Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezmenizi Sağlayacak 17 Film

Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezmenizi Sağlayacak 17 Film

Tekmoloji.com olarak, Meksika'dan Avustralya'ya, Buenos Aires'ten Tokyo'ya, koltuğunuzdan kalkmadan seyahat etmenize yardımcı olacak 17 film bulduk.

Görmeyi hayal ettiğimiz yerlere her zaman seyahat etme fırsatımız olmuyor. Neyse ki, bir süreliğine gerçeklikten kaçmamıza ve evimizden çıkmadan dünyayı keşfetmemize yardımcı olan filmler var. Bu filmlerde şehirler ve manzaralar filmin başrolleridir ve bir sonraki tatilinizi planlamanız için size ilham vermeyi vaat ederler.

Oturduğunuz Yerden Dünyayı Gezmenizi Sağlayacak 17 Film


1
Babel (2006)
Meksikalı yönetmen Alejandro González Iñárritu'nun bu filmi dünyanın 4 farklı yerinde geçiyor: Fas, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya. Talihsiz bir kazanın ardından 3 farklı kıtada yaşayan 4 ailenin hayatları değişti: 2 Faslı kardeş, bir çift Amerikalı turist, genç bir Japon kadın ve babası ve sorumlu olduğu çocuklarla birlikte Meksikalı bir dadı.

2
Into the Wild (2007)
Into the Wild, Jon Krakauer'in en çok satan kitabının gerçek hayattaki olaylara dayanan bir uyarlamasıdır. 1990'ların başında geçen film, doğayla bağlantı kurmak ve gerçek benliğini keşfetmek için Alaska'da bir yolculuğa başlamak için tüm varlıklarını bağışlamaya ve medeni hayatını terk etmeye karar veren idealist bir genç adamın hayatını anlatıyor.

3
The Secret Life of Walter Mitty (2013)
Walter Mitty, Life dergisinin fotoğraf bölümünde çalışsa da oldukça sıkıcı bir hayat sürüyor. Genellikle büyük maceraların kahramanı olduğunu hayal ederek kurtuluş yolu arar. Bir gün, bir kadın onu Grönland, İzlanda, New York, Afganistan ve Los Angeles boyunca seyahat etmek zorunda kalacağı tehlikeli bir maceraya soktuğunda rüyası gerçekleşir.

4
Midnight in Paris (2011)
Amerikalı bir yazar, nişanlısıyla Paris'e gelir. O gece sokaklarda dolaşırken bir büyünün etkisiyle 1920'lere götürülür. Woody Allen'ın bu harika filmi bizi yirminci yüzyılın başlarının Paris'ine, sokaklarına, kafelerine ve en alakalı figürlerine götürüyor. Fransız başkentinin her köşesine aşık olmak için mükemmel bir film.

5
Y tu mamá también (And Your Mom Too) (2001)
Julio ve Tenoch, kız arkadaşları İtalya'ya gidince birlikte bir yolculuğa çıkmaya karar veren 2 genç arkadaştır. Bir partide Tenoch’un kuzeniyle evli ve hayatından sıkılan İspanyol kadın Luisa ile tanışırlar ve çocuklara eşlik etmeye karar verir. Bu gezi sırasında çocuklar etkileyici Meksika manzaraları aracılığıyla aşkı ve yetişkin yaşamına girişlerini keşfedecekler.

6
Eat Pray Love (2010)
Julia Roberts'ın yemek yemek için İtalya'ya, dua etmek için Hindistan'a ve son olarak tekrar aşka inanacağı Bali'ye giden yeni boşanmış birini canlandırdığı bu filmi liste dışında bırakmak imkansız. Film, Elizabeth Gilbert’in çok satan otobiyografisine dayanıyor.

7
Darjeeling Limited (2007)
Babalarının ölümünün ardından yeniden bir araya gelen 3 kardeş, ülkeyi uçtan uca dolaşan Darjeeling Limited treni ile Hindistan üzerinden bir yolculuğa çıkar. Tartışmaları ve kavgaları kötüleştiğinde, trenden ayrılmak zorunda kalırlar ve planlarında olmayan bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Yine yönetmenin fotoğraf konusunda kusursuz bir yeteneğe sahip olduğunu gösteren bir başka Wes Anderson filmi.

8
The Motorcycle Diaries (2004)
Bu filmde “Che” Guevara, tıp öğrencisiyken, arkadaşı Alberto Granado ile motosikletle Güney Amerika'yı gezerken görüyoruz. Birlikte, kıtanın kültürel ve sosyal çeşitliliğini tanımaya ve anlamaya çalıştıkları bir yolculuğa çıkmak için Buenos Aires'den ayrılırlar. Heybetli ve güzel manzaralar ile sakinlerinin rustik yaşam tarzı arasındaki karşıtlık öne çıkıyor.

9
Lost in Translation (2003)
Uykusuzluk ve kültür şoku, unutulmuş bir aktör ile sıkıcı bir kızın Tokyo'da lüks bir otelde buluşmasını sağlayacaktır. Birlikte, hayat dolu ama aynı zamanda ikili için son derece anonim ve yalnız bir şehri keşfedecekler. Garip bir şehirdeki 2 yabancı, bu fantastik Japon şehrini keşfetmek için en ideal karışım.

10
The Beach (2000)
Sevgili Leonardo DiCaprio'muz, Tayland'a giden bir sırt çantalı gezgin olarak bir maceraya atılıyor. Orada, turistlerin hiç ziyaret etmediği bakir bir plaj hakkında kendisine bir hikaye anlatan bir adamla tanışır. İkili, cennet gibi bir yer aramak için oraya gider. Ama kumsal karanlık sırlar saklıyor.
Ne yazık ki, aşırı turizmin zarar vermemesi için filmin çekildiği Maya Körfezi plajının 2019'un başlarında kapatılması gerekiyordu.

11
Australia (2008)
II.Dünya Savaşı'ndan kısa bir süre önce, bir İngiliz aristokrat, kendisie miras kalan çiftliği almak için Avustralya'ya gider. Orada kaba ama çekici çiftlik rehberiyle tanışacak ve tabii ki bir aşk / nefret hikayesi başlatacaklar. Çiftliğin hayvanlarını kurtarmak için birlikte ülke çapında muhteşem manzaraları gezecekler.

12
Eurotrip (2004)
Bir grup lise arkadaşı, içlerinden birinin siber sohbet ettiği bir Alman kızla tanışmak için Amerika Birleşik Devletleri'nden Avrupa'ya seyahat etmeye karar verir. Beraber, Berlin giden yolda Avrupa'da eğlenceli ve çılgın bir maceraya atılacaklar. Film Çek Cumhuriyeti, Almanya, İngiltere ve Vatikan'da çekildi.

13
The Way (2010)
Oğlunun Pireneler'de bir fırtınada öldüğünü öğrenen Kaliforniyalı dul bir adam Fransa'ya gider. Oraya vardığında, oğlunun Camino de Santiago yolunda yürümeye başladığını keşfeder ve onun anısına bu başlamış olduğu yolu bitirmeye karar verir. Martin Sheen ve torunu Emilio Estévez’in oğlu, 2003 yılında birlikte Camino de Santiago’yu bitirdi. Yolculukları, rotayla ilgili bir film yapma fikrini doğurdu - Emilio Estévez tarafından yönetilen ve babasının rol aldığı film.

14
The Straight Story (1999)
Çeşitli sağlık sorunları olan Iowa'lı yaşlı bir adam, erkek kardeşinin kalp krizi geçirdiğini öğrenince, onu Wisconsin'de ziyaret etmeye karar verir. 500 km yol yapması gerekiyor ve mevcut tek ulaşım aracı çim biçme makinesi.

15
Roman Holiday (1953)
Bir prensesin yükümlülüklerinden kaçmak istediği ve ve onu tanımıyormuş gibi davranan bir gazetecinin kendisine rehberlik yaptığı bu filmin başrolü Roma'dır. Bir Vespa'da, Colosseum, Piazza de Spagna, Trevi Çeşmesi ve Piazza Venezia'yı geçerler, bu arada, aralarında aşk bağları oluşur.

16
¡Mamma Mia! (2008)
Yetenekli Meryl Streep, Yunanistan'da babasının kimliğini kızına asla açıklamak istemeyen alışılmadık bir otelciyi oynuyor. Kızı artık evlenme arifesindeyken, annesinin eski sevgililerinden birinin babası olabileceğine inandığı için düğününe 3 tanesini davet eder. Bir sahne olarak Yunan adaları ve film müziği olarak Abba, nasıl kötü olabilir ki?

17
Before üçlemesi
Julie Delpy ve Ethan Hawke'ın oynadığı bu 3 filmi sona bıraktık. İlk film Before Sunrise'de çift bir trende buluşur ve birlikte Viyana'da bir gece geçirirler. Sokaklarında yürürken yaşamı, ölümü ve aşkı yansıtırlar. Before Sunset'de çift, 9 yıl sonra ancak bu sefer Paris'te tekrar buluşur. Günü birlikte Paris'in parklarını ve kafelerini gezerek geçirmeye karar verirler. 9 yıl sonra, Before Midnight'de hayatları tekrar kesişir, ancak bu kez Mora bölgesinin güneyinde, Yunanistan'da.

Yazarın Diğer Yazıları

Google Play Store ile Google Store Karşılaştırması: Aralarındaki Fark Nedir? Önceki

Google Play Store ile Google Store Karşılaştırması: Aralarındaki Fark Nedir?

Samsung Galaxy Tab S7 Lite'a Ait Görseller Yayınlandı Sonraki

Samsung Galaxy Tab S7 Lite'a Ait Görseller Yayınlandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.