Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı


Samsung firması Galaxy Note serisinde gördüğümüz S Pen kalem teknolojisini ilk defa katlanabilir Samsung Galaxy Z Fold 3 kullanmak istiyor. Cihaz hakkında ilk görseller yayınlandı!

Samsung firması 2021 yılında piyasaya süreceği amiral gemisi akıllı telefonlar için çalışmalarına devam ediyor. Şirket bu dönemde özellikle, katlanabilir akıllı telefonlarının tasarımına önem gösterecek.

Samsung, daha önce Galaxy Note serisinde öne çıkan özelliklerinden birini diğer amiral gemisi akıllı telefonları için kullanılabilir hale getireceğini ima etti. Katlanabilir Samsung Galaxy Z Fold 3'ün S Pen kalemi desteğiyle bu akıllı telefonlardan biri olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3, esnek bir ekrana ve kalem desteğine sahip ilk katlanabilir Samsung akıllı telefon olma özelliğine sahip olacak. LetsGoDigital web sitesi yayınlanan görüntülerde; S Pen kalemi ile tasarlanan Samsung Galaxy Z Fold 3'ün yeni bir üç boyutlu modelini ve yüksek kaliteli görüntüleri yayınlandı.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı

LetsGoDigital'e göre Samsung Galaxy S21'den farklı olarak Galaxy Z Fold 3'te ayrıca gövde içinde bir stylus bölmesi bulunacak. Beklendiği gibi, Galaxy S21 akıllı telefonlar bir kalemle çalışabilecek ancak S Pen'in ayrıca satın alınması gerekecek ve bunun için kasada bir bölme olmayacak.

Geçen yılki Galaxy Z Fold ile karşılaştırıldığında, Galaxy S21 örneğini takiben ana kameranın yeniden tasarlanması bekleniyor, harici ekranın çözünürlüğü Full HD'ye ve yeni nesil koruyucu ultra ince cam UTG'ye (Samsung Ultra İnce Cam) ile donatılacak. Son model teknolojiyi bünyesinde barındıracak akıllı telefon 2048 x 1536 piksel ekran çözünürlüğü ile gelecek.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı

Yayınlanan raporlara göre Katlanabilir Galaxy Fold 3 akıllı telefon, yeni bir ekran teknolojisi kullanacak. Cihaz, S Pen kalemin basıncına dayanması için direnci artıracak. Cihazın gövdesi önceki seriye göre biraz daha kalın olacak. Bunun nedeni, chiazın kalem desteği alması ve UTG cam teknolojisini kullanması olarak gösteriliyor.

Daha önce yayınlanan bilgiye göre Galaxy Z Fold 3, S Pen kaleme yer açmak için kamera bölümünü değiştirecek. Bu akıllı telefonda, ekran altı kamera teknolojisi kullanılacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün teknik özelliklerine gelirsek; Qualcomm Snapdragon 888 adlı son model bir işlemciyi bünyesinde barındıracak. Cihazın bir kısmının, Samsung firmasının kendi işlemcisi olan Exynos 2100 ile gelebileceği konuşuluyor. Ayrıca Cihaz Android 11 ve One UI 3.1 güncellemesine sahip olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Samsung'un 2021'de tanıtacağı son amiral gemisi olması bekleniyor. Resmi lansmanı Ekim'e kadar gerçekleşmeyecek.  


Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft Edge Tarayıcısı Yeni Özellikler Kazanıyor Önceki

Microsoft Edge Tarayıcısı Yeni Özellikler Kazanıyor

WhatsApp Tarafından Engellenmeden Önce: Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz Sonraki

WhatsApp Tarafından Engellenmeden Önce: Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.