Microsoft Edge Tarayıcısı Yeni Özellikler Kazanıyor


Microsoft firması tarafından geliştirilen Microsoft Edge tarayıcısı, kullanıcıları için geçmiş ve açık sekmeleri eşitleme özellikler kazandı. Ayrıca, Microsoft Edge Tarayıcısı Windows 10'da %27 daha az RAM kullanacağı bildirildi.

Microsoft firmasının kendisine ait olan tarayıcısı; yeni özellikler geliştirmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirket hazırladığı yeni çalışmaya göre, Microsoft Edge tarayıcısının deneysel olmayan kararlı sürümünün kullanıcılarına, sekmeler arasında senkronizasyon özelliğini kullanıma sunuyor.

Bu noktaya kadar, yeni Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcı, şifreleri ve yer imlerini senkronize etti ve ayrıca açık web sitelerinin bir mobil cihazdan bir bilgisayara gönderilmesine izin verdi. 

Microsoft Edge tarayıcısı, Google firmasına ait olan Chrome tarayıcısında mevcut olan, kullanıcılarına geçmişi ve sekmeleri eşitleme özelliklere Microsoft Edge tarayıcısına geldiği açıklandı.

<a href='/microsoft/'>Microsoft</a> Edge Tarayıcısı, Yeni Özellikler Kazanıyor

Microsoft Edge Tarayıcısı Yeni Özellikler Kazanıyor

İlk olarak bu özellik Aralık ayında, tarayıcının beta sürümünde geçmişin ve sekmelerin senkronizasyonunu test etmeye başladı. Hızlı bir test aşamasından sonra yeni özellik kullanıma sunuldu.

Microsoft Edge tarayıcına gelen bu yenilikler sunucu tarafında otomatik olarak yapılır, böylece kullanıcıların yeni özelliği almak için herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmaz. İşlev, senkronizasyonun gerekli olduğu tüm cihazlarda etkinleştirilmelidir. Yeni ayarlar hem Windows bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için mevcuttur.

<a href='/microsoft/'>Microsoft</a> Edge Tarayıcısı, Yeni Özellikler Kazanıyor

Microsoft Edge Tarayıcısı Artık Windows 10'da %27 Daha Az Ram Kullanıyor

Tarayıcılar çok fazla RAM kullandığında, cihazların tüm işletim sistemini yavaşlatır. Bu durumun önüne geçmek için, kullanıcıların açık sekme sayısını sınırlaması gerekir. Ancak tarayıcı geliştiricileri, Microsoft Edge'de olduğu gibi bellek kullanımını biraz iyileştirebilir.

Microsoft, Edge kendi tarayıcısını ön plana çıkarmak için birçok alanda yenilik yaptığının altını çiziyor. Microsoft'un blogunda belirttiği gibi daha az bellek kullanıyor, şirketin misyonu Windows işletim sistemini kullanan kişiler için, en iyi tarayıcıyı sağlamak. 

Son dönemde Microsoft büyük bir yenilik yaparak; Edge Chromium motoruna geçti ve daha hızlı çalışmaya başladı. Windows, 10 Mayıs 2020 güncellemesinin yayınlanmasının ardından tarayıcı, RAM açısından daha da ekonomik hale geldi. 

Şirket, Windows 10'na sahip cihazlarda %27'den daha az RAM kullandığı açıklandı. Microsoft, "bireysel cihazlardaki performansın konfigürasyona ve kullanıma bağlı" olduğuna dair bir açıklama yaptı.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Google Drive nasıl kullanılır?

Sonraki

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.