Rehbere Kaydetmeden WhatsApp'tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

Rehbere Kaydetmeden WhatsApp'tan Nasıl Mesaj Gönderilir?

Birini rehbere kaydetmeden WhatsApp mesajı gönderebilir veya kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaraya dekont, dosya veya konum gibi tek seferlik mesaj göndermeniz gerekebilir ya da tanımadığınız bir numaranın kim olduğunu öğrenmek için WhatsApp'dan bakmak isteyebilirsiniz. 

Hemen hemen herkes bunu yapmak için önce numarayı rehberine ekleme girişiminde bulunacaktır ancak bunu yapmak zorunda değilsiniz. Rehberinizde kayıtlı olmayan numaraya WhatsApp mesajı atmanın kolay bir yolu var.

Rehbere Kaydetmeden WhatsApp Mesajı Gönderme

Telefonunuzda bulunan chrome, opera veya safari gibi web tarayıcılarından herhangi birini açıp adres çubuğuna "wa.me/" yazıyoruz ve ardından sohbet açmak istediğimiz numarayı başında + olmadan ülke koduyla birlikte yazıp git diyoruz.

örnek: wa.me/905001234567 

Yazdığımız link tarayıcıdan, WhatsApp'a yönlendirmek için izin isteyebilir, onay verdikten birkaç saniye sonra yazdığımız numaraya açılan bir WhatsApp sohbetine yönlendirileceğiz.

Eğer bunu işletmeniz için veya bir ilandan size kolayca ulaşabilmeleri için kullanmak istiyorsanız, metin ekleyerek işi biraz daha komplike hale getirmek mümkün. Yine aynı şekilde bağlantımızı oluşturuyoruz ancak bu sefer numaranın sonuna "?text=" kodunu ekliyoruz. Devamında ise numaraya gönderilecek mesajı yazıyoruz.

örnek: wa.me/095001234567?text=Merhaba!

Bu bağlantıya tıklandığında, yazılan numaraya metin kutusunda "Merhaba!" yazılı olacak şekilde whatsapp'a yönlendirilecektir.


Yazarın Diğer Yazıları

YouTube, Shorts Uygulaması ile Videolara Yanıt Vermenizi Sağlayacak! Önceki

YouTube, Shorts Uygulaması ile Videolara Yanıt Vermenizi Sağlayacak!

Asus, Yeni Gaming Serisi Telefonlarını Piyasaya Sürdü Sonraki

Asus, Yeni Gaming Serisi Telefonlarını Piyasaya Sürdü

Yorumlar

  • güzel bir makale olmuş. lakin sürekli tarayıcıya wa.me/+90 yazmak yerine watsap.org/tr diye bir site var. buraya sadece telefon numarsını yazıyorsunuz. altındaki butona tıklıyorsunuz. rehbere numarayı kaydetmeden direkt whatsapp uygulaması açılıyor ve mesaj gönderebiliyorsunuz bu şekilde. hem de kar amacı gütmeyen reklamsız bir site. tavsiye ederim.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.