Netflix, Squid Game dizisinden 900 milyon dolar gelir elde ediyor

Netflix, Squid Game dizisinden 900 milyon dolar gelir elde ediyor

Yayınlanan raporlara göre, ilk sezonda 21.4 milyon dolar harcayan Netflix'in kazancının 891 milyon dolar olması bekleniyor.

Bloomberg tarafından sunulan rapora göre, popüler dizi "Squid Game" Netflix'e 900 milyon dolarlık bir değer kazandıracak.

Raporda Squid Game'in yapımının 21,4 milyon dolara mal olduğunu da ortaya koydu, Netflix'in yaklaşık 40 kat kar elde ettiğini gösteriyor. Bölüm başına yaklaşık 2,4 milyon dolar, bu Netflix'in diğer içeriklerine göre çok daha ucuz bir yapım olduğunu gösteriyor. 

Squid Game, 132 milyon kişinin en az iki dakika izlediği, küresel bir hit olmakla birlikte Netflix'in en çok izlenen orijinal dizisi haline gelerek, 82 milyon kişi tarafından görülen önceki rekor sahibi Bridgerton'ı geride bırakıyor.

Güney Kore dizisi Squid Game, çok borcu olan insanların büyük bir nakit ödül kazanmak için yarıştığı acımasız bir yarışma hakkındadır. Yarışmacılar bir dizi çocuk oyunu oynuyorlar, ancak kaybederlerse öldürülüyorlar.

Bloomberg'e göre Squid Game'i başlatan insanların %89'u en az 75 dakika izlediği düşünülüyor. İzleyicilerin %66'sının veya 87 milyon kişinin çevrimiçi olduğu ilk 23 gün içinde diziyi bitirmeyi düşünülüyor.


Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-10-18/new-show-dethrones-squid-game-on-u-s-netflix-char

Yazarın Diğer Yazıları

Microsoft, Kendi Ana İşlemcisi İçin Çalışmalara Başladı Önceki

Microsoft, Kendi Ana İşlemcisi İçin Çalışmalara Başladı

Dizüstü Bilgisayarınız Donarsa Ne Yapmalısınız? Sonraki

Dizüstü Bilgisayarınız Donarsa Ne Yapmalısınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.