Kanınızı Adrenalinle Doldurabilecek 12 Psikolojik Gerilim

Kanınızı Adrenalinle Doldurabilecek 12 Psikolojik Gerilim

Filmlerin çoğu hayatın kendisinden esinlenmiştir, bu yüzden izledikten sonra birkaç gün arkanızı kolaçan etmeye hazır olun.

En iyi gerilim filmlerini zaten izlediğinizi düşünüyor ve en sevdiğiniz türde daha iyi film kalmamışsa, yeni derlememizi okumanızın zamanı geldi demektir! Bu filmler Hindistan'a seyahat etmenizi, terör saldırılarından sarsılmanızı, insanların kaybolduğu Flannan Adaları'nı ziyaret etmenizi ve 1970'lerde 19. yüzyıl İngiltere'sine ve ABD'ye gitmenizi sağlayacak. Bir 911 memuru olarak bütün bir gün yaşamanın veya bir gencin kaybolmasını araştıran bir komiserin ortağı olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Kanınızı Adrenalinle Doldurabilecek 12 Psikolojik Gerilim


1
The Professor and the Madman (2018)
Film 19. yüzyılın ortalarında İngiltere'de geçiyor. Oxford Profesörü James Murray, ilk İngilizce sözlüğünü yazıyor. En beklenmedik asistanlardan biri ona yardım etmeye gelir - William Minor'u öldürmekten hüküm giymiş bir akıl hastası. Başroller Sean Penn, Mel Gibson ve Natalie Dormer tarafından oynanıyor.


2
Hotel Mumbai (2018)
Tıpkı The Professor and the Madman gibi, Hotel Mumbai de gerçek bir hikayeye dayanıyor. Kasım 2008'de Hindistan'da meydana gelen terör saldırılarının açıklaması, hikayenin temelini oluşturuyor. Terörist grupları şehrin heryerine dağılmıştır ve bir tren istasyonunda çatışmaya ve bir kafede patlamaya neden olurlar. İnsanları paniğe sürüklemeyi umuyorlar, ancak asıl amaçları en pahalı ve görünüşte güvenli otel olan Taj Mahal Palace'a ulaşmak. Mekandaki belgeseli andıran çekimler, filmin tarihsel olarak daha doğru görünmesini sağlıyor. İncelemelere göre film sizi 2 saat boyunca koltuğunuzun ucunda tutacak.
IMDb — 7.8

3
Glass (2019)
Bu gerilim filminin karakterlerini M. Night Shyamalan'ın daha önce yarattığı Unbreakable ve Split filmlerinden biliyoruz. Ama bu sefer James McAvoy, Samuel L. Jackson ve Bruce Willis'in karakterleri bir psikiyatri tesisinde. Çoklu kişilik bozukluğu olan bir kişi, neredeyse yenilmez bir süper kahraman ve kemiklerini son derece kırılgan yapan bir hastalığa sahip kötü bir deha, kapalı bir alanda olduğunda, işler sıkıcı olmaktan çok uzak olur. Ve yetenekli bir yönetmen ve çok ilginç renkler ile bu film inanılmaz derecede sürükleyici.
IMDb — 6.8

4
The Guilty (2018)
Polis memuru Holm işinden uzaklaştırıldı ve mahkemenin kararını bekliyor. Şimdilik bir polis sevk merkezinde masa başı görevine atanmıştır. Şu anda eski kocası tarafından kaçırılan bir kadına yardım etmeye çalışıyor. Dikkatli konuşmaları gerekiyor - kaçıran kişi her zaman etraflarında ama hiçbir şeyden şüphelenmemeli. Hikaye neredeyse gerçek zamanlı olarak gelişiyor: her şey bir akşam, bir odada oluyor.
IMDb — 7.5

5
Greta (2018)
Film klasik bir gerilim hikayesine dayanıyor: küçük bir kasabada yaşayan genç bir kız, manyak olduğu ortaya çıkan görünüşte hoş bir yaşlı kadının tuzağına düşüyor. Ancak son derece klişe gibi görünen bu hikayede, çözülmesi o kadar kolay olmayan bir bulmaca var.
Eleştirmenlere göre bunlar, aktrisler Chloë Grace Moretz ve Isabelle Huppert'in en iyi performanslarından bir tanesi.
IMDb — 6.1

6
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)
Zac Efron her zamanki gibi: kadınları kendine aşık ediyor ve neredeyse koca oluyor. Bir evi, arabası, köpeği ve azılı bir seri katili var... bir dakika, ne?
Karakter, 1970'ler boyunca farklı ABD eyaletlerinde suç işleyen gerçek bir kişi olan Theodore Bundy'ye dayanmaktadır. Ama bu sefer manyağın hikayesini onu seven bir kadının gözünden izliyoruz.
IMDb — 6.7

7
Durante la Tormenta (2018)
Bu İspanyol filmi bir bilim kurgu gerilim filmi olarak çekildi. Film bir zaman döngüsüne dayanıyor: ana karakter geçmişe gidiyor ve kendi şimdisini değiştiriyor. Artık o bir hemşire değil, baş cerrah, kocasını tanımıyor ve kızını hiç doğurmadı. Ve olanlar, bu gerçekten karmaşık hikayenin ve derin psikolojik dramın sadece başlangıcı.
IMDb — 7.5

8
Unsane (2018)
Bu filmin özünde önemli bir toplumsal çatışma var ve çok az film bu soruna gerçekten değiniyor. Bir psikiyatri tesisinde resmi tıp ürünlerine körü körüne güvenebilir misiniz? Karakter gerçekten deli mi yoksa doktorlar ona inanmalı mı? Denemeleriyle ünlü yönetmen Steven Soderbergh, her şeyi 4K çözünürlüğünde bir iPhone'de filme aldı ve bu da gerçekten harika bir film çekmesini sağladı.
IMDb — 6.4

9
American Hangman (2019)
Açılış sahneleri Saw'a selam çakıyor. Karakterlerden biri diğerine “Bir adamın kendi bacağını kestiği filmi görmedin mi?” diyor. James Wan'ın karakterleriyle aynı soruların cevaplarını arıyorlar, mesela neden bir bodrumda kilitli oldukları gibi sorular. Hangi bulmacayı çözmeleri gerekiyor? John Kramer'in takipçisi kimdir?
IMDb — 5.8

10
Black Tide (2017)
Bu, 16 yaşındaki bir gencin ortadan kaybolmasını araştıran detektif Vincent Cassel hakkında bir kara dedektif hikayesidir. Yıkılmış adam hala sihirli dokunuşuna sahip ve hatta çalışırken kendi oğlunu yetiştirmeyi başardı. Birçok kişi bu karakterin yönetmen Erick Zonca'nın başarısız işler üretmekten bıkmış ikinci kişiliği olduğunu düşündü. Ancak, film bu yönetmen için biraz yeni bir başlangıç.
IMDb — 6.2

11
Journal 64 (2018)
Bu, Carl Mørck hakkındaki dedektif serisinin dördüncü bölümü. İskandinav kara filmlerini sevenler, The Keeper of Lost Reasons'ı beğendi ve her bölüm çok yüksek reytingler aldı. Bu kez, eski bir suçun soruşturması, dedektifi ve ortağını, hapishane gibi görünen kadınlar için psikiyatrik bir tesisin olduğu bir adaya götürür. Çalışırken, karakterler küresel aşırı nüfus, herkesin yaşam hakkı ve hatta manyak olmakla ilgili konular gibi daha genel sorunlardan bahsediyorlar.
IMDb — 7.4

12
The Vanishing (2018)
Bu film, 1900 yılında 3 deniz feneri bekçisinin nasıl ortadan kaybolduğuyla ilgili gerçek hikayeyi anlatıyor. Bugün bile, tam olarak ne olduğu hala bilinmiyor. Yönetmen, uzaylıları içermeyen kendi açıklamasını sunuyor.
IMDb — 5.8

Yazarın Diğer Yazıları

John Wick spin-off Dizisi The Continental'dan İlk Detaylar Açıklandı Önceki

John Wick spin-off Dizisi The Continental'dan İlk Detaylar Açıklandı

İşlemciye overclock nasıl yapılır? Sonraki

İşlemciye overclock nasıl yapılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.