LAPSUS$ Hacker Grubu Nvidia'nın Ardından Samsung'u Hacklediğini Duyurdu

LAPSUS$ Hacker Grubu Nvidia'nın Ardından Samsung'u Hacklediğini Duyurdu

Nvidia'yı hackleyen grup şimdi de Samsung'dan şifreleme verilerini ve kaynak kodlarını içeren 190GB hassas veri sızdırıyor.

Geçtiğimiz hafta Nvidia'dan gizli bilgileri sızdıran bir hacker gurubu olan Lapsus$, yeni bir hedefe taşındığını duyurdu: Samsung.

Korsanlar, Samsung'un en yeni cihazları için şifreleme verileri ve kaynak kodu da dahil olmak üzere teknoloji devinden 190 GB'lik gizli bilgileri sızdıran bir saldırıyı üstlendiler.

Samsung'dan Açıklama Geldi

"Belirli şirket içi verilerle ilgili bir güvenlik ihlali oldu. İlk analizimize göre ihlal, Galaxy cihazlarının çalışmasıyla ilgili bazı kaynak kodlarını içeriyor, ancak tüketicilerimizin veya çalışanlarımızın kişisel bilgilerini içermiyor. Şu anda, işimiz veya müşterilerimiz üzerinde herhangi bir etki beklemiyoruz.

LAPSUS$ Hacker Grubu Nvidia'nın Ardından Samsung'u Hacklediğini Duyurdu

Nvidia'ya yapılan saldırıda 1 TB'ın üzerinde bilgi çaldığını ve fidye tuttuğunu açıklayan bu korsanlar, gözlerini dünyanın en büyük teknoloji şirketlerine dikmiş durumda.

Sızıntıda "Tüm Samsung cihazlarında kurulu her Güvenilir Uygulamadan kaynak kodu" ve "Qualcomm'dan gizli kaynak kodu" olduğu iddia ediliyor. Ayrıca biyometrik kilit açma işlemleri için algoritmaları ve Samsung'un mobil cihazlarıyla ilişkili oturum açma hizmeti olan Samsung hesaplarının kaynak  kodunun dahil olduğu belirtiliyor.

 


Yazarın Diğer Yazıları

YouTube Videoları Nasıl İndirilir? Önceki

YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Netflix, Rusya'da Hizmetlerini Askıya Alan Son Şirket Oldu Sonraki

Netflix, Rusya'da Hizmetlerini Askıya Alan Son Şirket Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.