Jeneriği Görene Kadar Bazı Filmlerde Olduğunu Bilmediğimiz 20+ Ünlü Oyuncu

Jeneriği Görene Kadar Bazı Filmlerde Olduğunu Bilmediğimiz 20+ Ünlü Oyuncu

Tekmoloji'de çok sayıda filmi defalarca izledik ve yönetmenlerin A listesindeki ünlüleri bile izleyicilerden nasıl ustaca gizleyip saklamayı başardıklarına her zaman şaşırdık.

Alışılmadık bir görüntü ve iyi bir makyaj o kadar harika mucizeler yaratabilir ki bazen en sevdiğimiz oyuncuları filmin afişinde isimlerini görsek bile tanıyamayız. Bir erkek rolündeki Meryl Streep'e ya da tüm film boyunca bir maskenin arkasına saklanan Edward Norton'a bakın mesela.

Jeneriği Görene Kadar Bazı Filmlerde Olduğunu Bilmediğimiz 20+ Ünlü Oyuncu


1
Guardians of the Galaxy Vol. 2'deki altın yüzlü kızı hatırlıyor musunuz? 2? The Great Gatsby'de bir golfçüye ne dersiniz? Christopher Nolan'ın yeni filmi Tenet'te ana rolü oynayan Elizabeth Debicki. Yönetmen, aktrisin iyi dönüşme becerisini özetledi, “Elizabeth, dikkatinize sunulduğunda onları birçok şeyde gördüğünüzü fark ettiğiniz ama aynı kişi olduğunu fark etmediğiniz harika oyunculardan biri. ”

2
Steve Carell, Curly Sue'daki küçük bir garson rolünde de pek fark edilmez. Bu arada, oyuncu ilk kez bir filmde rol aldı bu yapımda.

3
Guardians of the Galaxy Vol. 2 yine – filmde Miley Cyrus'un 1 saniyelik görünüşünden bahsetmeye değer. Pop yıldızı, tüm gezegeni yöneten yapay zeka olan Mainframe'i seslendirdi.

4
Karayip Korsanları film serisindeki Ragetti adlı tek gözlü korsan ile Christopher Robin'deki gazete satıcısı aynı kişidir. Mackenzie Crook, bu iki rolü de oynayan aktör.

5
Meryl Streep'in yeteneğinden kimsenin şüphesi olmasın ama Angels in America mini dizisinde 4 farklı rolde oynaması inanılmaz bir şey. En tanınmayan rollerden biri hahamdır - aktrisi tanımanın imkansız olduğu rolü.

6
Da Vinci's Demons and White Lines dizisinin yıldızı Laura Haddock, Marvel filmlerinde sıklıkla epizodik roller oynuyor. Örneğin, Captain America: The First Avenger'da imza isteyen bir hayrandı; ve Galaksinin Koruyucuları'nda anılarında görünen Star-Lord'un annesi.

7
Vincent D'Onofrio aynı zamanda gerçek bir dönüşüm ustasıdır. Gerçek bir Hollywood yakışıklısı olarak, Full Metal Jacket filminde bir askeri oynamak için yaklaşık 70 kilo aldı.

8
Siyah Giyen Adamlar filminde Vincent D'Onofrio'yu tanımak daha da zor. Bir uzaylı tarafından ele geçirilen çiftçi Edgar rolünü oynadı.

9
Christian Bale de düzenli olarak aynı şeyleri yapıyor. Aşağıdaki fotoğraf, yardımcı yıldızı Amy Adams ile birlikte Vice filminde onu gösteriyor. Oyuncu, röportajlarından birinde “Eski Başkan Yardımcısı Dick'e benzemek için 'bir sürü turta' yiyordum” dedi.

10
Breaking Bad serisinin ana aktörü Bryan Cranston'ı Noel Baba'nın yerine geçmek zorunda kalan basit bir adam rolündeyken neredeyse hiç kimse tanımayacaktır. Oyuncunun ilk ana rollerinden biridir. Filmin adı 'Twas the Night.

11
Joseph Gordon-Levitt, Star Wars: Bölüm VIII - Son Jedi filminde görülebiliyordu - Slowen-Lo adlı uzaylı bir yaratığı canlandırdı ve özel aksanı nedeniyle sesinden bile onu tanımak zor.

12
Joseph Gordon-Levitt, Knives Out adlı ve Rian Johnson tarafından yönetilen bir filmde daha gözden kaçmıştı. Oyuncu kadrajda görünmüyordu ama en başta ana karakterin kız kardeşi bir film izlerken onun sesini duyabiliyorduk, burada aktör “Dadı kamerası kayıtlarımız var” ifadesini kullanıyor.

13
Precious filminde biraz belirgin bıyıklı ve darmadağınık saçlı sosyal hizmetlerden gelen kız Mariah Carey.

14
Ridley Scott'ın dram filmi Kingdom of Heaven'da, ana rollerden biri, ekrandaki varlığı pek tanınmayan Edward Norton tarafından oynandı. Bunun nedeni oyuncunun tüm film boyunca yüzünü saklayan bir maske takmış olmasıydı.

15
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nden Titanik'in kaptanı ve Théoden'in aynı kişi olduğunu hayal etmek zor. Her iki rol de Bernard Hill tarafından oynandı.

16
Fantastik Dörtlü'deki Görünmez Kadın olmadan önce, Kate Mara başka bir Marvel projesinde yer aldı. Oyuncu, Iron Man 2'nin ikinci bölümünde Tony Stark'a mahkeme celbi veren mareşali canlandırdığı küçük bir sahnede fark edildi.

17
The Avengers'ın yaratıcılarından Joe Russo, filmlerinde oynamayı seviyor. Süper kahramanlarla ilgili bu dizinin farklı bölümlerinde 4 farklı rol oynadı ve bazılarında onu tanımak gerçekten çok zor. Captain America: The Winter Soldier'da böyle görünüyordu.

18
David Lynch ve Martin Scorsese'nin filmlerinden ve The Green Mile ve Alien filmleriyle tanınan Harry Dean Stanton, The Avengers'da da boy gösterdi. Sadece 1 saniyelik bir komedi rolü olmasına rağmen oldukça akılda kalıcıydı.

19
Harry Dean Stanton'a "sahne hırsızı" denmesi boşuna değildi. Oyuncu her zaman izleyicilerin dikkatini çeken destekleyici ve epizodik roller aldı. Paris, Teksas filmindeki ana karakter, Yeşil Yol'da vidası gevşemiş bir idam mahkumu ve Yedi Psikopat'taki siyah şapkalı bir adam olarak eşit derecede harika görünüyor.

20
Hepimiz David Thewlis'i Harry Potter serisindeki Remus Lupin rolüyle tanıyoruz. Ancak onu The Big Lebowski filminde tanımak zor. Julianne Moore'un canlandırdığı ana karakterin arkadaşını canlandırdı.

21
Laurence Fishburne'u askeri drama Apocalypse Now'da tanımak da oldukça zor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yanlışlıkla kapatılan sekme nasıl geri getirilir? Önceki

Yanlışlıkla kapatılan sekme nasıl geri getirilir?

WhatsApp: Sohbet Filtresi Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Getiriyor Sonraki

WhatsApp: Sohbet Filtresi Özelliğini Tüm Kullanıcılarına Getiriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.