Oppo Akıllı TV'ler, İki Seri Halinde Piyasaya Sürüldü

Oppo Akıllı TV'ler, İki Seri Halinde Piyasaya Sürüldü

Oppo akıllı TV alanında rekabeti arttırmak ve söz sahibi olmak için, S1 amiral gemisi serisi ve R1 ekomonik sınıf serisi olarak piyasaya sürüldü. Özelliklerini ve fiyatını hep birlikte inceleyelim!

Akıllı telefon pazarında üst sıralarda yer alan Oppo şirketi, şimdide gözünü Akıllı TV alınına çevirdi. Oppo, Wisdom Life adlı konferansında yepyeni akıllı TV cihazlarını tanıttı. Şirket bu alanda daha yeni olmasından dolayı, lansman ve üretim süreçlerinde dikkatli oluyor. Şirket ürettiği akıllı TV ile birçok kişiyi kendi tarafına çekeceğini, aynı zamanda da akıllı TV alınında rekabeti attıracağını bildirdi.

Oppo akıllı TV'ler, iki seri halinde piyasaya sürülecek. Birincisi S1 adıyla ortaya çıkarken, bu model kullanıcılarına amiral gemisi kalitesi yaşatacak. İkinci olarak'ta R1 serisi olarak piyasada yer alacak, Akıllı TV'ler ekonomik sınıf olacak.

Oppo Akıllı TV'ler, İki Seri Halinde Piyasaya Sürüldü

Oppo S1 Akıllı TV'nin Temel Özellikleri

Oppo'nun amiral gemisi kalitesinde olacak S1 Akıllı TV'si, 120 Hz yenileme hızına sahip 65 inçlik kuantum noktalı QLED kayan ekrana sahip olacaktır. Akıllı TV, 210 bölgeli tam dizi arka ışık kullanır. 

Ayrıca NTSC %120 ultra geniş renk gamını destekler. En yüksek parlaklık 1500 nit'e ulaşır. Oppo S1 Akıllı TV, TUV Rheinland düşük mavi ışık sertifikasını başarılı bir şekilde almıştır.

Sadece bu değil, Oppo'nun amiral gemisi Akıllı TV'si, MediaTek MT9950 yongasına sahip olduğu açıklandı. Bu, hem Wi-Fi 6 hem de 8K'yı destekleyen gezegendeki ilk TV işlemcisidir. 

Cihaz, 8K video kalitesinin yanında, Al (yapay zeka) desteğini de sahip olacak. Şirket, Oppo Akıllı TV S1'in düğmeye basma ve açılma arasındaki geçen sürenin sadece 1 saniye sürdüğünü vurguladı. 

 Ek olarak, Oppo Akıllı TV S1, 8,5 GB bellek ve 128 GB yüksek kapasiteli depolamaya sahiptir. Ve söylendiği gibi, Wi-Fi 6, HDMI 2.1, Dolby Audio, açılabilir kamera, NFC gibi üstün özelliklere sahip olacaktır.

Daha da önemlisi, Oppo Akıllı TV S1 yeni ColorOS TV sistemini çalıştırıyor. TV, IoT cihazlarına bağlanabilir. Örneğin, uzaktan kumandayı bulamadığınızda size yardımcı olması için saati kullanabilirsiniz. Diyelim ki, TV izlerken uyuya kaldığınızda saat sizin için ekranı otomatik olarak kapatır.

Fiyat açısından, Oppo S1 Akıllı TV; 1047 $ + Vergiler ile geleceği açıklandı. Cihaz resmi olarak 1 Kasım'da piyasaya sürülecektir.

Oppo Akıllı TV'ler, İki Seri Halinde Piyasaya Sürüldü

Oppo R1 Akıllı TV'nin Temel Özellikleri

Oppo S1 serisinin amiral gemisi olarak konumlandırılırken, Oppo R1 serisi genel kullanıcılara hitap edecektir. Ancak genel konfigürasyon ve görüntü kalitesi S1 aratmayacağı söyleniyor.

Oppo R1 serisi TV'ler 55 inç ve 65 inç varyantlarda mevcuttur ve 4K çözünürlüğü destekler. Görünüm, %96'ya varan ekran-gövde oranı ve mükemmel görsel efektlerle kayan bir tam ekran tasarıma sahiptir. Ekran açısından, Oppo R1 serisi TV DCI-P3 %93 renk gamını destekler.

Ayrıca Oppo R1 serisi TV'ler, güçlü olan ve tek bir noktada açılabilen 4 çekirdekli A73 işlemci ile donatılmıştır. Oppo R1 Akıllı TV'ler; Wi-Fi 6 ağlarını, Dolby ses efektlerini ve daha fazlasını da destekliyor.

Son olarak, fiyatlandırmaya gelince, 55 inçlik Oppo R1 Akıllı TV 494 $ + Vergilerken, 65 inçlik versiyonu ise 643 $ + Vergiler olarak satılacağı bildirildi.


Yazarın Diğer Yazıları

RTX 3090 ile Gelen Yeni Teknolojiler Neler? NEDEN ALMALIYIZ? Önceki

RTX 3090 ile Gelen Yeni Teknolojiler Neler? NEDEN ALMALIYIZ?

Android 11 Tabanlı EMUI 11, Huawei Ve Honor Kullanıcılarına Geliyor Sonraki

Android 11 Tabanlı EMUI 11, Huawei Ve Honor Kullanıcılarına Geliyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.