Samsung Orta Sınıf Telefonlarında Eskiye Dönüş Sağlayabilir


Samsung, bütçe dostu akıllı telefonlarında eskiye geri dönüş yapmayı planladığı ve yeni orta sınıf cihazlarında çıkartılabilir bataryaya sahip akıllı telefonlar üreteceği açıkladı.

Samsung firması akıllı telefon pazarında eksiye dönüş sağlayacağı söyleniyor. Eskiden akıllı telefonların bataryaları cihazın arka tarafında kapağın hemen altında bulunuyordu. Ve kapağı açtığınızda batarya kısmına kolay bir şekilde ulaşabiliyordunuz. Hatırlayacağınız üzere, bazı telefonların sim kart girişleride batarya'nın hemen altında bulunuyordu.

Günümüz akıllı telefonlarının teknolojik (ve estetik) yenilenmesi ile ilgili en büyük endişelerden biri, birçok kişi tarafından takdir edilen, çıkarılabilir bataryaların terk edilmesidir. Ama ilerleyen zamanlarda insanlar, telefonlarında batarya ömrünü tamamlaması nedeniyle hızlı bir değişimi sağlayan bataryaları özlediği söyleniyor.

Samsung tarafından hazırlanan rapora göre, Orta sınıf akıllı telefonlarında bu özelliği tekrardan getirebileceği söylendi.

<a href='/samsung/'>Samsung</a> Orta Sınıf Akıllı Telefonların Bataryası Değişebilecek

Samsung Orta Sınıf Telefonlarında Eskiye Dönüş Sağlayabilir

SamMobile aracılıyla gelen bilgilerde göre, Samsung yine bütçe akıllı telefonlarını çıkarılabilir batarya ile donatmaya başlayabilir.” Şimdi, SM-A013F model numarasına sahip habersiz bir akıllı telefon için, Kore sertifika sitesinde, batarya ile ilgili görüntülür ortaya çıkmıştı.

Sızan görüntülerde görüldüğü gibi, çıkarılabilir batarya bileşenleriyle 3.000 mAh kapasiteye sahip olacağı söyleniyor.

Samsung yakın gelecekte çıkarılabilir batarya kullanımına geri dönebilir. Cihaz ayrıca Galaxy A ailesinin bir parçası olacak. 

Cihaz hakkında daha fazla bilgi yok. Bununla birlikte, Samsung aslında bir süredir geliştirilmekte olan bir SM-A013F hakkında çeşitle seltifikalar aldığı söylenmektedir.

İlk bilgileri 16 GB veya 32 GB dahili depolama alanına sahip bir cihaza da işaret ediyor. Asya bölgesinde siyah, mavi ve kırmızı renklerde piyasaya sürüleceği ve bataryasının çıkartılabilir olacağı söyleniyor.

Samsung çıkarılabilir batarya özelliğini geri getiriyor 

Aslında çıkarılabilir bataryalar mobil endüstride önemli bir yere sahipti. İnsanlar akıllı telefonunda çıkartılabilir bataryaların ömrü dolduğunda rahat bir şekilde değişimini sağlayabiliyordu.

Yeni jenerasyon akıllı telefonlarda maalesef bu özellik bulunmuyor. Akıllı telefonunuz batarya ömrünü tamamladığında mecburen, bir servisin yolunu tutmanız gerekiyor. Şirket, cihazlar için daha ince bir tasarım ve daha fazla iç direnç sağlamak için entegre kaynaklara yatırım yapmaya başladı.

Samsung firması, çıkartılabilir batarya konusunda resmi olarak yorum yapmadı. Şimdilik Asya piyasasında mevcut olacak orta sınıf akıllı telefonlarında bu özelliği olacağı söyleniyor.

Samsung firması SM-A013F kodlu akıllı telefonun varlığı doğrulamamasına rağmen, Söylentilere tam tersini söylüyor. Cihaz Asya piyasasında çok yakında giriş yapacağı ve buradan tüm Dünya'ya yayılacağı söyleniyor.

Bu nedenle, tüm detaylar hala söylentiler olarak kabul edilmelidir. Samsung'un şu anda Galaxy Xcover serisi altında çıkarılabilir bataryası olan bir akıllı telefonu olduğunu belirtmek gerekir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Snowpiercer: Netflix'in Yeni The Platform'u

Sonraki

Oppo, MediaTek ve UNISOC Mühendislerini İşe Alıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.