iPhone SE 2 piyasaya çıkacak mı?

iPhone SE 2 piyasaya çıkacak mı?

Teknoloji devi Apple‘ın merak edilen yeni modeli iPhone 9 ya da iPhone SE 2 olarak adlandırılan ucuz model telefonu mart ayında gerçekleşecek etkinlikte duyurulacağı söyleniyor.

Apple'ın uzun zamandır beklenen, ucuz iPhone modeli üstünde çalıştığı söyleniyordu. Aslında bu dedikodular 2018'e kadar dayanıyor, fakat ara ara gündeme gelmişti. Apple, iPhone SE 2 için Mart ayında düzenleyeceği etkinlikte herhangi bir lansman tarihi vermemesi, acaba beklentilerin havada kalacağını mı gösteriyor. Yorumcuların söylentileri ile ilgili, iPhone SE 2 hakkında neler söyleyebileceğine ve Apple'ın kendi patentlerinin Apple Watch'un geleceği hakkında neler ortaya çıkardığına açıklamaya çalışacağız.

iPhone SE 2 Kılıfları İnternet'te Açılmaya Başladı 

Söylentilere göre iPhone SE 2 için kılıflar, Amazon'dan Alibaba'ya kadar tüm internette ortaya çıkmaya başladı. Apple'ın amiral gemisi iPhone serisine daha ucuz bir alternatif olan 2016 iPhone SE'nin uzun zamandır beklenen devam filmini başlattığı söylentileri var. Bazı söylentilere göre, Apple iPhone SE 2'nin varlığını onaylamak için Mart ayında yapılacak lansman etkinliğine davet göndermediği üzerinedir.

Ne kadar doğru ne kadar yanlış bunu bilemiyoruz, neyse ki kesin bilgiler için çok fazla beklememiz gerekmeyebilir. iPhone SE 2 için Totallee isimli şirket çarpmalara ve çizilmelere karşı koruma sağlayan ultra ince bir iPhone SE 2 kılıfı siparişi almaya başladı. Eğer Fast Company'nin kaynakları doğruysa ve Mart etkinliği planlandıysa, Apple'ın önümüzdeki birkaç hafta içerisinde haber kaynaklarını bilgilendirmesi ve davetiyeleri göndermesi beklenebilir.

iPhone SE 2 piyasaya çıkacak mı?

Özellikler anlamında ise iPhone SE 2'nin, 4.7 inçlik ekrana sahip olacağı ve Touch ID sensörü ile beraber iPhone 8'e benzer bir görüntüyle geleceği tahmin ediliyor. iPhone 9 olarak adlandırılma şansı da var, ancak çok daha hızlı bir yonga seti iPhone 12 serisine güç veren A13 yongası ile geleceği söylentiler arasında. Digitimes'in daha az olası bir söylenti, bu düşük maliyetli iPhone'un, ana düğmeyi ortadan kaldırmak için TouchID modülünü güç düğmesine yerleştiren Plus sürümüyle karşımıza çıkacağı düşünülüyor.  

Apple, Apple Watch'ta büyük değişiklikler yapıyor 

Apple, şirketin bir sonraki saat yinelemesi için ne düşündüğüne dair ipuçları alabilecek bazı bilgiler elde ettik. En yeni Saatler (Seri 4 ve Seri 5), orta dijital kurma kolunda zaten bir EKG sensörü barındırıyor, ancak en azından şimdilik, bu bilgi saatte biyometrik kimlik doğrulama formu olarak kullanılamıyor. Parmak izi tarayıcı, telefonun kilidini açmanıza izin verir. Apple Watch'unuzun kilidini açmanın tek yolu ekrana bir şifre girerek veya iPhone'unuzun kilidini açmaktır. 

Apple'ın FaceTime veya FaceID kilidini açmak için Apple Watch'a bir kamera getirmek istediğini, yani Apple Watch'un küçük ekranına şifrenizi yazdığınız günlerin numaralandırılabileceğini gösteriyor. 

Bu hafta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne sunulan yeni bir patent sözleşmesinde, değiştirilebilir sensörlere sahip, modüllü bir Apple Watch olacağı gösteriyor. Kullanıcıların saati bireysel ihtiyaçları için özelleştirmek için modülleri değiştirebileceğini söylüyor. Bu, özellikle herkes için gerekli olmayan ancak kan basıncı veya glikoz monitörü gibi farklı koşullara özgü sağlıkla ilgili sensörler için yararlı olacağı düşünülüyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple İPhone 12 5G anteni ile gelebilir Önceki

Apple İPhone 12 5G anteni ile gelebilir

Android telefonlar bu 7 iPhone özelliğiyle rekabet edemiyor Sonraki

Android telefonlar bu 7 iPhone özelliğiyle rekabet edemiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.