Kendine has tarzı olan 19 oyuncunun gençlik halleri

Kendine has tarzı olan 19 oyuncunun gençlik halleri

Tekmoloji olarak, karakteristik ve eşsiz görünümleri olan oyuncuların kariyerlerinin başında neye benzediğini - onlara aşık olduğumuz zamanları hatırlamaya çalıştık.

Hollywood Tepeleri'nin zirvelerine çıkmak ve tanınmış bir ünlü olmak kolay değil. Ancak yukarı giden yol herkese açıktır ve oraya ulaşmak için mutlaka en yakışıklı olmanız gerekmez. Aksine, tuhaf görünüşlere ve karizmaya sahip olan oyuncular, yine de en akılda kalanlar olma eğilimindedir.

Kendine has tarzı olan 19 oyuncunun gençlik halleri


1
Benedict Cumberbatch
Oyunculuk kariyerine başlamadan önce Benedict Cumberbatch, bir Tibet manastırına yerleştiği ve rahiplere İngilizce öğrettiği Asya'ya gitti. Daha sonra Londra'ya döndü ve burada oyunculuk becerilerinde ustalaşmaya başladı - önce Manchester Üniversitesi'nde, ardından Londra Müzik ve Dramatik Sanat Akademisi'nde.

2
Vincent Cassel
Yönetmen Mathieu Kassovitz, Métisse filmindeki çalışmaları sırasında genç Cassel’in yeteneğine dikkat çekti ve La Haine (1995) adlı dram filminde ona Paris'te bir gettoda yaşayan adam hakkındaki başrolü teklif etti.

3
Alan Rickman
Alan Rickman, Bruce Willis ile birlikte çalıştığı Die Hard filminde 42 yaşında beyazperdeye giriş yaptı. Antagonistin rolü Rickman'a dünya çapında ün kazandırdı. Bundan önce sadece İngiliz tiyatro müdavimleri arasında ünlüydü.

4
Woody Harrelson
Woody Harrelson, Cheers dizisinin dördüncü sezonunda 1985 yılında TV ekranlarında yer aldı. Bu rol sayesinde ünlü oldu. Ancak Harrelson, beyaz perdede bir kariyer hayal etti. 1991-1994 yılları arasında Doc Hollywood filminde ve ardından White Men Can’t Jump, Natural Born Killers, ve Indecent Proposal filmlerinde rol aldı.

5
Jack Nicholson
Jack Nicholson, popüler bir oyuncu olmayı hayal ediyordu. Okuldan mezun olduktan sonra, illüstratör olma yeteneğinin fark edilmeye başladığı Los Angeles'a taşındı. Bununla birlikte, Nicholson bu iş kolundan yavaşça uzaklaştı ve hedefine doğru ilerlemeye devam etti. 4 yıldan sonra Roger Corman’ın filmi The Cry Baby Killer’de başrolü oynadı.

6
Joaquin Phoenix'in
Oyunculuk kariyerinin başlangıcında, 80'lerde Joaquin çoğunlukla dizi bölümlerinde ve filmlerde oynadı. 2000 yılında Gladyatör'ün piyasaya sürülmesiyle dünya çapında ün kazandı. Phoenix zeki ve çok yönlü bir karakteri canlandırdı - Roma imparatoru Commodus. Bu işten sonra birçok büyük projede yer almaya başladı.

7
Hugo Weaving
Hugo, Nijerya'da İngiliz bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Doğumundan bir yıl sonra Büyük Britanya'ya döndü. Orada tiyatroyla ilgilenmeye başladı. Başka bir taşınmadan sonra (bu sefer Avustralya'ya) Weaving, NIDA - Sidney'deki Ulusal Dramatik Sanat Enstitüsü'ne girdi.

8
Danny DeVito
1975'te DeVito, Miloš Forman’ın One Flew Over the Cuckoo’s Nest adlı filminde akıl hastanesinden bir hastayı canlandırdı. Bu arada, DeVito ve ana rolü oynayan aktör Jack Nicholson, çocukluktan beri birbirlerini tanıyorlar. Ailelerinin New Jersey'de bir berber dükkanı vardı.

9
Quentin Tarantino
Görünüşe göre sinematografi, Tarantino’nun hayatında hep vardı. Üvey babası ilgi alanlarını cesaretlendirdi ve sık sık birlikte sinemaya giderlerdi. Quentin, 14 yaşındayken ilk senaryolarından biri olan Kaptan Peachfuzz ve Anchovy Bandit'i yazdı. 15 yaşında, Torrance'deki bir yetişkin sinemasında habercilik yaptı. Daha sonra Tarantino, James Best'in tiyatro grubunda oyunculuk kurslarına katıldı ve burada gelecekteki meslektaşlarından bazılarıyla tanıştı.

10
Willem Dafoe
Okuldan mezun olan ve üniversiteye gitmeyi bırakan Dafoe, deneysel bir gençlik tiyatrosu ile gezmeye başladı. 4 yıl sonra sinema oyuncusu olmak için çaba göstermeye başladı. Reddedilmeler, dizideki küçük roller ve diğer zorluklar Willem'i durdurmadı ve Oliver Stone’un Platoon adlı filminde muazzam bir başarı elde etti. Dafoe, Çavuş rolüyle Oscar'a ilk adaylığını aldı.

11
Anthony Hopkins
Anthony Hopkins, oyunculuk kariyerine tiyatroda başladı ama her zaman beyaz perdeyi hayal ediyordu. Bu nedenle, The Lion in Winter filmindeki Richard rolüyle ve cephaneliğindeki diğer birkaç filmdeki rolleriyle Londra'dan Hollywood'a taşındı.

12
Laurence Fishburne
Fishburne, askeri drama Apocalypse Now'da 17 yaşındaki kendini beğenmiş bir topçu erini canlandırdı. Çekimlerin başında sadece 14 yaşındaydı ama yalan söyledi ve rolü almak için 17 yaşında olduğunu söyledi. Çekim o kadar uzundu ki, film yayınlandığı sırada oyuncu zaten 17 yaşındaydı.

13
Bryan Cranston
Cranston, polis ya da rahiplikte çalışmak niyetiyle yola çıktı, yavaş yavaş reklam çekimleri, küçük roller, filmlerde ve dizilerde daha önemli rollere dönüştü ve sonunda kült dizisi Breaking Bad - Bryan Cranston’ın yolu, kişinin asla pes etmemesi gereken mükemmel bir örnek olabilir.

14
Steve Buscemi
Buscemi hemen sinema oyuncusu olmadı - öğrenci oyunlarında rol aldı, senaryoları kendisi yazdı ve oyunları oynadı. Bir dizi küçük rolden sonra Steve Buscemi, Miller’s Crossing adlı Coen kardeşler filmine girdi. Filmin başarısından sonra 4 Coen filminde daha rol aldı.

15
Garou
Garou gitar çalmayı 3 yaşında öğrendi. Ordudaki görevi sırasında Dokunulmazlar adlı bir grup kurdu. 1997'de, Luc Plamondon gösterilerinden birini ziyaret etti. Genç adamı, önce Fransa'da ve sonra tüm dünyada Garou'ya ün kazandıran Notre-Dame de Paris müzikalinde Quasimodo rolünü oynamaya davet etti.

16
Javier Bardem
Bardem, 21 yaşında sinemaya giriş yaptı ve The Ages of Lulu filminde küçük bir rol oynadı. Yönetmen Bigas Luna, Javier'in yeteneğine gerçekten inanıyordu ve onu genç oyuncunun bir jambon tüccarı ve iç çamaşırı reklamı yapan bir erkek model olduğu Jamón Jamón'da ana rolü oynamaya davet etti.

17
Ciarán Hinds
Oyunculuk kariyerine başlamadan önce, Hinds profesyonel olarak İrlanda danslarına katılıyordu ve avukat olmak için çalışıyordu. Bununla birlikte, tiyatro ve sinemaya olan sevgisinin çok daha güçlü olduğu ortaya çıktı - 1975'te başarıyla mezun olduğu Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi'nde okumak için hukuk fakültesini takas etti.

18
Marc Anthony
Marc Anthony, dünya çapında satılan 12 milyon müzik albümü ve çeşitli Grammy Ödüllerinin yanı sıra Hackers, Bringing out the Dead, El Cantante, In the Time of the Butterflies gibi filmlerde oynadı.

19
Mads Mikkelsen
Mads, ağabeyi örneğinin ardından oyuncu olmaya karar verdi. Ancak, bir gecede olmadı. Tiyatro eğitimini 1996 yılında 30 yaşında bir erkek olarak aldı. Bundan önce, Mikkelsen profesyonel dansla ilgileniyordu.

Yazarın Diğer Yazıları

YouTube, Android ve iOS'ta arka planda nasıl izlenir? Önceki

YouTube, Android ve iOS'ta arka planda nasıl izlenir?

Akıllı telefonunuzdaki veri kullanımı nasıl azaltılır? Sonraki

Akıllı telefonunuzdaki veri kullanımı nasıl azaltılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.