Riot Games'in 300'e yakın e-spor oyuncusu ve yayıncıyı banlayacağı iddia edildi

Riot Games'in 300'e yakın e-spor oyuncusu ve yayıncıyı banlayacağı iddia edildi

Birkaç gündür gündemde olan Twitch Türkiye yayıncıların bit dolandırıcılığı ile kara para aklama olayının üzerinden Riot Games'in bu oyuncuları banlayacağı söylendi.

Bildiğiniz üzere Twitch Türkiye'de yaşanan bit dolandırıcılığı ve kara para aklama olayları birkaç gündür gündemin ortasında yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde Twitch'in hacklenmesiyle birlikte sızdırılan veritabanında yayıncıların gelirleri yer alıyordu.

Bu olayın görünen yüzüydü, veriler incelendikçe bazı yayıncıların gelirlerinde olağandışı yükselişler olduğu dikkatlerden kaçmadı. Platformun en eski yayıncılarından Jahrein'in öncülüğü ile Twitter'dan #temiztwitch tagıyla gündeme getirilen konunun üzerine gidilmeye başlandı.

Bit dolandırıcılığına karışan yüzlerce yayıncı olduğunu gün geçtikçe öğreniyoruz, hatta bazı yayıncılar kendileri açıklama yaparak itiraf etmeye başladı. 

Riot Games'in 300'e yakın e-spor oyuncusunu ve yayıncıyı banlama iddiası

Riot Games'in daha önce yayınlarında küfür vb. hatalar yapan oyunculara yaptırım uyguladığı biliniyor.

Jake Lucky ve Corentin Phalip'in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar Riot Games'in bu konuda sessiz kalmayacağı yönünde oldu.

Ancak bugün yapılan yeni açıklamaya göre Riot Türkiye, olaya Twitch tarafından açıklık getirilene kadar, Twitch kara para aklama skandalı için olası bir Valorant yasağı çıkartamayacağını söyledi.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple, Oyun Endüstrisinde PlayStation, Xbox ve Switch ile Rekabet Ediyor Önceki

Apple, Oyun Endüstrisinde PlayStation, Xbox ve Switch ile Rekabet Ediyor

Amazon Prime, League of Legends Oyuncularına RP, Kostüm ve XP Takviyesi Veriyor Sonraki

Amazon Prime, League of Legends Oyuncularına RP, Kostüm ve XP Takviyesi Veriyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.