Microsoft "Surface Neo" bilgisayarın çıkış tarihini erteledi

Microsoft

Coronavirüs pandemisi nedeniyle birçok teknoloji firması ürünlerinin çıkış tarihi ertelenmişti. Bu ertelemeye Micrrosoft yeni çıkartacağı çift ekranlı Surface Neo bilgisayarda eklendi.

Coronavirüs pandemisi etkisi ile, dünyanın dört bir yanındaki teknoloji organizasyonları iptal oldu, firmalar tek tek yeni çıkartacağı cihazları kendi çabaları ile tanıtımını yapmaya veya cihazları tanıtımını ertelemeye başladı.

Yazılım ve Teknoloji devi Microsoft'un, 2020 sezonunda piyasada sürmeyi planladığı son teknoloji ile donattığı bilgisayarı üzerinde çalıştığını açıkladı. Windows 10X işletim sistemi ile piyasaya çıkacağını söylediği çift ekranlı bilgisayarı Surface Neo bilgisayarı üzerinde çalışmalarının devam ettiğini ve çıkış tarihinin ertelenebileceğini söyledi.

Microsoft firması, Windows 10X'i yazılımını çift ekranlı cihazlarına uyacak bir şekilde geliştirdiğini söyledi.

Ancak şirketin Windows 10X ile dizüstü bilgisayar ve “ikisi bir arada” cihazlar için de destek sunmaya karar verdiği ve Windows 10X'in çıkışını ertelediği söyleniyor. Tabii ki, katlanabilir, bükülebilir ve döndürülebilir ekranların piyasada hızla yayılması, Microsoft'un çift ekranlı cihazı piyasanın en yenilikçi ürünü olmayabilir.

Microsoft'un Ürün Sorumlusu Panos Panay

Microsoft "Surface Neo" bilgisayarın çıkış tarihini erteledi

Microsoft'un Ürün Sorumlusu olan Panos Panay yaptığı açıklamada, teknik ekiplerini dahada güçlendirerek bu yıl içinde çift ekranlı Surface Neo serisi cihazları piyasa sürmek için heyacan duyduğunu söyledi.

Ancak, devam eden coronavirüs pandemisi nedeniyle ürünün piyasaya çıkması konusunda bazı geçikmeler yaşanabileceği söyleniyor.

Açıklanan raporda, Microsoft'un yakın gelecekte piyasaya sürmeyi planladığı Akıllı Android Telefonu Surface Duo'nun çıkış tarihinin erteleme planlarının olmadığını açıkladı.

Yani yakın bir zamanda Microsoft'un yeni Akıllı Android Telefonu Surface Duo'nun tanıtımını yapacağını ve çok geçmeden piyasaya süreceğinin sinyalini vermiş oldu.

Microsoft Surface Duo


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Gamepower Sendo İnceleme | Dünya'nın En Hafif Oyuncu Mouse'u Önceki

Gamepower Sendo İnceleme | Dünya'nın En Hafif Oyuncu Mouse'u

The Platform Filmindeki En Dikkat Çekici 5 Detay Sonraki

The Platform Filmindeki En Dikkat Çekici 5 Detay

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.