Kaçırmak İstemeyeceğiniz Harika 40+ Netflix Orijinal Dizisi

Kaçırmak İstemeyeceğiniz Harika 40+ Netflix Orijinal Dizisi

Tekmoloji'de herkesin kendine göre bir dizi bulabileceği bu listeyi oluşturmak için çok çalıştık.

Dışarıda hava kötü olduğunda, kanepede biraz sıcak çay ile kıvrılıp yeni bir dizi izlemek için en iyi zaman. Netflix bu anlar için doğru şirket çünkü en iyi dizileri ve şovları video kitaplıklarında bulabilirsiniz. Şirket kendi projelerini üretiyor ve dünyanın her yerinden en yüksek reytinge sahip dizileri satın alıyor. Bu marka şimdiden kalitenin simgesi haline geldi, yani bu marka altında piyasaya sürülen her ürün dikkatinizi hak ediyor.

Kaçırmak İstemeyeceğiniz Harika 40+ Netflix Orijinal Dizisi


1
Unbelievable, 2019
Genç Mary bir suçun kurbanı olur ama kimse ona inanmaz ve polis onu ifadesini geri çekmeye zorlar. Sadece birkaç yıl sonra, 2 kadın dedektif, davasını çözülmemiş diğer davalara bağlar. Mary'nin listedeki ilk kişi olduğunu öğrenirler.

2
The Witcher, 2019
Yalnız bir canavar avcısı olan Rivialı Geralt, insanların genellikle canavarlardan ve canavarlardan daha kötü olduklarını kanıtladığı bir dünyada yerini bulmak için mücadele ediyor. Güçlü bir büyücü ve özel bir hediyeye sahip genç bir prensesle tanışması kaderinde var.
The Witcher, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski'nin aynı adlı kitap serisine dayanıyor. TV uyarlaması, kitap hayranlarından şüpheli geri bildirimler aldı. Ancak dizi yapımcıları, Henry Cavill'in başrolde olduğu büyüleyici bir evren yaratmayı başardılar.

3
Julie and the Phantoms, 2020
Julie, 25 yıldır ölü olan yüksek konseptli bir genç erkek grubunun (The Phantoms) yardımıyla müziğe ve hayata olan tutkusunu bulan genç bir kızdır. Julie ise onların asla olamayacakları bir grup olmalarına yardım eder.

4
Delhi Crime, 2019
Delhi polisi, halkın tepkisine neden olan karmaşık ve karanlık bir olayı araştırıyor. Soruşturma, Hindistan'da daha katı yasaların getirilmesinin yolunu açıyor. İş, Emniyet Müfettiş Yardımcısı Vartika Chaturvedi'ye emanet. Dizi, Hint medyası tarafından aktif olarak ele alınan gerçek olaylara dayanmaktadır.

5
Stranger Things, 2016
Aynı sınıftan 4 erkek hafta sonlarını masa oyunları oynayarak geçirirler. Okulda gerçek ucubeler olarak kabul edilirler. Bir gün gruplarından bir çocuk kaybolur. Arkadaşları onu aramaya çıkar. Ama gizemli bir kız bulurlar.
Bu dizi komedi, drama ve mistisizmle dolu. Ana karakterlerin çocuklar olmasına rağmen, yetişkinler bile maceralarını ilginç bulacaktır.

6
The Queen’s Gambit, 2020
Trajik bir olayın ardından 9 yaşındaki Beth kendini yetimhanede bulur. Burada hayatının ana tutkusunu bulur - satranç. Kaos dolu bir dünyada, ona huzur ve güven verir. Beth oyuna kendini o kadar kaptırmış ki etrafındaki dünyayı neredeyse hiç fark etmiyor. Şampiyon unvanını hayal ediyor, ama gerçekten ihtiyacı olan bu mu? Beth sayesinde satranç yeniden popüler hale geldi ve bu oyunun satışları dünya çapında arttı.

7
The Valhalla Murders, 2019
Polis profili uzmanı Arnar, karmaşık bir davanın soruşturulmasında meslektaşlarına yardım etmek için İzlanda'ya dönmek zorunda kalır. Memur Kata ile birlikte, suçluyu durdurmak ve trajik olaylar zincirini kırmak için mümkün olan her şeyi yapmak zorundadırlar. İz, polisi 35 yıl önce korkutucu bir şeyin olduğu Valhalla adlı terk edilmiş bir sığınağa götürür.
İzlanda'nın nefes kesici manzaraları ve şehirlerin kasvetli resimleri özel bir atmosfer sunuyor. Buradaki polisler asık suratlı ve birçok hata yapıyor ama bu gerçekçi resim diziyi daha da büyüleyici kılıyor.

8
The Umbrella Academy, 2019
Bir gün dünyanın dört bir yanında gizemli bir şekilde 43 çocuk dünyaya gelir. Eksantrik bir milyarder bunlardan 7 tanesini himayesine alır ve onları eğitmeye başlar. Bir kız hariç tüm çocuklar süper güçlerini ortaya çıkarır ve süper kahramanlardan oluşan bir takım olurlar.

9
Black Mirror, 2011
Bizimkine çok benzeyen yakın geleceğin dünyası, teknolojinin gelişiminin nelere yol açabileceğini gösteriyor. Her bölümde anlatılan hikayeler birbiriyle bağlantılı değildir. İlerlemenin yakın gelecekte gerçekliğimizi nasıl değiştirebileceğini komik ve bazen trajik bir şekilde gösteriyorlar.
Bu, bir mozaik gibi, parlak ve eşsiz parçalardan bir aynayı bir araya getiren ve bir tür olarak gelişimimizi çok karanlık bir şekilde yansıtan bir antoloji.

10
Undercover, 2019
Bu Breaking Bad dizisinin Avrupa yorumudur. Hollandalı ve Belçikalı polis memurları bir suç örgütünü takip ediyor. Hollandalı Ferry Bouman örgütün başında. Servetine rağmen, zamanını villasının yanındaki popüler kamp alanında basit bir dağ evinde geçirmeyi tercih ediyor. Belçika ve Hollanda polis güçleri, Ferry'nin hayatına sızmak için en iyi 2 gizli ajanını görevlendirmeye karar verir.

11
Ragnarok, 2020
Küçük kurgusal Edda kasabasında, yeni neslin insanları iklim değişikliklerine cevap vermek zorunda kalıyor. Buzullar kimsenin beklemediği bir oranda eriyor. İnsanlar uzun kuraklık dönemlerinden geçerler. Dünya değişiyor ve bazıları yeni bir Ragnarok'a doğru gittiğimizi iddia edebilir. Biri zamanında müdahale etmedikçe.

12
Unorthodox, 2020
Genç Esther, katı bir Ortodoks topluluğunda yaşıyor. Hayatı kurallar ve kısıtlamalarla doludur. Görücü usulü evliliğinden sonra başka bir ülkeye kaçarak orada yeni bir hayata başlamaya ve kendini bulmaya karar verir. Ancak kocası, Esther'in gidişini kabul etmeye henüz hazır değil.

13
Mindhunter, 2017–2019
70'lerin sonlarında FBI yeni bir projeye başlar. 2 ajan, seri suçlular hakkında bilgi toplamak ve düzenlemek zorundadır. Bu kişilerin psikolojisini araştırmak için mahkumlarla röportajlar yaparlar. Ancak katı bir şekilde teorik kalmak ve gerçek vakalara karışmamak kolay değil. Dizi David Fincher tarafından yönetildi, bu yüzden kesinlikle izlemeye değer.

14
Dead to Me, 2019
Jen yakın zamanda kocasını bir trafik kazasında kaybetti. Suçlu asla bulunamadı ve bu dul kadın kendi soruşturmasını başlatmaya karar verir. Ayrıca gizemli Judy ile tanıştığı grup terapisine katılır. Ancak yeni arkadaşı birçok sır saklıyor.

15
The Haunting of Bly Manor, 2020
Malikanenin sahibi Henry, 2 küçük çocuğu himayesine alır. Onlar için genç bir dadı tutar. Kız, işin kolay olmayacağını biliyor, ancak bu kadar korkutucu olayları asla beklemiyordu.
Dizi bir korku dizisi olarak duyurulsa da, yine de insani aşk, korku ve umutsuzluk duygularını konu alan bir drama.

16
Ratched, 2020
Mildred Ratched, önde gelen bir psikiyatri hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başlar. Bu kurum, insan zihni üzerinde ürkütücü deneyler yapmaktadır. Ratched mükemmel bir işçi gibi görünüyor - işini kusursuz yapıyor. Ama karanlık sırları saklıyor. Bu seri, ikonik One Flew Over the Cuckoo's Nest'in bir nevi öncülüdür.

17
Outer Banks, 2020
Bir grup genç, uzun süredir gömülü bir sırrı ortaya çıkaran bir hazine haritasına rastlar. Yaz tatili olduğu ve çok boş zamanları olduğu için hazineyi bulmaya karar verirler.

18
The Bonfire of Destiny, 2019
Bu, 19. yüzyılın sonunda Paris'te geçiyor. Bir yardım fuarında trajik bir olay meydana gelir. Bu olay, sosyete mensubu 3 kadının hayatını kökten değiştirir. Hikaye gerçek olaylara dayanmaktadır.
İlk bölüm, izleyiciyi kelimenin tam anlamıyla o yılların atmosferine sürüklüyor. Paris'in tarihi görünümünü yeniden yaratmak için çok para harcandı. Oyunculuk seviyesi dekor seviyesine karşılık gelir.

19
Sacred Games, 2018
Mumbai'de bir polis memuru isimsiz bir telefon alır. Bilinmeyen bir kişi tüm şehri tehdit ediyor. Şimdi dedektifin davayı çözmesi gerekiyor, ancak acımasız ve çok güçlü gangsterle karşılaştırıldığında o sadece küçük bir acemi.

20
Atypical, 2017
Otizm spektrumundaki 18 yaşındaki Sam, bir kız arkadaş bulma zamanının geldiğine karar verir, bu yolculuk Sam'in annesini kendi hayatını değiştirecek yola sokarken, oğlu daha fazla bağımsızlık arayışına girer.
Bu, bir ergenliğe varma hikayesi. Dizi aynı zamanda normal bir insan olmanın nasıl bir şey olduğu sorusunu da araştırıyor.

21
La Casa de Papel, 2017
Gizemli bir profesör, İspanya tarihinin en cüretkar soygununu gerçekleştirmek için bir grup toplar. Gönüllüleri özenle eğiterek onları bir rüya takımı haline getiriyor. Ama profesörün gerçekten paraya ihtiyacı var mı?

22
Sweet Magnolias, 2020
3 kadın liseden beri en iyi arkadaşlardır. Romantizm, kariyer ve ailenin karmaşıklığı boyunca birbirlerine yoldaşlık ederler.

23
Caliphate, 2020
Fatima, İsveç Ulusal Güvenlik Servisi için çalışıyor. Muhbirlerden birinden yaklaşan ciddi bir suç hakkında bir mesaj alır. O an, hayatını geri dönülemez bir şekilde değiştirir. Bu, toplumu 2 kampa ayıran modern trendler hakkında gerçekçi bir dizi.

24
Hollywood, 2020
Bu hikaye, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra 1940'ların Hollywood Tepeleri'nde geçiyor. Bir grup hevesli oyuncu ve film yapımcısı, bedeli ne olursa olsun başarıya ulaşmaya çalışır.

25
Farina, 2018
Bu hikaye, balıkçılık sektörünün dönüştürüldüğü ve birçok armatörün borca ​​girdiği 80'lerde Galiçya'da (İspanya) geçiyor. Bu durum kaçakçılık gibi faaliyetlerin başlaması için elverişli görünmektedir. Ancak, bu en iyi fikir değil.

26
I Am Not Okay With This, 2020
Sydney, ailesinin karmaşıklığıyla ve içinde derinlerde yeni yeni uyanmaya başlayan bazı gizemli süper güçlerle uğraşırken bir yandan da lisenin imtihanlarını ve sıkıntılarını yaşayan genç bir kızdır.

27
To the Lake, 2019
Korkunç bir veba büyük şehri vurur. İnsanlar korku içinde, şehrin dışına çıkan tüm yollar kapalı. Bir grup insan medeniyetten uzaklaşmaya karar verir ve ormanın ortasındaki bir eve gider. Ancak onları bekleyen sorunlar sadece dışarıdan değil, içeriden de gelmektedir. Bu, Netflix tarafından satın alınan birkaç Rus TV dizisinden biridir.

28
Virgin River, 2019
Melinda Monroe kısa süre önce dul kaldı ve büyük şehirden ve acı hatıralarından kaçmayı hayal etmektedir. Gazetede, küçük bir kasabada hemşire olarak çalışma ilanı görür. Melinda her şeyi geride bırakır ve Virgin River'a taşınır. Ama sakin bir yerde hayat sandığı kadar kolay olmaktan uzaktır.

29
Locke & Key, 2020
Babaları gizemli koşullar altında öldürüldükten sonra, 3 Locke kardeş ve anneleri atalarının evi olan Keyhouse'a taşınır. Konağın içinde babalarına ait birçok sihirli anahtar var. 3 çocuk evin gizemlerini keşfeder ve yanlışlıkla bir iblisi serbest bırakır. Bu yaratık daha sonra onları kaçırmaya çalışır.

30
Barbarians, 2020
Roma İmparatorluğu, Germen kabilelerini fethetmeye çalışır. Kabileler düzenli olarak haraç ödüyorlar, ancak henüz düşmanlarına teslim olmaya hazır değiller. İyi eğitimli bir Roma ordusu sık ormanlara ulaşır. Komutanlardan biri bu vahşi doğayı ilk kez ziyaret etmiyor.
Dizi, Cermen savaşçıların Roma İmparatorluğu'nun kuzeye doğru ilerlemesini durdurduğu ünlü Teutoburg Ormanı savaşını anlatıyor.

31
The Stranger, 2020
Ana karakter Adam Price, mükemmel hayatının tadını çıkarıyor. 2 oğlu ve harika bir karısı var. Bir gün Adam, barda bir yabancıyla tanışır. Karısı hakkında şok edici bir sırrı ortaya çıkarır.
Her bölümün net bir sonu var. Bu yaklaşıma rağmen, dizinin sezon boyunca izleyicilerin ilgisini çekmesini sağlayan bir yolu var.

32
The Crown, 2016
İngiliz kraliyet ailesinin hayatı, Buckingham Sarayı'nın kapılarının ardında sıradan insanlardan gizlenirdi. Hikaye, Kraliçe II. Elizabeth'in taç giyme gününden günümüze kadar olan saltanatını takip ediyor. Şimdiye kadar dizi 1970'lere ulaştı.
Her dönemin en küçük ayrıntılarına özen ve saygıyla yaklaşılır. Bu, ekrandaki aksiyonu gerçekçi kılarken, beklenmedik olay örgüleri izleyicilerin dikkatini çekiyor.

33
Messiah, 2020
Ortadoğu'da bir peygamber belirir ve sosyal ağlar aracılığıyla çok sayıda takipçisi olur. Ajan Eva Geller de dahil olmak üzere özel servisler faaliyetleriyle ilgilenmeye başlar.
Dizi oldukça ciddi soruları gündeme getiriyor ve bunları farklı açılardan ele alıyor. Ayrıca dizinin beklenmedik sürprizlerle dolu harika bir konusu var.

34
Rise of Empires: Ottoman, 2020
Hikaye Osmanlı Padişahı II. Mehmed zamanında ortaya çıkıyor. Bizans'ın başkenti Konstantinopolis'i almak için destansı bir kampanya yürütür ve yüzyıllar boyunca tarihin akışını yeniden şekillendirir.
Bu çok gerçekçi bir tarihi dizi.

35
Altered Carbon, 2018–2020
Gelecekte, insanlık sonsuz yaşam sorununu çözmüştür. Bilinç dijitalleştirilir ve omurgaya yerleştirilen kortikal yığınlarda depolanır. Özel eğitimli asker Takeshi Kovacs, uzun zamandır beklenen özgürlüğü elde etmek için karmaşık bir davayı çözmek zorundadır.

36
The English Game, 2020
Bu dizi, 19. yüzyılın sonlarında İngiltere'de geçiyor. Futbol yeni icat bulundu. Genel olarak, bu aristokratlar ve önde gelen üniversitelerin mezunları için bir oyundur. Ancak kulüplerden birinde bir devrim yaşanıyor ve bu da oyunun yeni yolunu oluşturuyor.

37
Blood of Zeus, 2020
Antik Yunanistan'da yaşayan sıradan bir Heron, Zeus'un oğlu olarak gerçek mirasını ve amacını keşfeder: dünyayı şeytani bir ordudan kurtarmak. Yunan mitolojisine farklı bir bakış. Yani, doğruluğu biraz görmezden gelirseniz, diziyi çok seveceksiniz!

38
Aunty Donna’s Big Ol’ House of Fun, 2020
Aunty Donna’s Big Ol’ House of Fun adlı yeni eskiz serisinde, izleyicileri günlük yaşamlarında absürt bir maceraya götürüyorlar. Yeni bir oda arkadaşı ararlar, Wi-Fi adlandırma ile deneyler yaparlar, hazine ararlar ve ev aletleriyle savaşırlar. Bu gerçekten komik bir dizi.

39
Paranormal, 2020
Dr. Refaat İsmail, kendisini bir dizi doğaüstü olayla karşı karşıya bulan bekar bir hematologdur. Meslektaşı Maggie ile birlikte ailesini kurtarmak için kendini paranormal evrenine dalar.
Dizinin kalbi, çekiciliği ve karizmasıyla izleyicileri cezbeden ana karakteridir. Hikaye bize klasik Indiana Jones filmlerini hatırlatıyor.

40
Sex Education, 2019
Sakar lise öğrencisi Otis, karşı cinsle pek fazla deneyime sahip olmayabilir, ancak teoride çok bilgilidir. Sonuçta, annesi belirli bir psikoloji alanında çalışıyor. Sınıf arkadaşlarının saygısını kazanmak için bu bilgiyi paylaşmaya karar verir. Ve bunu yapmak için alışılmadık bir yol bulur.

41
Daredevil, 2015-2018
Kasabasının fakir sakinlerine yardım eden kör bir avukat, geceleri kanunun bekçisi olur. Onun çifte hayatından yakın arkadaşları bile haberdar değildir. Bu sayede onları düşmanlardan koruyabilir.
Seri, canlı Marvel Sinematik Evreni için oldukça karanlık ve kara film tarzında yapıldı.

42
Cobra Kai, 2018
Johnny Lawrence bir zamanlar karate ustasıydı, şimdi hayatının en alt seviyesinde ve küçük yan işlerle geçimini sağlıyor. Bir gün bir çocuğu zorbalardan kurtarır ve bu ona bir dövüş sanatları okulu açması için ilham verir. Aniden ezeli rakibi ufukta belirir.

Yazarın Diğer Yazıları

AirPods Pro Hakkında Yeni Bilgiler Gelmeye Başladı Önceki

AirPods Pro Hakkında Yeni Bilgiler Gelmeye Başladı

Riot Games'ten Mobile Legends'a Bir Dava Daha! Sonraki

Riot Games'ten Mobile Legends'a Bir Dava Daha!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.