Twitch Hacklendi Milyonlarca Kişinin Bilgileri Çalıntı

Twitch Hacklendi Milyonlarca Kişinin Bilgileri Çalıntı

Dünyanın en popüler yayın platformu Twitch, anonim kişiler tarafından hacklendi. 125 GB'lik sızıntı dosyasının içerisinde milyonlarca kişinin kişisel verileri yer alıyor.

Aylık 140 milyona ulaşan kullanıcısıyla en popüler yayın platformu olan Twitch'in başı bilgisayar korsanlarıyla derde girdi.

VideoGamesChronicles tarafından gelen habere göre anonim bir hacker 4chan'a 125 GB boyutunda bir torrent bağlantısı gönderen hacker, Twitch'in bütün bilgilerini çaldığını iddia ediyor.

Sızdırılan veriler arasında sitenin kaynak kodları, Amazon Games'in Steam'e rakip olacak bir oyun platformu hakkında bilgiler, yayıncıların twitch'den ne kadar kazandığı ve şifrelenmiş parolaları içeriyor.

Sızıntıyı paylaşan hacker, bunun sızdırılacak içeriğin sadece bir kısmı olduğunu belirtti ancak ne yayınlayacaklarına dair bir ipucu vermedi. 

Ne kadar bilginin ele geçirildiği henüz belli değil, bu nedenle bir Twitch hesabınız varsa, şifrenizi değiştirmenizi, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi ve yayın anahtarınızı sıfırlamanızı şiddetle tavsiye ederiz. 

İşte Ağustos 2019'dan Ekim 2021'e kadar Twitch'den en yüksek ödemeyi alan 100 yayıncının listesi; (bu toplam, doğrudan twitch'ten yapılan ödemedir, dolayısıyla bağışları, sponsorları, ürünleri vb. içermez)


1


2


3


4

Yazarın Diğer Yazıları

Yeni ücretsiz Battle Royale oyunu Ghost Recon Frontline duyuruldu Önceki

Yeni ücretsiz Battle Royale oyunu Ghost Recon Frontline duyuruldu

Redmi K40s Serisi Bileşen Yetersizliği Nedeniyle Ertelendi Sonraki

Redmi K40s Serisi Bileşen Yetersizliği Nedeniyle Ertelendi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.