Sahte Valorant Hileleri RedLine Kötü Amaçlı Yazılımı Barındırıyor

Sahte Valorant Hileleri RedLine Kötü Amaçlı Yazılımı Barındırıyor

Valorant gibi çok oyunculu oyunlarda hile kullanmadan önce durup düşünmelisiniz.

Güvenlik araştırmacıları, çevrimiçi oyunlarda hile yapmak isteyen insanları kandırmak için tasarlanmış yeni bir kötü amaçlı yazılım kampanyasını ortaya çıkardı.

Valorant'ta rakiplerine karşı haksız avantaj elde etmek isteyen oyuncular, hassas bilgilerini çalmak isteyen korsanlara yem oluyor, kısacası avcı olmak isterken av oluyorlar.

Çok oyunculu oyunlarda hilelerle karşılaşmaya alışık olabilirsiniz, hatta pandemi süresinde insanların eğlence kaynağı olan oyunlara yönelmesiyle birlikte hilelerde de önemli ölçüde artış görüldü.

Sahte <a href='/valorant/'>Valorant</a> Hileleri RedLine Kötü Amaçlı Yazılımı Barındırıyor

Koreli güvenlik araştırmacılarına göre, bazı Valorant oyuncuları YouTube'da ücretsiz Valorant hilesi olarak tanıtılan videoda yazılımı indirip çalıştırmak için sahte bir hile gösteriliyor, ancak oyuncuların indirip kurmak istedikleri şey RedLine isimli güçlü bilgi hırsızlığı yazılımı oluyor.

Tüm hile yazılımlarında olduğu gibi, bu tanıtımlarda da hilenin kurulumunun sorunsuz olması ve çalışmasına izin vermek için antivirüs yazılımlarını devre dışı bırakmaları ve yönetici olarak çalıştırılması isteniyor. Bu da kötü amaçlı yazılımın sisteme sessizce sızması için bir fırsat yaratıyor.

 

 


Yazarın Diğer Yazıları

Rolleri Uğruna Kilo Almak İçin Çok Tuhaf Yöntemler Kullanan 12 Oyuncu Önceki

Rolleri Uğruna Kilo Almak İçin Çok Tuhaf Yöntemler Kullanan 12 Oyuncu

Windows 11'de Internet Explorer Modu Nasıl Etkinleştirilir? Sonraki

Windows 11'de Internet Explorer Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.