Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!


Huawei firmasının daha önce duyurduğu ve vücut sıcaklığını ölçebilen cihazı Huawei Mate 40 RS Porsche Edition piyasaya sürüldü. Cihaz her an kişinin vücut sıcaklığını ölçebilen, kızılötesi teknolojisine sahip olacak.

Huawei yakın bir zamanda, Çin'in Şangay şehrinde 2020 Huawei yıllık amiral gemisi yeni ürün lansman konferansını düzenledi. Bu etkinlikte, Huawei Mate 40 serisi, Huawei Mate 30E ve diğer ürünleri halka açık bir şekilde tanıttı. 

Ancak ilk olarak ziyaretçilerin dikkatini çeken bir akıllı telefon vardı. Bir Weibo blog yazarı tarafından sağlanan fotoğraflarda da görebileceğiniz üzere Huawei, güvenlik kontrolü sırasında konukların vücut ısılarını kontrol etmek için yeni tasarlanan Huawei Mate 40 RS'yi, termometre özelliğine sahip bir cihaz olarak tanıttı.

Vücut Sıcaklığını Ölçen <a href='/huawei/'>Huawei</a> Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Vücut Sıcaklığını Ölçen Huawei Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Blog yazarı tarafından paylaşılan resimlerden yola çıkarak, Huawei'nin güvenlik kontrol sağlayan Huawei Mate 40 RS'ye sahip ve olası tehlikeleri önlemek için yerleşik arka kızılötesi sıcaklık ölçüm modülü aracılığıyla konukların vücut sıcaklığını gerçek zamanlı olarak ölçüyor.

Daha önce Huawei Mate 40 RS Porsche Design Collection Edition'ın, kızılötesi teknolojisi ile sıcaklık ölçeceğini tüm dünya'ya bildirilmişti. Huawei Mate 40 RS Porsche Design Collection Edition serisi, Mate 40 Pro Plus ile aynı özelliklere sahip olacak.

Vücut Sıcaklığını Ölçen <a href='/huawei/'>Huawei</a> Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Tasarlanan bu cihazın, Mate 40 Pro Plus'tan ayrılan yönleri arasında arka bölümün farklı olması vardır. Bu cihaz diğerlerinden farklı olarak 8K video kalitesinde sahip olurken, ayrıca sıcaklık sensörüne sahip olacak.

Cihazın içinde bulunan bulunan kızılötesi sensör sayesinde -20°C ile -100°C sıcaklıkları algılayabilir. Huawei Mate 40 RS Porsche Design Collection Edition, 12GB + 512GB modelinin uluslararası versiyonunun satış fiyatı, 2.295 Euro + Vergilere mal olduğu açıklandı.

Huawei Mate 40 RS Sıcaklığı Nasıl Ölçüyor?

Huawei Mate 40 RS'nin kızılötesi sıcaklık ölçüm fonksiyonunun prensibi aşağıdaki gibidir. Arka lens modülüne giden bir kızılötesi sensöre sahiptir. Bu sensör, kızılötesi enerji alarak ölçülen nesnenin vücut sıcaklığını belirleyebilir. Ayrıca diğer nesnelerin veya diğer varlıkların sıcaklığını da ölçebilir.

Aslında, Huawei Mate 40 RS piyasaya çıkacağı çok daha önce duyurulmuştu. Bu cihaz tasarımı coronavirüs dönemini bulmaktadır. Büyük ihtimalle Huawei firması, coronavirüs döneminde kişinin sıcaklığını ölçen bir cihaz yaparak, cihazın kişiler arasında popülerliğini ve satışını arttıracağını düşünmektedir.

Vücut Sıcaklığını Ölçen <a href='/huawei/'>Huawei</a> Mate 40 RS Porsche Edition Piyasada!

Çinli sosyal medya Webio teknoloji yorumcusunun dediği gibi, Huawei'nin halka açık test platformu bugün “Termometre” adlı bir uygulama yayınladı. Uygulama tanıtımı, yalnızca Mate 40 RS Porsche Design'ı desteklediğinden bahsetti. Ürünün dahili model kodu KUL-AN10 olarak açıklandı.

Bu uygulama, nesnelerin ve insan vücudunun sıcaklığını ölçmek, sıcaklık ölçüm nesnelerini işaretlemek, sıcaklık ölçüm kayıtlarını görüntülemek vb. İçin kullanılabilir. Huawei Mate 40 RS Porsche Design Collection Edition adlı cihazı kullanmak için, ilgili nesneden 1-3 cm uzağa yerleştirin. Ardından, Sıcaklık ölçümü'ne tıklayın ve titreyene kadar sıkıca tutun. Sıcaklık ölçümünü başlatmak için ses artırma veya ses azaltma tuşunu da kullanabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Tarihteki En Yüksek Reytinge Sahip 30'dan Fazla Harika Dizi

Sonraki

iTunes'un Windows 10'da Otomatik Olarak Açılmasını Durdurma

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.