Oppo, Hareketli Selfie Kamerası Olan Yeni Bir Telefon Tasarladı


Oppo markası, kamera alanında rakiplerinden bir adım önde olmak istiyor. Şirket, hareketli selfie kamerası olan bir akıllı telefon patenti alarak, bu alanda ön plana çıkacağını gösterdi.

Akıllı telefon üreticileri, en ideal cihazı tasarlamak için birbirleriyle yarışmaktadırlar. Şirketler, kamera özellikleri konuşunda her zaman daha iyisini yapabilmek için farklı tasarımlar ve teknolojiler denemeye devam etmektedir.

Özellikle Oppo markası, bu alanda diğer rakiplerine prim vermemek için çalışmaları geliştirmektedir. Şirket, ön kamera ile ilgili sorunları çözmek için çeşitli çözümler ve yeni tasarımlar geliştirdi. Daha öncesinde çentikli kamera, her türlü damla şekilli - V şekilli kesikler, çekme modülleri ve çevirme modüllü kameralar gördük. Şimdide, Çinli Oppo şirketi tamamen yeni bir fikir ortaya attı.

LetsGoDigital'e gelen bilgiye göre şirket; Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nden (WIPO) bir patent aldı. Ocak ayının sonunda, veri tabanında çok sayfalı bir uygulama dokümantasyonu yayınlandı.

Oppo, Hareketli Selfie Kamerası Olan Yeni Bir Telefon Tasarladı

Oppo, Hareketli Selfie Kamerası Olan Yeni Bir Telefon Tasarladı

Tasarımın incelemesini yaptığımızda, mevcut ekran alanıyla ilgili sorunu çözmüyor, ancak görüntülerin kalitesini iyileştirmek için çalışıyor. Böyle bir akıllı telefonun kullanıcısı, farklı açılardan selfie çekebilecek.

Bunu yapmak için kamera modülü, özel bir motor ile gövde içindeki özel bir girinti boyunca sola ve sağa hareket ettirilir. Varsayılan olarak, kamera tek konumda sabitlenmiştir. Kamerayı açtığınızda, hareketli mekanizmayı istenilen konuma çevirebilirsiniz. Yapılan bu işlem, tam otomatiktir. 

Kullanıcı, kamerayı hareket ettirerek kompozisyonu daha iyi oluşturma ve farklı açılardan fotoğraflar çekme fırsatı yakalar. Örneğin, kullanıcı tam karşıya bakarken belirli bir açıyla fotoğraf çekebilirsiniz.

Oppo, Hareketli Selfie Kamerası Olan Yeni Bir Telefon Tasarladı

Ek olarak, yayınlanan patent görüntülerinde, Oppo'nun 360 derecelik bir kamera teknoloji ile her açıdan fotoğraf çekebilecek bir cihazı piyasaya sürmeye hazırlandığının da göstergesi olarak ortaya çıkıyor. Bu, akıllı telefonu panoramik fotoğraflar için "ideal" hale getirecektir.

Oppo geliştirme ekibi, alışılmadık form faktörlerini geliştirmeye ve Oppo Reno serisi cihazlarında kullanmaya çalışıyor. Örneğin; Oppo Reno2, köpekbalığı yüzgeci şeklinde geri çekilebilir bir kamera kullanıyor.

Oppo; Find-X adlı cihazlarında yeni tasarımlar deneyeceğini açıklamıştı. Bu nedenle, Çinli şirket bu özelliği Find-X adlı cihazında da kullanabilir. Yada tamamen farklı bir seri için bu patenti almış olabilir. 


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Motorola'dan Uygun Fiyata Yüksek Performans: Moto G30 ve Moto G10

Sonraki

HDMI 2.1: 2021'de PC'ler ve TV'ler için Neden Önemlidir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.