WhatsApp Tarafından Engellenmeden Önce: Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

WhatsApp Tarafından Engellenmeden Önce: Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

WhatsApp kullanıcıları cihazlarında giriş yaptığında, gizlilik şartlarının onaylaması gerektiği bildirisi aldı. Bu onaydan sonra WhatsApp, kendi bünyesinde bulunan platformlar üzerinden veri paylaşımını daha rahat yapabilecek. Onaylamayan kullanıcılar WhatsApp hizmetinden faydalanamayacak.

Facebook sahibi olduğu WhatsApp kullanıcıları, telefonlarında uygulamaya girmeye çalıştıklarında karşılarına bir sözleşme çıktığına şahit oldular. Sözleşme kullanıcılarına kabul et ve daha sonra hatırlat sekmesi sunmaktadır.

Popüler WhatsApp messenger ekibi, hizmet şartlarını ve kullanıcı verilerini işleme politikasını güncelledi ve ayrıca kullanıcıları yaklaşan değişiklikler konusunda uyarmaya başladı bildirildi. Android ve iPhone'daki WhatsApp kullanıcıları uyarılar almaya başladı. WhatsApp kullanıcıları için hizmet ve gizlilik politikasındaki değişiklikleri hakkında kullanıcılar bilgilendirilmeye başlandığı açıklandı.

WhatsApp Erişiminizi Kaybetmeden Önce Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

WhatsApp Erişiminizi Kaybetmeden Önce Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

WhastApp kullanıcılar ayrıca messenger'ı kullanmaya devam etmek için yeni şartları kabul etmeleri gerektiği konusunda uyarıldı. Yeni şartlar ve koşullar ve politikalar 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak. Bu tarihten itibaren, WhatsApp'ı kullanmak için ilgili butona tıklayarak “Gizlilik Ve Hizmet Şartları” için gönderilen bildiriye cihazınızdan açmanız ve rızanızı belirtmeniz gerekmektedir. Yoksa hesabınız otomatik olarak silineceği bildirildi.

WhatsApp şirketi bilgilerini kendi ana şirketi olan Facebook ile paylaşmaktadır. Facebook bünyesinde faaliyet gösteren diğer şirketlere; ad soyad, hesap bilgisi, telefon numarası, ödeme ve işlem bilgisi, konum bilgisi, mobil cihaz hakkında bilgiler, IP adresiniz vb. kişisel bilgilerinizi Gizlilik Politikası bölümünde “Topladığımız Bilgiler” başlığı ile, rızanıza bağlı olarak elde edilen bilgileri bünyesinde barındıracağı ve kendi bünyesinde bulunan platformlara bilgi aktaracağı açıkladı.

WhatsApp Erişiminizi Kaybetmeden Önce Gizlilik Şartlarını Kabul Etmelisiniz

 WhatsApp, Yayınlanan Gizlilik Şartları İle İlgili Olarak Aşağıdaki Bilgileri Paylaştı

Verilerinizi Nasıl İşlediğimize İlişkin Ek Bilgiler; Güncellenen Koşullarımız ve Gizlilik İlkemiz, verilerinizi işlememizin yasal temeli ve gizliliğe olan bağlılığımız dahil, verilerinizi nasıl işlediğimize ilişkin daha fazla bilgi sunmaktadır. Örneğin, daha yakın tarihli ürün özellikleri ve işlevsellikleri, verilerinizi emniyet, güvenlik ve bütünlük için nasıl işlediğimiz hakkında daha fazla bilgi ekledik ve kullanıcı ayarlarına, Yardım Merkezi makalelerine ve bilgilerinizi nasıl yönetebileceğinize ilişkin daha fazla doğrudan bağlantı ekledik.

İşletmelerle Daha İyi İletişim; Birçok işletme, müşterileriyle iletişim kurmak için WhatsApp'a güveniyor. Sizinle WhatsApp'ta olan iletişimlerini saklamalarına ve daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için Facebook veya üçüncü taraflardan yararlanan işletmelerle birlikte çalışıyoruz.

Bağlantı Kurmayı Kolaylaştırma; Facebook Şirketlerinin parçası olan WhatsApp, Facebook'un uygulama ve ürün ailesi genelinde deneyimler ve entegrasyonlar sunmak üzere Facebook ile işbirliği yapmaktadır.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı Önceki

Samsung Galaxy Z Fold 3'ün Görselleri S Pen İle Ortaya Çıktı

Konsolunuzdan En İyi Şekilde Yararlanmanız için 12 PlayStation 5 İpucu Sonraki

Konsolunuzdan En İyi Şekilde Yararlanmanız için 12 PlayStation 5 İpucu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.