Netflix geçmişinizi nasıl silebilirsiniz: İzlemeye Devam Et listenizi silin


Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et listenizdeki öğeleri silin ve temiz bir başlangıç yapın.

Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak, hizmetteki geçmişinizi silmenize olanak tanır. Netflix'te daha önce izlediğiniz her şeyi tamamen silemezsiniz (algoritmanın önerilerinden yeni bir başlangıç yapmak istiyorsanız yeni bir profil oluşturabilirsiniz). Artık girişleri İzlemeye Devam Et listesinden silebilirsiniz, bu muhtemelen çoğu kullanıcı için yeterlidir.

Şu anda, bu özellik yalnızca Android ve iOS'ta kullanılabilir ve şimdiye kadar yalnızca Android modelde test ettik. Yine de, Netflix geçmişinizi silmek işe yarıyor ve İzlemeye Devam Et listenizdeki bir girişi kaldırmak, o TV dizisini veya filmi tüm cihazlardan silecektir.

Netflix geçmişinizi nasıl sileceğinizi aşağıda açıkladık.

Netflix İzlemeye Devam Et listeniz nasıl silinir?

Netflix geçmişinizi silmek basittir. Android veya iOS cihazınızda Netflix uygulamasındaki İzlemeye Devam Et listesine gidin, ardından herhangi bir girişteki üç noktayı tıklayın. Bir alt menü açılacaktır. 'Sıradan kaldır' yazan alt seçeneği işaretleyin.

Yaptığınız seçimi onaylayan bir menü açılacaktır. Bunu yapmak, söz konusu filmi veya diziyi İzlemeye Devam Et sırasından kaldırır, ancak daha sonra öğeyi ayrı ayrı arayabilir ve isterseniz bıraktığınız yerden izleyebilirsiniz.

Aşağıda, nasıl çalıştığını adım adım gösteren bir resim paylaştık:

<a href='/netflix/'>Netflix</a> İzlemeye Devam Et listeniz nasıl silinir?

Netflix İzlemeye Devam Et listenizdeki içerikleri neden silmelisiniz?

Bu kolay: belki de nefret ettiğiniz dizinin bir bölümünü izlediniz ve Netflix uygulamasını her açtığınızda bunu görmekten nefret ediyorsunuz. Belki de özellikle yalnız kaldığınız bir gecede utanç verici bir erotik gerilim izlediniz ve şimdi Chris Hemsworth'ün Extraction filmi için  gelen arkadaşlarınız var (oh hayır!).

Netflix geçmişinizi silmek isteyebileceğiniz bunun gibi bir çok neden var ve nihayet ana sayfanızı beğeninize göre düzenleyebilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

En sevdiğimiz filmler eski bir kitap olsaydı nasıl görünürdü?

Sonraki

Twitter'ı (ve Korkunç Tweetlerinizi) nasıl silebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.