fiyatları çok daha uygun olacaktır.

Bunun dışında, bazı analistler son zamanlarda 5G'nin, Apple'ın daha fazla gelişmesi için anahtar faktör olacağını tahmin ediyorlar. Ayrıca Apple'ın hisse senedi fiyatı ve piyasa değerini arttıracağı konuşuluyor.

İPhone 12 serisi akıllı telefonlar, Eylül ayının ortasında veya sonunda piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak teslimat süresi hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

iPhone 12 bazı modelleri 5G destekli olacağı ve 1000 dolardan daha ucuza mal olmasını bekliyor. iPhone 12'nin süper bir güncelleme döngüsü getireceğine inanıyor. Dünyadaki 950 milyon iPhone kullanıcısının 350 milyonu 5G destekli modelleri satın alabileceği tahmin ediliyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Kabus gibi görünen panoramik fotoğraf faciaları

Sonraki

Milyonların kalbini kazanan "The Intouchables" hakkında bilmedikleriniz

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.