Apple Watch'a doğrudan uygulama nasıl yüklenir

Apple Watch'a doğrudan uygulama nasıl yüklenir

WatchOS 6 ile Apple Watch, bağımsız bir cihaz olmaya daha da yaklaşıyor. Yine de iPhone olmadan bir Apple Watch kuramamanıza rağmen, artık akıllı telefonunuza dokunmadan uygulamaları yükleyebilir ve silebilirsiniz.

İPhone'unuzdaki Watch uygulamasını açıp App Store sekmesine gittiğinizde, uygulamanın boş olduğunu görürsünüz. App Store artık watchOS 6 güncellemesinde bileğinize taşındı.

Apple Watch'a doğrudan uygulama nasıl yüklenir

Apple Watch'unuza uygulama yüklemek için Uygulamalar ekranını açmak üzere Dijital Kurma düğmesine basın. Burada, yeni "App Store" simgesini bulun ve üzerine dokunun.


 
Apple Watch uygulama mağazasının tamamının bileğinizde olduğunu ve watchOS'a özgü tüm uygulamaları listelediğini göreceksiniz.

App Store'un açılış sayfasında en üstte bir arama çubuğu ve aşağıda seçilmiş bir uygulama listesi bulunur. Tüm ekranda gezinebilir ve yüklemek istediğiniz ilginç uygulamaları bulabilirsiniz.

Belirli bir şey arıyorsanız, üstte bulunan "Ara" çubuğuna hafifçe vurun. Bir uygulamayı aramak için iki yol görürsünüz. Saatinizin ekranında parmağınızla kelime yazmak için “Karalama” ya dokunun. Uygulamaları aramak için Siri dikte özelliğini kullanmak için “Dikte” özelliğine de dokunabilirsiniz.


 
Ayrıntılı görünümü görmek için listeden bir uygulamaya dokunun. Buradan uygulamanın açıklamasını okuyabilir ve ekran görüntülerini görebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için “Al” düğmesini seçin. Ücretli bir uygulama ise, indirme düğmesinde fiyatı görürsünüz.


 
Apple Watch'taki App Store'dan ilk kez bir uygulama indiriyorsanız Apple Kimliği şifrenizi girmeniz gerekir. Apple Watch ekranında karalayabilir veya daha kolay olacak şekilde iPhone'unuza yazabilirsiniz.

İPhone'unuzda bir metin istemi almak için “Parola” düğmesine ve ardından klavye düğmesine dokunun.


 
İPhone'unuza Apple Kimliği şifresini girin.


 
Parolayı girdikten sonra Apple Watch'taki App Store uygulaması uygulamanın sayfasına geri döner ve indirme işleminin başladığını görürsünüz.

İndirildikten sonra, uygulamayı başlatmak için “Aç” düğmesine dokunabilirsiniz. Ayrıca, uygulamalar ekranında listelenen uygulamayı da bulabilirsiniz.

Apple Watch Companion Uygulamaları ile iPhone Uygulamaları

Tamamlayıcı Apple Watch uygulamaları söz konusu olduğunda, Apple bu konuda çok iyidir. Tamamlayıcı bir Apple Watch uygulamasıyla birlikte gelen bir iPhone uygulaması yüklediyseniz, Apple Watch'unuza otomatik olarak yüklenir.

Bu özelliği Watch uygulamasında devre dışı bırakabilirsiniz. "Saatim" sekmesinden "Genel" bölümüne gidin. Ardından, "Otomatik Uygulama Yükleme" nin yanındaki geçiş düğmesine dokunun.


 
Ayrıca bir uygulamayı Watch uygulamasından tek tek kaldırabilirsiniz. “Saatim” sekmesinden “Apple Watch'a Yüklendi” bölümünü bulun ve bir uygulama seçin.


 
Bir sonraki ekranda, “Uygulamayı Apple Watch'ta göster” üzerine dokunun.


 
Apple Watch'ta Uygulamalar Nasıl Silinir

Apple Watch'tan bir uygulamayı silmek de aynı derecede kolaydır. Dijital Taç'a basarak uygulamalar ekranına gidin ve bir uygulamaya uzunca dokunun.

Burada, silebileceğiniz uygulamaların sol üst köşesinde küçük bir "X" simgesi görürsünüz. İsterseniz Breathe ve Stocks gibi bazı stok uygulamalarını da silebilirsiniz.


 
“X” simgesine ve ardından “Uygulamayı sil” düğmesine dokunun.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Youtube Kar Etti Ama Analistleri Yanılttı Önceki

Youtube Kar Etti Ama Analistleri Yanılttı

Drone Rehberi 2: Kaç drone türü vardır? Sonraki

Drone Rehberi 2: Kaç drone türü vardır?

Yorumlar

  • Selamün aleyküm abi Apple watch series 5 GPS 40 mm uygulaması hangisi play Store'dan bulamadım yardımcı olun lütfen


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.