Neredeyse Başka Oyuncular Tarafından Oynacak 20'den Fazla Kült Rol

Neredeyse Başka Oyuncular Tarafından Oynacak 20'den Fazla Kült Rol

Sizler için film dünyasının perde arkasına gizlice girdik ve hangi oyuncuların klasik, sevilen rolleri oynaması gerektiğini ancak nedense oynamadığını öğrendik.

Tıpkı tarih gibi, Hollywood da varsayımsal durumlardan hoşlanmaz. Bununla birlikte, belirli gerçekleri öğrendikten sonra, kendinizi bu türden bir "ne olurdu" düşüncesinden kurtarmak zor olabilir. Örneğin, Neo'nun rolü Sandra Bullock için yazılmış olsaydı Matrix nasıl görünürdü? Ya da Dumbledore, Ian McKellen tarafından oynansaydı nasıl olurdu? İster inanın ister inanmayın, bu söylediklerimizin gerçeğe dönüşme şansı oldukça yüksekti.

Neredeyse Başka Oyuncular Tarafından Oynacak 20'den Fazla Kült Rol


1
Filmin yapımcıları, Sandra Bullock için The Matrix'teki Neo rolünü yeniden yazmaya hazırdı.
Oynayan: Keanu Reeves
Yapımcı Lorenzo di Bonaventura röportajlarından birinde, The Matrix'in ilk aşamalarında Neo'nun neredeyse bir kadın tarafından canlandırılacağını söyledi. Ona göre, doğru ünlüyü bulmaya çalışırken, Sandra Bullock'u ana rol olarak gördüler ve hatta ona teklif edildi. "Onunla ilgilenip ilgilenmediğini görmek için ona senaryoyu gönderdik. Ve eğer ilgisini çekerse, değişikliği yapmaya çalışırdık." diye ekledi. Ancak Bullock üçlemede yer almakla ilgilenmiyordu.

2
Elizabeth Banks, yaşı sorun olmasaydı ilk Örümcek Adam'ın kız arkadaşı olabilirdi.
Oynayan: Kirsten Dunst
Elizabeth Banks, 2002'de çekilen ekran versiyonunda Örümcek Adam’ın kız arkadaşının rolünü üstlenmek istedi. “Tobey Maguire'la birlikte ilk Örümcek Adam filminde Mary-Jane Watson rolü için ekran testi yaptım. Tobey ve ben temelde aynı yaştayız ve bana onu oynayamayacak kadar yaşlı olduğum söylendi ”dedi aktris bir röportajında. Ama sonunda yapımcılar Mary-Jane rolünü Banks'tan yaklaşık 8 yaş küçük olan daha genç bir oyuncu olan Kirsten Dunst'a vermeyi seçtiler.

3
Uma Thurman, Yüzüklerin Efendisi'nde Éowyn'i oynama teklifini geri çevirdi.
Oynayan: Miranda Otto
Quentin Tarantino'nun birçok filminin yıldızı olan Uma Thurman, gece geç saatlerde yapılan bir talk show sırasında, Yüzüklerin Efendisi'nin tv versiyonunda Éowyn rolü teklif edildiğini itiraf etti ancak teklifi geri çevirdi. "Bunu şimdiye kadar verdiğim en kötü kararlardan biri olarak görüyorum," diye ekledi.

4
Millie Bobby Brown, Logan filminde X-23'ü oynamayı hayal ediyordu.
Oynayan: Dafne Keen
Hiç şüphe yok ki, Stranger Things dizisindeki Eleven rolüyle ünlenen Millie Bobby Brown, mutant X-23 rolü için mükemmel olurdu. Ancak, aktrisin iddia ettiği gibi "hayatının en iyi seçmelerine" rağmen bu rolü kendi başına oynama şansı bulamadı.

5
Scarlett Johansson, Sefiller filmindeki Fantine rolü için bir seçmelere katıldı.
Oynayan: Anne Hathaway
The Black Widow Scarlett Johansson, Victor Hugo'nun romanından uyarlanan müzikalin film uyarlamasında Fantine rolünü oynamak istedi. Seçmelere gitti, ancak larenjit hastalığına yakalandı, bu da onu rol için aday listesinden çıkardı. Aktris, "Ve şimdi filme baktığımda, Anne Hathaway'in o performansının üstesinden gelemeyeceğimi düşünüyorum," dedi. "Mükemmeldi ve bence kaderde böyle olması gerekiyormuş."

6
Cher, korkunç aile hakkındaki filmde Morticia Addams rolü için düşünüldü.
Oynayan: Anjelica Huston
Cher, Morticia Addams rolünü resmi olarak geri çevirmedi ve sinema stüdyosu projeye katılımı konusunda ısrar etti. Ancak filmin yönetmeni Barry Sonnenfeld, filmin kadrosunun dengeli olmasını ve tek bir ünlünün etrafında kurulmamasını istedi.

7
Bradley Cooper, The Green Lantern rolünü almayı hayal ediyordu, oyunculuğunu abarttı.
Oynayan: Ryan Reynolds
Oyuncu, seçmelerde bir nedenden dolayı Batman'ın sesiyle konuşmaya karar verdiğini itiraf etti, “Maskeyi taktım ve yönetmen 'Tamam Bradley, normal ol ve konuş' dedi. , anladım dedim... [derin, çakıllı bir Batman sesiyle]. Sally, eğer beni dinlemezsen aileni götürmek zorunda kalacağız! '' Yani, sonunda rolü alanın Reynolds olması şaşırtıcı değil.

8
Ian McKellen'e büyücü bir çocuk hakkındaki hikayede Dumbledore olma şansı teklif edildi.
Oynayan: Michael Gambon
Harry Potter ile ilgili ilk 2 filmde Dumbledore rolünü oynayan Richard Harris, 2002 yılında öldüğünde, rol ilk olarak Ian McKellen'e teklif edilmişti. Ama reddetti çünkü "Bu rolü beni onaylamadığını bildiğim bir oyuncudan devralamazdım." Harris bir keresinde McKellen hakkında "teknik olarak zeki ama tutkusuz" olduğunu söylemişti. Sonunda rol Michael Gambon'a gitti.

9
Başlangıçta Salt filminde ana karakter olması gereken Tom Cruise'du.
Oynayan: Angelina Jolie
Cruise'un karakterinin adı Edwin A. Salt'dı. Ancak, oyuncu zaten başka projelerle uğraştığı için rolü geri çevirdi. Daha sonra onu alan Angelina Jolie oldu ve karakteri Evelyn Salt'ın senaryosu değiştirildi.

10
Halle Berry, son on yılın en iyi casus dizisi Homeland'de oynayabilirdi.
Oynayan: Claire Danes
Başlangıçta Showtime, Carrie Mathison rolü için Oscar ödüllü aktris Halle Berry'yi düşündü. Bununla birlikte, sonunda, Temple Grandin filmindeki rolüyle bir dizi ödül kazanan genç Claire Danes'i seçtiler.

11
Riz Ahmed, Slumdog Millionaire'deki Jamal Malik rolü için düşünüldü.
Oynayan: Dev Patel
Oyuncu Dev Patel, Slumdog Millionaire filmindeki Jamal Malik rolü sayesinde popüler oldu. Bununla birlikte, rolü filmde başrol için aday olan Riz Ahmed oynasaydı işler farklı gidebilirdi. Riz, Patel'den önce bu rol için seçmelere katıldı ve onu alamayınca, ana karakterin ağabeyi rolünü almaya karar verdi, ancak onu da alamadı.

12
Christopher Plummer, Yüzüklerin Efendisi'ndeki Gandalf rolünü neden geri çevirdiğini tam olarak hatırlayamıyor.
Oynayan: Ian McKellen
Oyuncu, J. R. R. Tolkien’in roman serisinin büyük bir hayranı olmasına rağmen, Gandalf rolünü geri çevirdi. Plummer bir talk şovunda neden böyle bir karar verdiğini hatırlayamadığını itiraf etti, ancak Yeni Zelanda'da aynı franchise üzerinde çalışarak 3-4 yıl geçirme perspektifi, onun yaşında bir kişisi için çok radikal bir adım gibi görünüyordu. Oyuncu, "Nalları dikmeden önce ziyaret etmek istediğim başka ülkeler de var diye düşündüm," diye ekledi.

13
Benedict Cumberbatch True Blood TV dizisinde başrol oynayabilirdi.
Oynayan: Stephen Moyer
True Blood'ın gerçek hayranları, Bill'i canlandıran aktör Stephen Moyer'in, dizideki meslektaşı Anna Paquin ile evlendiğini zaten biliyor. Başlangıçta, bu rol için seçmelere giren Benedict Cumberbatch'ti.

14
Jennifer Lawrence,
Oynayan: Emma Stone
Emma Stone'a ün kazandıran komedi Easy A, farklı ve daha az yetenekli aktris Jennifer Lawrence'ı ünlü yapabilirdi. Bu rol için seçmelere katıldığını ve gerçekten istediğini itiraf etti. Her şeyin sonunda olduğu gibi olması güzeldi.

15
Tom Hanks’ın yoğun programı, Jerry Maguire’da başrol oynamasını engelledi.
Oynayan: Tom Cruise
Tom Hanks'ın "Bana parayı göster!" Diye bağırdığını hayal edin. Aslında onu görselleştirebilirsiniz. Filmin yönetmeni Cameron Crowe, ana rolde Hanks'ı hayal eden senaryoyu yazdı, ancak çekimler başladığında çok fazla zaman geçti ve oyuncu rolü kaçırdı.

16
Angelina Jolie, Gravity filminde bir araştırma astronotunun imajını somutlaştırmayı başaramadı.
Oynayan: Sandra Bullock
Başlangıçta, Alfonso Cuarón’un Gravity filminde ana rolü oynaması beklenen kişi Jolie idi. Ancak Jolie, oyunculuğu için Oscar'a aday gösterilen Sandra Bullock'un rolü almasından ötürü filmde yer almayı reddetti.

17
Matthew Broderick, Breaking Bad'deki Walter White rolünü geri çevirdi. Çok şükür...
Oynayan: Bryan Cranston
Dizinin yaratıcısı Vince Gilligan, Bryan Cranston'dan kötü yola sapmaya karar veren bir kimya öğretmenini oynamasını istedi. Bununla birlikte, AMC TV kanalının yönetimi, ünlü birinin dizide başrol oynamasını istedi. Ferris Bueller’s Day Off filmindeki rolüyle ünlü Matthew Broderick adaylardan biriydi, ancak oyuncu teklifi geri çevirdi.

18
Scott Eastwood, çıplak sahneler yüzünden Grinin Elli Tonu'nda olmayı reddetti.
Oynayan: Jamie Dornan
Röportajlarından birinde Scott Eastwood, Christian Gray rolünü geri çevirme nedenini şöyle açıkladı: “İçeri girip okumamı ve test etmemi istediler. Ama senaryoları yoktu. Senaryonun olmadığı bir filmde olmak istemem." Oyuncu ayrıca, filmin yaratıcılarının bazı sahnelerde tamamen çıplaklık istediklerini de sözlerine ekledi. "Benim için olması imkansız bazı şeyler vardı" diye ekledi.

19
Paul Giamatti, The Office serisinin ana karakterlerinden biri olabilirdi.
Oynayan: Steve Carell
Bugün, Steve Carell'den başka birinin Michael Scott rolünü oynadığını hayal etmek zor. Ancak NBC başkanı Kevin Reilly, bu rol için Paul Giamatti'yi tavsiye etti. Oyuncu teklifi geri çevirdi ve teklif Carell'e gitti.

20
Goldie Hawn, kızı Kate Hudson'a 10 Things I Hate About You filminde oynamamasını söyledi.
Oynayan: Julia Stiles
Romantik komediler konusunda gerçek bir uzman olan Kate Hudson'ın kült gençlik filmi 10 Things I Hate About You'da Kat Stratford rolünü oynaması gerekiyordu. Ancak annesi oyuncu Goldie Hawn senaryoyu beğenmedi ve kızını projede yer almayı reddetmeye ikna etti.

21
Cate Blanchett'in psikolojik dram Closer'da rol alması gerekiyordu.
Oynayan: Julia Roberts
Pretty Woman yıldızı Julia Roberts, yönetmen Mike Nicholls’ün Closer filmindeki Anna Cameron rolüyle ilgili listesindeki ilk aktris değildi. Cate Blanchett başlangıçta bu rol için düşünülüyordu, ancak o sırada daha yeni bir bebeği olmuştu.Dwayne Johnson, Jack Reacher'ın aynı adlı filmdeki rolü için seçmelere katıldı.


22
Oynayan: Tom Cruise
Dwayne "The Rock" Johnson, bir aksiyon filmine katılmasının, filmin küresel gişede başarısının anahtarı olduğunu defalarca kanıtladı. Bununla birlikte, 2011'de, dedektif gerilim filmi Jack Reacher'ın çekimleri başladığında, film yaratıcıları farklı ve ondan daha az ünlü olmayan oyuncu Tom Cruise'u seçtiler. "Evet, karakteri seviyorum. "Yaklaşık 10 yıl önce rolün peşinden gittim ama Cruise aldı. Her zaman aç kalmak benim için büyük bir motivasyondu, ”Dwayne bir keresinde Twitter sayfasında böyle yazmıştı.

Yazarın Diğer Yazıları

Instagram: Kötü Niyetli DM'leri Filtreyecek Yeni Özelliği Duyurdu Önceki

Instagram: Kötü Niyetli DM'leri Filtreyecek Yeni Özelliği Duyurdu

Aşkın her türlü güzelliğini anlatan 19 film Sonraki

Aşkın her türlü güzelliğini anlatan 19 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.