Oppo, Vivo Ve Xiaomi 2021 Yılında İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Oppo, Vivo Ve Xiaomi 2021 Yılında İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Çinli akıllı telefon üreticileri, 5G ağlara sahip cihazları ile ön plana çıkarmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. 2021 yılının ilk çeyreği için yapılan araştırmaya göre, Oppo, Vivo ve Xiaomi 5G akıllı telefon satışlarında 15 milyar dolara ulaştı.

Birçok teknoloji firması, 5G ağlara sahip akıllı telefonlarını piyasaya sürmek için birbiri ile yarışıyor. Özellikle bu alanda Çinli akıllı telefon üreticileri büyük gayret gösteriyor.

Çinli üreticilerin, 5G akıllı telefonların maliyetlerini her geçen gün düşürdüğü açıklandı. Bu durum, birçok çok kullanıcının 5G akıllı telefonlara erişebileceği anlamına gelir. 

Strategy Analytics'e göre; Çinli akıllı telefon üreticisi olan Oppo, Vivo ve Xiaomi'nin 5G pazarının ilk çeyreğinde 15 milyar dolara ulaştı. Bu üç satıcının tek başına 5G geliri, aynı dönemde piyada yer alan LTE sahip akıllı telefonların iki katından fazla olarak ortaya çıkıyor.

Oppo, Vivo Ve <a href='/xiaomi/'>Xiaomi</a> 2021 Yılında İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Oppo, Vivo Ve Xiaomi 2021 Yılında İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Raporda, Çinli akıllı telefon üreticilerinin hızla 4G'den 5G'ye geçtiğine dikkat çekildi. Üst düzey ekipman üreticilerin 5G'ye geçtikçe, LTE akıllı telefonu pazarı 2021'in ilk çeyreğinde daha fazla küçülme gösterecek.

Strategy Analytics ayrıca 2021'in ilk çeyreğinde 5G gelirinin yıllık %500'den fazla artacağını iddia ediyor. Apple, 5G gönderileri ve gelirinde lider olurken, 4G LTE gelirinde de üst sıralarda yer alıyor.

Ayrıca küresel 5G gelir sıralamasında ilk 10'da Oppo, Xiaomi ve Vivo'nun olduğu 7 Çinli üretici yer alıyor. Şu anda, Çinli üreticiler aktif olarak orta-üst seviye ekipmanı hedefliyor ve 5G ASP açığını kapatıyorlar.

Oppo, Vivo Ve Xiaomi 2021 Yılında İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Samsung: Bileşen Ve Akıllı Telefon Pazarında Liderliğini Koruyor

Strategy Analytics, 2021'in ilk çeyreği için küresel akıllı telefon pazarı (5G akıllı telefonlar dahil) hakkında bir araştırma yaptı. Rapor, gönderi sayısına bakıldığında Samsung şu anda dünyanın en büyük mobil cihaz tedarikçisi konumunda yer aldığı açıklandı.

Uzmanlardan alınan rakamlara göre, Güney Koreli devin üç aylık satış performansı 77 milyon adetin üzerindedir. Ayrıca şirket, pazarın neredeyse dörtte birini kontrol ediyor.

Apple iPhone 12'nin başarılı satışlarına sayesinde geçen yılın dördüncü çeyreğinde rakiplerine karşı üstünlüğünü sağladı. Bu yılın ilk çeyreği Cupertino merkezli şirketin başarısında düştüğü açıklandı.

Apple firması 2021 yılının ilk çeyreğinde %17 pazar payı ve 57 milyon teslim edilen akıllı telefon ile ikinci sırada yer alıyor. Ancak iPhone 12, yüksek talep gören 5G ağlara sahip akıllı telefon olarak ön planada yerini koruyor.

İlk üçe giren Xiaomi, cihazlarının arzını her yıl %80 artırmayı başardı. Pazar payı yaklaşık %15 ve 49 milyon cihaz teslimat grafiğini çizdi.

Dördüncü ve beşinci pozisyonları ait Oppo ve Vivo pazar payının %11'ini aldığı açıklandı. Sırasıyla, ürün sevkiyatında 38 milyon ve 37 milyon akıllı telefon teslimatında bulunuyor. Bu yılın ilk çeyreğinde, en yüksek büyümenin yıllık bazda %85 ile Vivo markası olması dikkat çekti. 


Yazarın Diğer Yazıları

Vakit Ayırmaya Değer Az Bilinen 20 Dizi Önceki

Vakit Ayırmaya Değer Az Bilinen 20 Dizi

Yeni MacBook Pro: Touch Bar Özelliği Olmadan Piyasada Yerini Alacak! Sonraki

Yeni MacBook Pro: Touch Bar Özelliği Olmadan Piyasada Yerini Alacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.