Oyun kolları nasıl sökülüp temizlenir?

Oyun kolları nasıl sökülüp temizlenir?

Yaptığınız hiç bir şey işe yaramıyorsa, artık tek çare kolu parçalarına ayırıp temizlemek olacaktır. İşte bir kaç eğitici video.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız kumandanızı ayırmak risklidir. Yaylar veya vidalar gibi küçük bileşenleri kaybedebilir, hatta kendinize küçük bir şok verebilirsiniz. Bu yüzden sökmeye çalışmadan önce her zaman bir eğitim videosu izlemelisiniz.

Kumandanızı söküp pili çıkardıktan sonra, etkilenen bölgeleri alkol veya sabun ve su ile temizleyebilirsiniz. Yeniden monte etmeden önce her şeyin tamamen kurumasını bekleyin.

DualShock 4

iFixit'in Sony'nin orijinal ve revize edilmiş DualShock 4 denetleyicilerine adanmış bir hub'ı vardır. İlk olarak kılavuzu izleyin ve kontrol cihazını üç bölüme ayırın.

Ardından, yüz düğmelerini veya pili değiştirmek gibi daha karmaşık kılavuzlara geçebilirsiniz.

Xbox One Oyun Kumandaları

iFixit, tamamen ayrı bir çevre birimi olarak sınıflandırılan temel kablosuz ve Elite'in birkaç revizyonu da dahil olmak üzere çoğu Xbox One denetleyicisini de kapsamıştır.

Xbox 360 Oyun Kumandaları

İFixit'te temizlemek için Xbox 360 kablosuz oyun kumandasını parçalarına ayırmak için ayrıntılı bir kılavuz vardır. Ön düğmelerinin veya analog çubuk kapaklarının değiştirilmesine ilişkin kılavuzları görmek için kablosuz denetleyici hub'ına gidin.

DualShock 3 Denetleyicileri

Sony'nin PlayStation 3 dönemi denetleyicileri de iFixit kapsamında. Gerekirse pili, anakartı değiştirebilir, hatta şarj portunu sabitleyebilirsiniz.

Denetleyicilerinizi Temiz Tutun

İdeal olarak, kollarınızı ilk başta sağlık için tehlike oluşturmasını önlemek istersiniz. İşte yapabileceğiniz bazı şeyler:

Her kullanımdan sonra, tercihen antibakteriyel bir mendil ile kontrol cihazınızı silin.

Kumandanızı almadan önce ellerinizi yıkayın.

Oynarken, özellikle cips veya diğer parmak yiyecekleri yemeyin.

Derinlemesine temizlik yapmaktan kaçınmak için delikleri ve çatlakları düzenli olarak temizleyin.

Maalesef kazalar oluyor. Kumandanıza bir şey dökerseniz ve düğmenin etkinliğini etkilerse, yukarıda eklediğimiz videolardan veya iFixit kılavuzlarından birini izleyin. Yeni bir denetleyicinin parasını ödemeden önce denemeye değer.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Kablosuz ağınızda kimlerin olduğunu nasıl görebilirsiniz? Önceki

Kablosuz ağınızda kimlerin olduğunu nasıl görebilirsiniz?

Face ID nasıl kurulur Sonraki

Face ID nasıl kurulur

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.