Samsung Galaxy Telefonlar Yeşil Ekran Sorunu Yaşıyor


Samsung firması daha önce Galaxy S20 Ultra kaynaklı yeşil ekran sorunu ile gündeme gelmişti. Gelen raporlara göre yeşil ekran sorunu şimdi de tüm Galaxy telefonlarda görünmeye başladı.

Samsung Galaxy S20 Ultra piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ortaya çıkan yeşil ekran sorununu hatırlıyor musunuz? Birkaç ay önce, Samsung bu sorunu bir ürün yazılımı güncellemesi ile çözdüğünü açıklamıştı.

Samsung firması Galaxy S20 yazılım güncellemesi ile artık bu sorunun ortaya çıkmayacağını söylemişti. Ama beklenmedik bir sorun Samsung karşısına çıktığı söyleniyor. Ancak, bu sorunun diğer Galaxy modellerini de etkilediği anlaşıldı. 

Kullanıcılar tarafından gelen son raporda, Samsung'un Dünya'nın farklı yerlerinde bulunan Samsung kullanıcıları gönderdiği mesajlara göre yeşil ekran sorunu tüm Galaxy cihazlarına bulaşmış gibi gözüküyor.

En son raporlardan, bu yeşil ekran sorunları en son ürün yazılımı güncellemesinden sonra ortaya çıktı. Bu sorun Galaxy Note 8, Galaxy Note 9, Galaxy S9 serisi, Galaxy S10 Lite ve Galaxy Note 10 Lite'ı etkiliyor gibi görünüyor.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> akıllı telefonlar Yeşil Ekran sorunu yaşamaya başladı.

Samsung Galaxy Telefonlar Yeşil Ekran Sorunu Yaşıyor

Genel olarak, yeşil ekran sorununun temel olarak ekran parlaklığı az olduğunda ortaya çıktığı görülmektedir. Bu nedenle, ekran parlaklığına dikkat etmeniz ve cihazı zamanında şarj etmeniz durumunda bu sorun ile karşılaşmayacaksınız.

Ayrıca, Samsung topluluk web sitesinde bulunan şikayetlerin sayısına bakıldığında, yeşil ekran sorunu çok nadir görünüyor. Bu sorun bazı kullanıcılar için mevcuttur, Yeşil ekran sorunu tüm kullanıcıları etkilememektedir.

Bu yeşil ekran sorunu birkaç ay önce gerçekten Galaxy S20 Ultra akıllı telefonunda ortaya çıkan soruna benziyorsa, Samsung kesin nedeni bulmak ve sorunu bir ürün yazılımı güncellemesi yoluyla çözmek için çok fazla zaman harcamayacaktır. Galaxy S20 Ultra akıllı telefon için geliştirdiği güncelleme ile bu sorunu çözeceğini düşünüyoruz.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> <a href='/galaxy/'>Galaxy</a> cihazlar Yeşil Ekran sorunu ile kullanıcılarını karşısına çıktı.

Samsung Galaxy akıllı telefonların son zamanlarda bazı sorunlar bildirildi

Samsung, Asya piyasasında bazı akıllı telefonlarında sorunlar yaşadığı bildirildi. Samsung yasanan sorunlar ile başa çıkma için çok çalıştığını söylüyor. Akıllı telefonlar bizim kimlik kartımız gibi özel bilgilerimiz bulunmaktadır. Birçok kişinin akıllı telefonu dış saldırılara açıktır ve bu saldırılar herhangi bir biçimde olabilir. 

Birkaç ay önce, Çin'deki Samsung telefonlarının çöktüğüne dair rapor geldi. Bazı Samsung cihazlar beklenmedik şekilde ekran sorunu yaşadılar. Ayrıca bazı cihazlarıda, siyah ekranın yanı sıra sürekli bir yeniden başlatma sorununa sahipti. 

Çin'deki durum takvim ayarlarıyla ilgiliydi. Samsung'un müşteri hizmetlerine göre, bu sorunlar çözüldü ama bu defa da akıllı telefonda bulunan verilerin kaybolması firmanın karşısına çıktı. Samsung cihazlar, sağlıklı çalışmakta ama bazı kullanıcıların veri kaybı yaşaması söz konusu olması kullanıcılar tarafından eleştirilmektedir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Android Cihazlar İçin, Microsoft Defender Antivirüs Geliyor

Sonraki

iPhone 12, Kutuda 20W Hızlı Şarj Cihazı İle Gelebilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.