Muhtemelen hiç fark etmediğiniz 16 unutulmaz film hatası


Muhtemelen daha önce hiç fark etmediğiniz, ancak gördüğünüz anda bir daha unutamayacağınız 16 film hatasını paylaşıyoruz. Bu filmleri bir daha asla aynı şekilde izlemeyeceksiniz!

Film severler izledikleri filmlerde hata ve tutarsızlıkları yakalama konusunda oldukça yeteneklidir. Bir karakterin görünümündeki veya bir nesnenin konumundaki her küçük değişiklik genellikle sinemalarda yeni bir film ortaya çıkar çıkmaz keskin gözlü bir gözlemci tarafından fark edilir. Bununla birlikte, birçok insanın gözden kaçırmasına neden olacak kadar ince olan bazı hatalar vardır.

Muhtemelen hiç fark etmediğiniz 16 unutulmaz film hatası


1
Twilight
Filmi dikkatlice izlerseniz, kameranın yansımasını araba penceresinde görebilirsiniz. Bu aslında birçok yönetmenin yakalayamadığı yaygın bir hatadır. Twilight filmi de bu hatadan nasibini almış.

2
Inglourious Basterds
Alman subayının göğüs amblemi bir anda kaybolur ve daha sonra bir sahnede tekrar ortaya çıkar.

3
Avatar
Jake kapsülü açtığında, tekerlekli sandalyenin yoktur. Bir dakika sonra yanında yoktan var olur.

4
Terminator 2: Judgement Day
Filmin başlarında Terminatör, John'u, T-1000'den kendi bedeniyle kurşunlara karşı koruyor ve bütün şarjörü sırtına yiyiyor. Paltosu kurşun delikleri ile kaplıdır. Ama birkaç dakika sonra yeni gibi görünüyor.

5
Terminatör 2: Kıyamet Günü
T-1000'in John Connor'ın peşindeyken sürdüğü kamyon köprünün üzerinden düştüğünde ön camları düşer. Bir sonraki çekimde yine oradadır mucizevi şekilde.

6
The Avengers
Thor'un etrafındaki her şeyi yok ettiği sahnede, bir arabanın tamponu mucizevi bir şekilde iyi eskisinden daha iyi hale gelir.

7
Dallas Buyers Club
Bu film 1985 yılında geçiyor, ancak bir sahnede duvarda bir Lamborghini Aventador posteri görüyoruz. Halbuki bu araba 2011 yılında piyasaya sürüldü.

8
Titanic
Görünüşe göre iki Titanik varmış. Aksi takdirde, güvertenin değişen görünümünü nasıl açıklayabiliriz?

9
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Jack Sparrow'un çetesinde günümüz modasının hayranları olan birkaç korsan vardı.

10
Terminator 3: Rise of the Machines
Bir sahnede, John ve Kate küçük beyaz bir uçakla uçarlar. Yandaki numara ilk olarak N3035C olarak görünür. İniş yaptıktan sonra sayı, N3973F olarak değişir. Ama sonra yere indiklerinde ilk sayı yeniden ortaya çıkar.

11
Marie Antoinette
Sofia Coppola'nın yönettiği Fransa kraliçesinin biyografisinde gerçekten şok edici bir hata var. Converse ayakkabılarının 18. yüzyılda aristokrasi arasında popüler olduğu görülüyor!

12
Alien
Mürettebat yaratık gemisini bulduğunda, Kane'nin uzay giysisi içinde özel bir şapka giydiğini fark ediyoruz. Daha sonra onu hastanede gördüğümüzde, yüzüne bağlı uzaylı yaratığı ortaya çıkarmak için kaskı çıkarılıyor - ama şapka ortadan kaybolmuştur.

13
The Usual Suspects
Uçağın havaalanına ilk geldiğini gördüğümüzde dört motoru var. Bir saniye sonra ikisini kaybetmiş gibi görünüyor.

14
Ted
Ana karakter John, filmin neredeyse tüm sahnelerinde akıllı telefonunu baş aşağı tutuyor gibi görünüyor. Yine de bu durum iletişim kurmasını engellemiyor gibi görünüyor!

15
Gladyatör
Gladyatör filmi döneminde hiç uçak olmadığına eminiz. Böyle bir hatayı nasıl yapabilir ve film sinemalara gelmeden önce nasıl fark edemezsiniz?

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

iPhone 12, Kutuda 20W Hızlı Şarj Cihazı İle Gelebilir

Sonraki

Gizli yeteneklerine çok şaşıracağınız 20 ünlü

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.