Oppo, 31 Temmuz'da Wear OS İşlemcili Akıllı Saat Yayınlayacak

Oppo, 31 Temmuz'da Wear OS İşlemcili Akıllı Saat Yayınlayacak

Oppo daha önce Çin piyasasına sürdüğü akıllı saatin küresel versiyonunda bazı değişikler yaparak, 31 Temmuz'da piyasaya süreceğini açıkladı. Saatin en dikkat çeken özelliği, Wear OS işletim sistemi ile kullanıcılarına ulaşacak olmasıdır.

Oppo markası diğer Çinli teknoloji üreticileri gibi farklı alanlarda farklı model üretmeye devam ediyor. Şirket yaptığı açıklamaya göre, 31 Temmuz tarihinde Google Wear OS işletim sistemi tarafından desteklenen bir akıllı saati kullanıcılarına sunacağını açıkladı.

Aslında piyasaya sürülecek bu saat Oppo'nun daha önce yayınladığı akıllı saatin küresel versiyonu olarak karşımıza çıkacak. Şirket, Mart ayında OPPO'nun kendi ColorOS işletim sistemini kullanan Oppo Watch'u piyasaya sürdüğünü biliyoruz.

Oppo firması bu akıllı saati, Çinli kullanıcılar için piyasaya sürmüştü ve Çinli kullanıcılar Oppo Watch'ın kullanımından memnun kaldıklarını açıklamıştı. Yakında küresel kullanıcılar içinde piyasaya sürülecek Oppo Watch, kullanıcılarıda memnun edeceği ve isteklerini fazlası ile karşılayacakları söyleniyor.

<a href='/oppo-watch/'>Oppo Watch</a> küresel piyasada satışa çıkacak!

Oppo, 31 Temmuz'da Wear OS İşlemcili Akıllı Saat Yayınlayacak

OPPO yayınladığı görüntülüre göre, küresel OPPO Watch'un tasarımda Apple Watch'a çok benzediği görülüyor. Çince sürümü Apple Watch'a benzer olması kullanıları memnun etmiş gibi gözüküyor. Çinli versiyonundan ayrılan en büyük temel farkı, esas olarak Batılı tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak işletim sistemidir. Çünkü yeni gelecek akıllı saat Wear OS işletim sistemi ile karşımıza çıkacak.

Spesifikasyonlara gelince, aksesuarla ilgili bazı detaylar FCC'nin veritabanındadır. Bu aksesuarlar orijinal Oppo Watch ile tamamen aynı durumdadır. Yakında piyasaya sürülecek Oppo akıllı saat, Snapdragon Wear 2500 yonga seti ile güçlendirilecek.

Bu yonga seti, Çince sürümle gelen aynı yonga setidir. Akıllı saat 1GB RAM ve 430 mAh batarya ile güçlendirilecek. Cihaz ayrıca 402 x 476 çözünürlüğe sahip 1,9 inç AMOLED ekrana sahip olabilir.

Oppo Watch, Google Wear OS işlemciyi kullanacak!

Şu an itibariyle, bu cihazın fiyatı veya kullanılabilirliği hakkında hiçbir bilgi tarafımıza gelmedi. Ama Oppo'nun Çinli sürümünün özelliklerine bakarak yeni piyasaya çıkacak Oppo Watch hakkında bazı net bilgiler edinebiliriz.

Oppo Watch Akıllı Saatin Özellikleri:

  • 1,6 inç (320 x 360 piksel) (41 mm) AMOLED ekran / 1,91 inç (402 x 476 piksel) (46 mm) kavisli AMOLED ekran
  • Qualcomm Snapdragon 2500 ve Apollo 3 işlemci
  • 1 GB RAM, 8 GB depolama
  • 3 eksenli ivmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü, Jeomanyetik sensör, Barometrik basınç sensörü, Optik kalp atış hızı sensörü, Ortam ışığı sensörü
  • İç ve dış mekan koşu, açık yürüyüş, açık bisiklet, yüzme reklamı izleme
  • Android 6.0 ve üstü ile uyumlu ColorOS Watch
  • Suya dayanıklı (5ATM 46mm / 3ATM 41mm)
  • ESIM, WiFi 802.11n 2.4GHz, Bluetooth 4.2 LE, dahili GPS, ödemeler için NFC ile 4G
  • 20 saat kullanımla 41 mm, uzun pil modunda 14 gün için 300mAh (tipik) / 289mAh (minimum)
  • 40 saat kullanımla 46 mm, uzun pil modunda 21 gün için 430mAh (tipik) / 416mAh (minimum)

Yukarıdaki özellikler, Oppo Watch'un küresel versiyonundan beklediğimiz özelliklerdir. Ancak, çok küçük değişiklikler olabilir. Ayrıca bu global versiyonu ilk olarak 31 Temmuz'da piyasaya sürüleceği bildirildi.

Bizi takip etmeyi unutmayın ve yakında piyasaya sürülecek teknolojik ürünlerle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sürekli karıştırdığımız 30 oyuncu Önceki

Sürekli karıştırdığımız 30 oyuncu

Realme, V5 Akıllı Telefonun Tasarımı Yayınlandı Sonraki

Realme, V5 Akıllı Telefonun Tasarımı Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.