iTunes'un Windows 10'da Otomatik Olarak Açılmasını Durdurma

iTunes'un Windows 10'da Otomatik Olarak Açılmasını Durdurma

iPhone veya iPad'inizi Windows 10 PC'nize bağlı bir kablo kullanarak şarj etmek istedinizde, telefonu her taktığınızda iTunes açılıyor mu? Çok can sıkıcı bir durumdur değil mi? Bunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Suçlu, "iTunes Helper" adlı arka planda çalışan küçük bir Apple programıdır. Bu program, iTunes'u yüklediğinizde yüklenir ve bir Apple aygıtının USB bağlantı noktasına takıldığını algılar ve iTunes'u otomatik olarak açar. Bunun olmasını önlemek için iTunes Helper'ı devre dışı bırakmamız gerekiyor. Nasıl yapacağınızı açıklıyoruz.

İlk önce, ekranın altındaki Windows 10 görev çubuğuna sağ tıklayın ve açılan menüden "Görev Yöneticisi" ni seçin.

iTunes

Görev Yöneticisi'nde, pencerenin altındaki "Daha Fazla Ayrıntı" seçeneğini tıklayın.

iTunes

Görev Yöneticisi penceresi genişledikten sonra, "Başlangıç" sekmesine tıklayın.

iTunes

"Başlangıç" sekmesinde, "iTunes Yardımcısı" adlı girişi bulun ve seçmek için bir kez tıklayın. Ardından pencerenin sağ alt köşesindeki "Devre Dışı Bırak" düğmesini tıklayın.

(Listede “iTunes Mobile Device Helper” adlı başka bir giriş de göreceksiniz, ancak buna dokunmayın. “İTunes Mobile Device Helper” ın devre dışı bırakılması, iTunes'un Apple mobil cihazlarınızla eşzamanlanmasını önleyecektir.)

iTunes

Bundan sonra, Görev Yöneticisi'ni kapatın ve oturumu kapatıp tekrar açın veya bilgisayarınızı yeniden başlatın. Fişiniz iPhone'unuzdaki bir sonraki seferde iTunes görünmeyecektir.

Yeniden başlatmayı atlamak veya oturumu kapatmak mı istiyorsunuz? Ayrıca iTunes Helper işlemini de sonlandırabilirsiniz. "İşlemler" sekmesine tıklayın, listede "iTunesHelper" ı bulun, sağ tıklayın ve "Görevi Sonlandır" ı seçin.

iTunes


Yazarın Diğer Yazıları

Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada! Önceki

Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Bu ücretsiz araçları kullanarak şifrelerinizin zorluğu nasıl test edilir? Sonraki

Bu ücretsiz araçları kullanarak şifrelerinizin zorluğu nasıl test edilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.