Kısıtlı Mod ve YouTube Çocuk uygulaması gibi YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

Kısıtlı Mod ve YouTube Çocuk uygulaması gibi YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

Çocuğunuzun yalnızca uygun videoları izlediğinden emin olmak için YouTube ebeveyn denetimlerini ayarlayabilirsiniz. Bir web tarayıcısında, yetişkinlere uygun içeriği gizleyen YouTube Kısıtlı Modu'nu etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca YouTube Kids uygulamasını indirebilir ve önceden onaylanmış içeriğe izin verebilir veya belirli videoları engelleyebilirsiniz.

Çizgi filmlerden eğitici videolara ve bunların arasındaki her şeye kadar, çocuklar için sınırsız sayıda harika YouTube videosu var.

Öte yandan, çocukların izlemek zorunda olmadığı sınırsız sayıda YouTube videosu da var - bu nedenle YouTube'u çocuklar için nasıl güvenli bir yer haline getireceğinizi bilmek önemlidir.

Neyse ki YouTube bunu ebeveyn denetimleriyle yapmayı mümkün kılıyor - işte nasıl yapılacağı.

Kısıtlı Mod ile YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

Uygunsuz YouTube içeriğini filtrelemenin bir yolu, potansiyel olarak olgun videoları gizleyen Kısıtlı Mod'u kullanmaktır, ancak YouTube hiçbir filtrenin %100 doğru olmadığını belirtir.

1. YouTube web sitesine gidin ve Google hesabınızı kullanarak oturum açın.

2. Ana sayfanın sağ üst köşesindeki profil resminize tıklayın.

3. Açılır menünün alt kısmında, varsayılan olarak kapatılacak olan Kısıtlı Mod'a tıklayın.

Kısıtlı Mod ile YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

4. Açılan açılır pencerede, açmak için Kısıtlı Modu Etkinleştir'in yanındaki anahtara tıklayın.

Kısıtlı Mod ile YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

5. Kısıtlı Modu etkinleştirdikten sonra, başka birinin kapatmasını önlemek için kilitleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Kısıtlı Mod açılır penceresinin altındaki bu tarayıcıda Kısıtlı Modu Kilitle'yi tıklayın. Ardından, tarayıcıyı kullanan bir sonraki kişinin YouTube şifrenizi bilmedikçe YouTube'u Kısıtlı Moddan çıkaramaması için hesabınızdan çıkış yapın.

Kısıtlı Mod ile YouTube ebeveyn denetimleri nasıl ayarlanır?

Hızlı ipucu: YouTube'un Kısıtlı Mod ayarı, hesabın tamamı için değil, yalnızca kullandığınız tarayıcı için geçerlidir. Dolayısıyla, Google Chrome'da Kısıtlı Mod'u açarsanız, Safari'de ve diğer tarayıcılarda da açmanız gerekir.

Optimum güvenlik için YouTube Kids nasıl indirilir?

Kısıtlı Mod'un ötesine geçmek ve çocuğunuz için daha da güvenli bir YouTube deneyimi oluşturmak için iPhone, iPad veya Android cihazınıza YouTube Kids uygulamasını indirmelisiniz. Uygulama, yalnızca ailelere uygun içeriği görüntülemek üzere tasarlanmıştır (her zaman mükemmel olmasa da).

YouTube Kids uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra, Google hesabı olan bir ebeveyn, belirli videolara erişimi sınırlamak, yalnızca önceden onaylanmış videolara izin vermek, ekran süresini sınırlamak ve daha fazlası için Ayarlar sekmesi aracılığıyla belirli YouTube Çocuk hesaplarını özelleştirebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

iPhone'unuzu nasıl sıfırlarsınız? Önceki

iPhone'unuzu nasıl sıfırlarsınız?

Nihayet The Matrix: Resurrections'ın ilk tanıtım videosu yayınlandı Sonraki

Nihayet The Matrix: Resurrections'ın ilk tanıtım videosu yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.