Redmi, Üç Farklı Boyutta Smart TV Tanıttı

Redmi, Üç Farklı Boyutta Smart TV Tanıttı

Xiaomi firmasının alt markası olan ve dünya üzerinde gittikce popülerliği artan Redmi, üç farklı boyuta sahip Smart TV X modelinin fiyatını ve özelliklerini açıkladı.

Xiaomi alt markası olan Redmi'nin, akıllı telefon alanında ve dizüstü bilgisayar ve aksesuar segmentlerinde kendini geliştirdiği biliniyor. Xiaomi alt markası olan Redmi, bununla birlikte son birkaç ay içinde Çin'de birkaç benzersiz akıllı TV modeli tanıttı.

Redmi tarafından piyasaya sürülecek akıllı TV üç farklı çerçeve boyutu olacağı açıklandı. Ürünlerin piyasaya çıkış boyutları, 50 inç, 55 inç ve 65 inç olacağı bildirildi.

Redmi Smart TV X Serisi Teknik Özellikleri

Redmi Smart TV X serisi, uygun fiyat etiketleriyle birinci sınıf özellikler getiriyor. Ürünlerin ekran boyutlarından söz etmiştik, Ekran boyutlarının farklı olmasına rağmen ürünlerin özellikleri aynı olacak.

Üç modelde, yüzde 97 ekran / gövde oranına sahip çerçevesiz bir ekrana sahiptir. TV'lerde ayrıca mevcut Mi TV 4 modellerinde plastik bir çerçeve yerine metal bir çerçeve bulunur. 

Redmi, üç farklı boyutta Smart TV tanıttı.

Redmi, Üç Farklı Boyutta Smart TV Tanıttı

Tüm ürün yelpazesi, 60Hz Hareket Tahmini ve Hareket Dengeleme (MEMC) dengeleme algoritmasıyla birlikte gelen bir 4K panel ile birlikte gelir.

Mevcut Mi TV modellerinin aksine, Redmi Smart TV X Serisi, kullanıcıların uzaktan kumandaya ihtiyaç duymadan TV'ye komut söylemelerini sağlayan uzak alan ses tanıma teknolojisine sahiptir. Bu, akıllı TV'lerini çalıştırmak için sık sık sesli komutlara güvenenler için büyük bir kolaylık olabilir.

TV'ler, Cortex A73 çekirdeği ve işlemciyi oluşturan Cortex A53 çekirdeği olan dört çekirdekli bir yonga setine güveniyor. Cihaz, 2GB RAM ve 32GB dahili depolama ile kullanıcılarına üstün bir teknoloji sunuyor.

Mi TV modellerinde şimdiye kadar gördüklerimize benzer minimalist bir uzaktan kumanda var. Kablosuz bağlantı için çift bantlı Wi-Fi ve kızılötesi bağlantı için Bluetooth 5.0 vardır.

Kablolu bağlantılar için üç HDMI bağlantı noktası, iki USB-A bağlantı noktası, S / PDIF bağlantı noktası, AV konektörü, DTMB konektörü ve bir Ethernet bağlantı noktası vardır.

Son olarak, ses söz konusu olduğunda, Redmi Smart TV X serisi, dört adet 12,5 W hoparlörden oluşan sekiz hoparlörlü bir üniteye sahiptir. DTS-HD desteğinin yanı sıra Dolby Audio desteği de var.

Redmi Smart TV X Serisi Fiyatı

Daha önce de belirtildiği gibi, Redmi Smart TV X Serisi üç boyut varyantına sahiptir. Ancak marka sadece iki model için fiyatı açıkladı,

  • Redmi Akıllı TV X 65 inç. - 462 $
  • Redmi Akıllı TV X 55 inç. - 322 $
  • Redmi Akıllı TV X 50 inç. - 280 $ (Tam fiyatı açıklanmadığı için tahmini değeridir.)

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Realme 6s Akıllı Telefon Avrupa'da Satışa Sunuluyor! Önceki

Realme 6s Akıllı Telefon Avrupa'da Satışa Sunuluyor!

Her iPhone sahibinin şu anda değiştirmesi gereken 8 ayar Sonraki

Her iPhone sahibinin şu anda değiştirmesi gereken 8 ayar

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.