Safari Artık 1 Milyardan Fazla Kullanıcıya Sahip: Bu Dönüm Noktasını Geçen İkinci Web Tarayıcısı

Safari Artık 1 Milyardan Fazla Kullanıcıya Sahip: Bu Dönüm Noktasını Geçen İkinci Web Tarayıcısı

Google Chrome'dan sonra en popüler tarayacı olan Safari, kullanıcı pastasının beşte birine sahip.

Yeni bir rapora göre, Apple'ın Safari web tarayıcısının şu anda hem mobil hem de masaüstünde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğu iddia ediliyor. Bu arada, Chrome'un 3,3 milyardan fazla kullanıcı tarafından kullanıldığı belirtiliyor, bu da dünya nüfusunun %40'ından fazlasının Google'ın web tarayıcısını tercih ettiği anlamına geliyor.

Atlas VPN tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Safari web tarayıcısı 1 milyar kullanıcı sınırını geçerek bu başarıya ulaşan ikinci tarayıcı oldu.

Bu veri, şu anda 5,2 milyarın üzerinde olduğu tahmin edilen toplam internet kullanıcı sayısını alıp GlobalStats'ın tarayıcı pazar payı yüzdelerine göre bölerek bu istatistiklere ulaşılmış.

Safari Artık 1 Milyardan Fazla Kullanıcıya Sahip: Bu Dönüm Noktasını Geçen İkinci Web Tarayıcısı

Safari, iPhone'lar, iPad'ler ve Mac'ler dahil olmak üzere çoğu Apple cihazında varsayılan tarayıcı olarak geliyor. Ancak en popüler iki işletim sistemi olan Android veya Windows'ta (Apple, Windows sürümünü geliştirmeyi on yıl önce durdurdu) bulunmadığı düşünüldüğünde, bu kullanıcı başarısı etkileyici görünüyor.

 


Yazarın Diğer Yazıları

YouTube Reklamları Nasıl Geçilir? Önceki

YouTube Reklamları Nasıl Geçilir?

Epic Games'in Gizemli Oyunu Açıldı: Wolfenstein: The New Order Ücretsiz Oldu Sonraki

Epic Games'in Gizemli Oyunu Açıldı: Wolfenstein: The New Order Ücretsiz Oldu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.