Mi Band 4, Avrupa Piyasasına NFC Desteği Getiriyor!

Mi Band 4, Avrupa Piyasasına NFC Desteği Getiriyor!

Xiaomi firması tarafından piyasaya sürülen akıllı bileklik Mi Band 4, Çinde aktif olan NFC desteğini şimdide Türkiye'nin içinde bulunduğu Avrupa ülkelerine, Mastercard desteği ile getiriyor.

Hepimiz Mi Band 5'in piyasaya sürürmesini beklerken, Xiaomi firması Mi Band 4'te aktif olacak bir özellik duyurdu.

Xiaomi nihayet birkaç hafta içinde, Avrupa'da Mi Band 4'ün NFC sürümünü piyasaya süreceğini açıkladı. Şimdiye kadar, bu sürüm Çin'e mevcut bulunmaktaydı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, yakında Rusya'da ve daha sonra Avrupa'da satışa sunulacak.

Başlangıçta, sadece Mastercard desteklenecektir. NFC özelliğini kullanabilmeniz için kartlarınızı Mi Fit uygulamasına eklemeniz ve bölgenizi seçmeniz gerekecektir. 

Xiaomi Mi Band 4 <a href='/akilli-bileklik/'>akıllı bileklik</a> Mastercard desteği ile NFC özelliğini Avrupa'da olacak!

Mi Band 4, Avrupa Piyasasına NFC Desteği Getiriyor!

Mi Band 4 akıllı bilekliğe daha sonra, Visa, Google Pay ve PayPal desteği eklenecektir. Ancak bu konuda herhangi bir tarih verilmedi. Mi Band 5 akıllı bileklikte olacağı söylenen NFC desteği ile toplu taşımada temassız özelliği, Mi Band 4'de mevcut olacağı söyleniyor.

MasterCard PayPass, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Almanya, İtalya, Polonya, İsviçre, İngiltere, Fransa olduğu birkaç Avrupa ülkesinde mevcut durumdadır. 

Xiaomi Mi Band 4'ün NFC versiyonu ilk olarak Rusya'da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Daha sonra diğer Avrupa ülkelerinde aktif olacak. Maliyet olarak 58 $ olacağı ve normal Mi Band 4 bileklige göre, farklı bir fiyat etiketi ile geleceği söyleniyor.

Fiyat – Performans canavarı olan, Mi Band 4 akıllı bilekliğin özelliklerine hep birlikte tekrardan bakalım!

Xiaomi Mi Band 4, Türkiye Piyasasına NFC Getiriyor.

Xiaomi Mi Band 4 teknik özellikleri:

  • 0.95 inç (120 x 240 piksel) 400 nit parlaklığa kadar AMOLED 24bit renkli dokunmatik ekran, 2.5D çizilmeye karşı dayanıklı cam
  • Zaman, adımlar, kalp atış hızı, etkinlikler, hava durumu, uygulamalardan gelen bildirimler, aramalar ve daha fazlası, Müzik kontrolleri
  • Fotopletismografi (PPG) / Kalp atış hızı sensörü
  • Zindeliğinizi izler ve uykunuzu takip eder
  • Üç eksenli İvmeölçer + Üç eksenli Gyro, Kapasitif Aşınma İzleme Sensörü
  • 22.1g ultra hafif gövde
  • 5ATM (50 metre) suya dayanıklı
  • Bluetooth 5.0 LE
  • 20 güne kadar pil ömrüne sahip 135mAh Li-Ion polimer pil

Xiaomi hayranlarının merakla beklediği Mi Band 5 hakkında sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum. Xiaomi Mall WeChat hesabı, Xiaomi Mi Band 5'in tam çıkış tarihi hakkında bilgi verdi. Yeni nesil Mi Band 5 akıllı bileklik 11 Haziran'da bekleyenleri ile buluşacağı söyleniyor.

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik 11 Haziran'da piyasada!

Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklikte aktif olacak özellikler arasında, 1.2 inç daha büyük bir ekrana sahip olacak. Ayrıca, uluslararası sürüme sahip NFC desteği eklenecektir.

Mi Band 5'in destekleyeceğini duyduğumuz bir başka şaşırtıcı özellik de SpO2 (kan oksijen doygunluğu) ölçüm seçeneğidir. Kalp atış hızı izlemeyi geliştirecektir. Sağlık fonksiyonlarının sizin için en üst seviyeye yer alacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sadece en keskin gözlerin yakalayacağı film detayları Önceki

Sadece en keskin gözlerin yakalayacağı film detayları

VIVO X50 Serisi Telefonlar: 6 Haziran'da Piyasaya Sunulacak! Sonraki

VIVO X50 Serisi Telefonlar: 6 Haziran'da Piyasaya Sunulacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.