iPhone 12, Seramik Kalkanı Sayesinde Dayanıklılık Testinden Geçti


Apple firması, iPhone 12 serisinin seramik kalkanı hakkında iddialı konuşuyordu. Ünlü bir Youtuber, bu durumu test etmek istedi ve iPhone 12 serisine, dayanıklılık testi yaptığı videoyu paylaştı. Gelin hep birlikte testin sonucunu inceleyelim!

Apple firması iPhone 12 serisi ile birlikte, birçok yeni özelliği yanında getirmiştir. İPhone 12 serisinin özelliklerinden biri de, Gorilla Glass tarafından nano seramik kristaller kullanılarak geliştirilen özel Seramik Kalkanıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, iPhone 12 serisi Gorilla Glass sayesinde üstün bir korumaya sahip olacaktır. 

Apple'a göre bu kaplama dört kat daha iyi düşme direncine sahiptir. Şirket, bunun akıllı telefonlarda kullanılan en dayanıklı cam olduğunu iddia ediyor. İlk incelemelerin ardından, teknik incelemeciler bu iddiaları hemen kontrol etmeye başladı.

iPhone 12, Seramik Kalkanı Sayesinde Dayanıklılık Testinden Geçti

İPhone 12 ve iPhone 12 Pro'nun dayanıklılığını ilk test edenlerden biri, popüler YouTube kanalı EverythingApplePro'nun sahibi oldu. Kasanın farklı taraflarında bel yüksekliğinden düştüğünde, her iki cihaz da hafifçe çizildi, ancak cihazda kritik bir zarar olmadığı gözlemlendi.

Kafa seviyesinden düştüğünde de benzer bir sonuç görünmektedir, ancak iPhone 12 Pro'da birkaç hasarlı piksel belirtisi olduğu bildirildi.

iPhone 12, Seramik Kalkanı Sayesinde Dayanıklılık Testinden Geçti

Bundan sonra, Youtuber yaklaşık üç metre yüksekliğe tırmandı. Ve cihazları bu yükseklikten test etmeye başladı. Standart iPhone 12'nin belirgin bir hasarı yoktu; ama kontrol ettikten sonra kameranın çalışmayı durdurduğu ortaya çıktı. 

Daha pahalı iPhone 12 Pro, kazadan sorunsuz bir şekilde kurtuldu. Ayrıca, her iki akıllı telefon da arka kapak aşağı gelecek şekilde aynı yükseklikten fırlatıldı; her iki durumda arka seramik camının kırılması gerçekleşti.

iPhone 12, Seramik Kalkanı Sayesinde Dayanıklılık Testinden Geçti

iPhone 12 serisi, Gorilla Glass'dan da aldığı güç ile ön cam sağlam kaldı. İPhone 12 Pro, ekranı düşürdükten sonra seramik camı kırıldı; ancak iPhone 12 serisi Youtuber'ın gözünde bu testi geçmiş olduğu bildirildi. Youtuber, yeni akıllı telefonların sağlamlığından çok etkilendi.

MobileReviewsEh, yeni iPhone 12'nin gücünü tamamen farklı bir şekilde test etmeye karar verdi. Ekrana yoğun bir baskı uygulamak için özel bir cihaz kullandı. Seramik Kalkan, çatlamadan önce 442 Newton'luk uygulanan bir kuvvete dayandı. Karşılaştırma için, geçen yılki iPhone 11, 352 Newton basıncında kırıldı.


Yazarın Diğer Yazıları

Giriş Seviyesi Samsung Galaxy A02s Bazı Özellikleri Açıklandı Önceki

Giriş Seviyesi Samsung Galaxy A02s Bazı Özellikleri Açıklandı

Chrome tarayıcınız yavaşsa hızlandırmak için yapmanız gerekenler Sonraki

Chrome tarayıcınız yavaşsa hızlandırmak için yapmanız gerekenler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.